TworzymyGłos Regionu

Stare Strącze. Zarząd Powiatu Wschowskiego zaprasza na oficjalne zakończenie inwestycji

Wtorek, 01 sierpnia 2023 o 10:42, aktualizacja Środa, 02 sierpnia 2023 o 06:26, autor: 7
Stare Strącze. Zarząd Powiatu Wschowskiego zaprasza na oficjalne zakończenie inwestycji

Zarząd Powiatu Wschowskiego zaprasza mieszkańców Starego Strącza na oficjalne zakończenie inwestycji pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 1017F Stare Strącze - Lipinki w km 0+000 do 1+655”. Uroczystość odbędzie się 2 sierpnia o godz. 12:00 przy Sali Wiejskiej w Starym Strączu.

Projekt, realizowany w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, typ operacji „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych”, miał za zadanie poprawić jakość życia mieszkańców regionu.

Szczegóły inwestycji

Inwestycja realizowana była w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Prace obejmowały odcinek drogi powiatowej nr 1017F od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 319 w Starym Strączu do byłego przejazdu kolejowego w kierunku miejscowości Lipinki. Wśród zadań realizowanych w ramach projektu znalazły się:

  • przebudowa istniejącej jezdni i chodników
  • przebudowa istniejącego skrzyżowania z drogą gminną
  • przebudowa zjazdów, rowów i przepustów melioracyjnych
  • przebudowa kanalizacji deszczowej
  • budowa urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego
  • humusowanie i obsianie trawą terenów i pasów zieleni

Cel projektu

Głównym celem projektu była poprawa lokalnego rozwoju obszarów wiejskich, poprzez podniesienie jakości infrastruktury drogowej na odcinku 1655 m. Dzięki temu zwiększyła się dostępność komunikacyjna obszarów objętych zakresem inwestycji, a także podniesiony został komfort jazdy i skrócony czas przejazdu drogą.

Finanse projektu

Całkowity koszt realizacji zadania wyniósł 6.584.791,32 zł, przy dofinansowaniu środków Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich wyniosło 3.000.000,00 zł.

Zarząd Powiatu Wschowskiego serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych na uroczystość zakończenia inwestycji.


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (7)

avatar

avatar
~KPO+My
01.08.2023 11:16

Czy to w ramach funduszy z KPO ?. A może to w ramach ściepy "milinerówPlus" ?.

avatar
~Zen
01.08.2023 15:34

Czyli Unia dała 3mln, nie rozumiem dlaczego żeśmy wzięli ten niemiecki geld ? Coś ta polityka PiSu jest nieklarowna a p. Morawiecki często mętniacki w swych wypowiedział. Nie zagłosuję na Pis.

avatar
~Oficjalne ..co ?
02.08.2023 05:30

Co za szał na poziomie i li tylko powiatu --- 3 gminy Plus !. Powiat godny Oficjalnego otwarcia !. Śmiech na sali ... i tak, aż do wyborów aby tylko nie wspominać ich " milionerów plus", ich "Willi plus", ich " tajnych apartamentów plus" w Centrum Warszawy ", itd. , aby do wyborów i nowego rozdania stołków wg listy partyjnej plus!!!!. A ty się Ludu patrz i podziwiaj jak ściema o obłuda cię otacza jak ta jesienna mgła !!!. Nie wspomnę o tym, iż ta totalna władza szykuje Ci na Jesień 2023 "WIDMO REFERENDUM" za Nasz Szmal !!!. Coś takiego w XXI Wieku w Środku Europy !!!.

avatar
~P-R-O-W +?+?
02.08.2023 05:33

Kampanijna ściema plus !.

avatar
~Orkiestra Jednoosobowa
02.08.2023 07:37

Gdybym za każdym razem, jak zakończę projekt miał robić huczne zakończenie, to mielibyśmy tutaj karnawał, jak w Rio, tyle że przez cały rok. Na zakończenie inwestycji na ul. Polnej proponuję rajd rowerowy ścieżką. Na Ogrodowej imprezę tematyczną "Za Szybcy, Za Wściekli" albo safari po dżungli chwastów na pasach zieleni (chociaż niektórzy mieszkańcy w czynie społecznym sami to plewili, ale nie o to chyba w tej całej zabawie chodzi). Natomiast mieszkańcom Starego Strącza chciałbym życzyć miłego i udanego zakończeniu inwestycji.

avatar
~Zen
02.08.2023 15:56

A może by tak Zw wykonało jedno, ładne, pod słońce zdjęcie zarządu starostwa + ich stałych i wybranych VIP, a tylko tło otwarcia zmieniało. Jużby nie trzeba było ich przewozić z np. St. Strącza na dożynki lub podobne wydarzenia. Mniejsze koszty, mniej wyzwisk, bez kiełbasy , po prostu taniej dla podatnika bo to my za wszystko płacimy.

avatar
~Marek
03.08.2023 14:59

Złoto. Podpisuje się pod tym.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl