TworzymyGłos Regionu

reklama

Staszicjada 2023: W I ZS bawili się i promowali zdrowy styl życia (FOTO)

Środa, 31 maja 2023 o 11:08, aktualizacja Środa, 31 maja 2023 o 11:37, autor: 1
Staszicjada 2023: W I ZS bawili się i promowali zdrowy styl życia (FOTO)

W I Zespole Szkół im. Stanisława Staszica odbyła się kolejna edycja corocznego święta, znanego jako "Staszicjada". Tegoroczne wydarzenie skupiało się na promowaniu zdrowego i aktywnego stylu życia wśród młodzieży powiatu wschowskiego.

Głównym motywem przewodnim "Staszicjady" było promowanie zdrowego stylu życia wśród młodzieży. Organizatorzy z I Zespołu Szkół postanowili połączyć siły z Lubuskimi Obywatelskimi Inicjatywami Młodzieżowymi i zrealizowali projekt Młodzieżowy Piknik Edukacyjny pod hasłem "Żyj zdrowo i na sportowo". Dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego udało się zorganizować wyjątkowe wydarzenie, które przyciągnęło uwagę wielu uczniów.

Młodzieżowy Piknik

Podczas pikniku młodzież miała okazję wziąć udział w różnorodnych konkursach i wydarzeniach. Jednym z nich był konkurs plastyczny na temat Stanisława Staszica. Ponadto, odbył się także emocjonujący bieg przedszkolaka, w którym udział wzięły dzieci z gminnych placówek.

Wydarzenia

Sportowa rywalizacja kontynuowana była w ramach turnieju koszykówki. Dodatkowo, klasy szkolne miały okazję rywalizować między sobą w różnych dyscyplinach sportowych, walcząc o tytuł najbardziej usportowionej klasy.

Poza sportowymi aktywnościami, organizatorzy przygotowali wiele innych atrakcji. Uczestnicy mogli wspólnie tańczyć, śpiewać w karaoke, a nawet spróbować swoich sił w paintballu. Było także wiele zdrowych przekąsek do degustacji, takich jak sałatki, szaszłyki owocowe i koktajle.

Dodatkowo, z myślą o zdrowym odżywianiu, dostępne były konsultacje dietetyczne, które pomogły młodym ludziom zrozumieć znaczenie zdrowego odżywiania i jego wpływ na codzienne funkcjonowanie organizmu.

Każdy mógł również sprawdzić się w wyciskaniu sztangi o wadze połowy masy ciała. Zwyciężył Maks Dziejarski z wynikiem 48 powtórzeń. Przyzwoitym wynikiem popisał się sam dyrektor Piotr Wieland, wyciskając sztangę 35 razy.

Sponsorzy

Nie można zapomnieć o ważnej roli sponsorów, którzy przyczynili się do sukcesu "Staszicjady". Dzięki wsparciu Powiatu Wschowskiego, Rady Rodziców przy I Zespole Szkół, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego oraz wielu innych lokalnych firm i instytucji, możliwe było zorganizowanie tej wspaniałej imprezy.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Wschowianin
31.05.2023 19:26

Staszic najlepsza szkoła, najlepsi nauczyciele i najlepszy dyrektor. Nareszcie teraz jest super.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl