TworzymyGłos Regionu

reklama

Sukces Kamila Kurpisza na zawodach Enea Bydgoszcz Triathlon (FOTO)

Wtorek, 18 lipca 2023 o 13:21, aktualizacja Wtorek, 18 lipca 2023 o 13:33, autor: 0
Sukces Kamila Kurpisza na zawodach Enea Bydgoszcz Triathlon (FOTO)

Kamil Kurpisz z Brenna zaskoczył wszystkich swoim doskonałym występem podczas zawodów triathlonowych Enea Bydgoszcz Triathlon. Zawodnik, trenowany przez prezesa Stowarzyszenia Aktywna Wschowa, Artura Obuchowicza, zajął imponujące drugie miejsce w kategorii mężczyzn M18. Dodatkowo uplasował się na bardzo dobrej 89. pozycji w klasyfikacji ogólnej, pokonując ponad pół tysiąca innych uczestników.

Wielki wysiłek i trening opłaciły się

Kamil Kurpisz nie krył swojej radości po zakończeniu zawodów. W krótkim podsumowaniu wyraził swoje zadowolenie z osiągniętego rezultatu oraz podziękował swojemu trenerowi, Arturowi Obuchowiczowi (Triathlonowy Tata), za przygotowanie do startu.

„Jeszcze rok temu myślałem, że takie dystanse, w takim czasie, pokonują tylko świry. Dla mnie jestem mistrzem świata” - podsumował triathlonista z Brenna.

Zawodnik podkreślił, że dobrze ułożony plan treningowy przyniósł oczekiwane efekty, a jego ciało szybko zaadaptowało się do wymagań zawodów. Kamil w szczególny sposób podziękował również swojej rodzinie za wsparcie i zaangażowanie.

„Podziękowanie dla mojej rodziny: Aleksandra Lisiewicz - tylko ona wie ile Nas to wysiłku kosztowało, a ostanie 2 miesiące to była jazda bez trzymanki, Edgar za namawianie mnie na treningi jak już mi się na prawdę nie chciało, Teodor za każdą uniesioną rękę w górze na powitanie mnie, gdy wracałem z treningów, to im się przede wszystkim należą gratulacje. Nie zdają sobie z tego sprawy, ale ten sukces to przede wszystkim Ich zasługa. Również podziękowania dla konsekwencji, regularności, powtarzalności i systematyczności. Życzę Wam abyście jak najczęściej byli z siebie tak dumni, jak ja teraz jestem z własnej osoby i mojej rodziny” - napisał zawodnik.

Wyniki Kamila Kurpisza

Kamil Kurpisz zaprezentował doskonałą formę podczas Enea Bydgoszcz Triathlon. Poniżej przedstawiamy jego wyniki w poszczególnych dyscyplinach:

  • Pływanie (1900m): 30:22 minut (średnio 1:36 minut na 100 metrów)
  • Rower (90km): 2:27 godzin (średnio 36,5 km/h)
  • Bieg (22km): 1:44 godzin (średnio 4:47 minuty na kilometr)
  • Czas całkowity: 4:49 godzin

Znakomite rezultaty Kamila zaowocowały 89. miejscem w klasyfikacji open, gdzie startowało aż 625 uczestników. Dodatkowo zdobył drugie miejsce w kategorii mężczyzn M18.

Źródło: Kamil Kurpisz (facebook.com)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl