TworzymyGłos Regionu
ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Styl skandynawski mieszkania - czym się charakteryzuje?

Sobota, 25 marca 2023 o 19:04, autor: 0
Styl skandynawski mieszkania - czym się charakteryzuje?

Styl skandynawski mieszkania staje się w Polsce coraz bardziej modny. Wywodzi się on ze Skandynawii, jednak w stylu tym, urządza się mieszkania na całym świecie. Styl skandynawski w szczególności przypadnie do gustu miłośnikom prostych, jasnych, oraz naturalnych wnętrz. Dzięki stylowi skandynawskiemu ponownie wróciły do łask białe ściany oraz szarość. Styl skandynawski mieszkania skupia się przede wszystkim na naturze, prostocie i wygodzie. Dlatego przypadnie do gustu wielu osobom. Postaramy się przedstawić jak powinno wyglądać mieszkanie urządzone w stylu skandynawskim.

Jakie są cechy charakterystyczne dla stylu skandynawskiego?

Może się wydawać że styl skandynawski powinien być chłodny - nic bardziej mylnego. Styl ten został stworzony, aby dodać mieszkaniu przytulności kiedy za oknem panuje chłód i brakuje słońca. Styl skandynawski mieszkania to przede wszystkim stonowane kolory na ścianach, drewniane meble, różnego rodzaju tkaniny, oraz dekoracje. W stylu skandynawskim pożądane jest wykorzystanie różnych pledów, poduszek, narzut czy dywanów. We wszechobecnych stonowanych kolorach, niektóre elementy dekoracyjne w innym kolorze mogą stanowić odskocznie. Styl skandynawski mieszkania powinien charakteryzować się funkcjonalnością oraz wygodą. Mieszkanie powinno być wygodne do codziennego funkcjonowania. Duże znaczenie mają materiały naturalnego pochodzenia, w prostych formach. Styl skandynawski mieszkania można podzielić na dwa rodzaje. Jeden nowocześniejszy, a drugi z elementami tradycyjnymi. Oba te style można osiągnąć stosunkowo niewielkim kosztem.

Jak urządzić mieszkanie w stylu skandynawskim?

Styl skandynawski mieszkania https://urzadzamypodklucz.pl/style-we-wnetrzach/moje-mieszkanie-w-skandynawskim-stylu nie wymaga dużych nakładów pracy. Biel ścian, może sprawiać wrażenie chłodu, jednak należy to przełamać dużą ilością dodatków. Można zastosować różnego rodzaju dywaniki, a na kanapę położyć poduszki z naturalnych materiałów. Wskazane jest wykorzystanie mebli i dekoracji z elementami drewna. Sprawią, że mieszkanie stanie się przytulniejsze. Meble nie muszą być nowe, nic nie stoi na przeszkodzie aby skorzystać z używanych. Dobrze sprawdzą się również rośliny, szczególnie w donicach glinianych.

Najważniejsze są jasne kolory

Jasne kolory w stylu skandynawskim są szczególnie ważne, ponieważ w Skandynawii jest ciemno i brakuje słońca. Ściany mają zrekompensować jego niedobór. Styl skandynawski mieszkania, charakteryzuje się głównie białym kolorem ścian, z elementami szarości oraz beżu. Dodatki mogą być czarne bądź w innych stonowanych kolorach np. pudrowym różu.

Meble z naturalnych materiałów

Styl skandynawski mieszkania to meble tylko z naturalnych materiałów, wykonane w stylu minimalistycznym. Powinny się charakteryzować:

  • Prostotą oraz wygodą,
  • szafkami bez uchwytów,
  • gładkimi frontami,
  • minimalistycznymi dodatkami.

Dekoracje pełnią ważną rolę

Liczą się proste formy dekoracji - najlepiej wykonane z jasnego drewna, lub bielone. Dodatki nie muszą wyglądać idealnie. Warto udekorować mieszkanie lampionami, świeczkami, oraz różnymi plecionymi dekoracjami. Dodatki powinny być wykonane z tkanin naturalnych takich jak len, kaszmir, czy bawełna. Warto również wykorzystać szkło i porcelanę.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl