TworzymyGłos Regionu

reklama

„Staszicjada” I Zespołu Szkół we Wschowie była pełna atrakcji. Tak bawili się uczniowie (FOTO)

Środa, 29 maja 2024 o 15:17, aktualizacja Środa, 29 maja 2024 o 16:06, autor: 0
„Staszicjada” I Zespołu Szkół we Wschowie była pełna atrakcji. Tak bawili się uczniowie (FOTO)

Święto Patrona Szkoły to wydarzenie, które każdego roku gromadzi cała społeczność szkolną I ZespolU Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie. Tegoroczna edycja „Staszicjady” ponownie przyciągnęła tłumy, oferując uczestnikom mnóstwo rozrywki i rywalizacji sportowej.

Radosny początek „Staszicjady” w I ZS we Wschowie

Dzień rozpoczął się od biegu przedszkolaków na „orliku” przy szkole. Najmłodsi uczestnicy, podzieleni na grupy chłopców i dziewczynek, mieli do pokonania dystans wokół boiska. Przed startem dzieci wzięły udział w kreatywnej rozgrzewce. Przed sportową rywalizacją głos zabrała Magdalena Jankowska-Filipek, jedna z głównych organizatorek: „Moi drodzy, każdy człowiek o tym wie - być zdrowym, ruszaj się! Sport to bardzo ważna sprawa. Są reguły, nauczyć można się zdrowym ciało, a z wszystkiego jest jedna racja - sport i rekreacja. Bardzo się cieszę, że jak co roku odpowiadacie na nasze zaproszenie, jesteście z nami” – powiedziała, dodając otuchy najmłodszym sportowcom.

Oficjalne otwarcie przez dyrektora Wielanda

Dyrektor szkoły, Piotr Wieland, również skierował kilka słów do przedszkolaków: „Bardzo się cieszę, mam nadzieję, że ten dzień dla was będzie bardzo zabawny, radosny i mam nadzieję, że osiągniecie wyniki, takie jakie sobie wyznaczyliście”. Na wydarzeniu obecni byli przedszkolaki z różnych placówek, w tym Przedszkola nr 1 "Bajeczka", Przedszkola nr 3 "Wesoła Trójeczka", Przedszkola nr 5 "Słoneczne Przedszkole" oraz Przedszkola "Kraina Tęczy".

„Staszicjada” to wydarzenie upamiętniające Stanisława Staszica, patrona szkoły. Staszic, urodzony w listopadzie 1755 roku, był wybitnym uczonym, duchownym i ministrem, o czym przypomniał uczniom dyrektor szkoły Piotr Wieland: „Spotkaliśmy się tutaj, żeby świętować, bawić się, uczcić jego pamięć i fajnie spędzić czas. Cieszę się, że z entuzjazmem włączacie się w nasze szkolne święto i że ten czas spędzony dzisiaj zapadnie w waszej pamięci. Uważam święto za otwarte” – podkreślił dyrektor Piotr Wieland zwracając się do uczniów ze wszystkich klas.

Bogaty program „Staszicjady” 2024

Po oficjalnym otwarciu rozpoczęła się seria atrakcji przygotowanych dla uczniów. W programie znalazły się:

 • Konkurs przeciągania liny
 • Skoki przez sznura
 • Rzut oponą
 • Bieg na bieżni
 • Konkurs malowania
 • Konkurs wiedzy o Staszicu w auli
 • Rozpoznaj smaki
 • Trójmecz koszykówki
 • Strzelanie na strzelnicy
 • Konkurs karaoke
 • Konkurs składania rozdzielni na czas
 • Konkurs wiedzy w zagadkach

Dodatkowo, na zielonym boisku zorganizowano zabawy z laser tagiem, a na kiermaszu można było kupić książki i planszówki. Dochód z kiermaszu został przeznaczony na remont szkolnej świetlicy.

Wsparcie lokalnych sponsorów

Nie zabrakło również pysznych przekąsek: zapiekanek, gofrów, kiełbasek, waty cukrowej, popcornu, ciasta, kawy, herbaty, lemoniady, wody i jogurtów. Głównymi sponsorami wydarzenia była Rada Rodziców przy I Zespole Szkół we Wschowie, a także lokalne firmy: Pizzeria Mafia Wschowa, Holly Kebab Grill, Piekarnia Gierczak oraz rodzice uczniów z klasy pierwszej.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl