TworzymyGłos Regionu

reklama

Starostwo Powiatowe we Wschowie wprowadza nowy system kolejkowy w Wydziale Komunikacji i Dróg

Wtorek, 12 grudnia 2023 o 11:26, aktualizacja Wtorek, 12 grudnia 2023 o 11:48, autor: 3
Starostwo Powiatowe we Wschowie wprowadza nowy system kolejkowy w Wydziale Komunikacji i Dróg

Starostwo Powiatowe we Wschowie wprowadza nowy system kolejkowy od 3 stycznia 2024 r., mający na celu poprawę komfortu obsługi klientów. Nowy system, oprócz tradycyjnego pobierania biletów, umożliwi rezerwację wizyty przez Internet oraz aplikację mobilną, co stanowi znaczący krok w usprawnieniu procedur urzędowych.

Innowacja w Wydziale Komunikacji i Dróg

Zmiany dotyczą głównie obsługi spraw związanych z rejestracją pojazdów i uprawnieniami do kierowania pojazdami. Dzięki nowemu systemowi czas oczekiwania na załatwienie spraw ma ulec znacznemu skróceniu. Klienci będą mogli skorzystać z trzech opcji rezerwacji:

  • Pobranie biletu w biletomacie w holu wydziału.
  • Rezerwacja przez Internet na stronie bezkolejki.eu/sp_wschowa.
  • Rezerwacja przez aplikację mobilną QMS.

Prosty i intuicyjny proces obsługi

Po przybyciu do wydziału wystarczy podejść do dotykowego ekranu, wybrać kategorię sprawy i oczekiwać na wezwanie do odpowiedniego pokoju. Na zewnątrz wydziału zamontowano monitor, dzięki któremu można śledzić aktualny stan kolejki.

Rezerwacja internetowa - krok po kroku

Rezerwacja przez Internet pozwala na wygodne planowanie wizyty. Po zarezerwowaniu miejsca w kolejce i zapisaniu indywidualnego kodu, wystarczy potwierdzić wizytę w biletomacie wprowadzając kod rezerwacji. Spóźnienie lub brak wygenerowanego biletu będzie skutkować utratą miejsca w kolejce.

Aplikacja mobilna QMS

Jest to kolejne udogodnienie, pozwalające na pobranie biletu bezpośrednio z poziomu smartfona. Aplikacja działa w promieniu 100 metrów od urzędu, umożliwiając jeszcze szybsze załatwienie formalności.

Nowy system kolejkowy rozpoczyna działanie od środy, 3 stycznia 2024 r., i stanowi odpowiedź na potrzeby mieszkańców powiatu, dążących do efektywniejszej i bardziej komfortowej obsługi w urzędach. Należy pamiętać, że jedna sprawa przypisana jest do jednego biletu.

Źródło: Powiat Wschowski

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~Ja
12.12.2023 12:32

W końcu! Jak dawno minął zwariowany czas Covid 19 ,a urząd działał cały czas jak na początku pandemii. Więc wracają stare zasady rejestracji sprzed. Bardzo dobra wiadomość.

avatar
~Klientka
12.12.2023 18:37

Bzdura totalna, teraz przed 8 kolejka do biletomatu a potem siedzenie godzinami na korytarzu i czekanie na wywołanie, komu przeszkadzały zapisy przez telefon? Przynajmniej człowiek przyszedł na umówioną godzinę bez stania w kolejkach załatwiał i wychodził.

avatar
~P
13.12.2023 06:47

Zapisy przez telefon były by dobrym rozwiązaniem jeżeli była by pewność że się umówi w ten właśnie dzień. Niestety nie siedzę w domu tylko pracuję i muszę wyjście do wydziału zaplanować. A wtedy to już jest problem bo nie zawsze udało się na ten dzień umówić i trzeba było dwa razy wolne brać. Teraz przez internet będzie można na trzy dni do przodu się umówić i to również na umówioną godzinę. Więc jest to krok do przodu w obsłudze petenta w tym urzędzie.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl