TworzymyGłos Regionu

Sprostowanie dot. artykułu o policyjnych interwencjach na Jeziorze Sławskim

Piątek, 02 czerwca 2023 o 11:10, autor: 2
Sprostowanie dot. artykułu o policyjnych interwencjach na Jeziorze Sławskim

Dnia 29 maja 2023 r. na naszym portalu ukazał się artykuł zatytułowany „Sława. Policyjni wodniacy dbają o bezpieczeństwo. W weekend nie obyło się bez interwencji”, do którego dołączone zostało zdjęcie łodzi wraz z załogą. Wobec nieprawdziwych informacji pojawiających się w przestrzeni publicznej pragniemy wystosować sprostowanie.

W artykule, na podstawie komunikatu KPP Wschowa, opisywaliśmy policyjne działania na Jeziorze Sławskim wobec sterników pod wpływem alkoholu. Użyte w artykule zdjęcie główne nie przedstawiało interwencji opisywanych w artykule. Fotografia opublikowana przez KPP Wschowa wraz z komunikatem została wykonana w innym czasie i nie ma związku z opisywaną sprawą. 

Sprostowanie KPP Wschowa:

29 maja wschowscy policjanci opublikowali komunikat opisujący wydarzenia na Jeziorze Sławskim. Chodziło o działania policyjnych wodniaków podczas kontroli stanu trzeźwości osób wykorzystujących wodne środki transportu. Dwie z nich znajdowały się pod wpływem alkoholu. O ile treść komunikatu nie budziła zastrzeżeń i odzwierciedlała rzeczywiste wydarzenia, to załączone do materiału zdjęcia już nie. Zostały one wykonane zupełnie w innym czasie i omyłkowo wykorzystane w przedmiotowym komunikacie prasowym wschowskiej Policji. Sytuacja ta naruszyła dobre imię osób znajdujących się na jednostkach pływających oraz ich właścicieli. Osoby te nie miały żadnego związku z tym wydarzeniem. Za powstałą omyłkę bardzo przepraszamy.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Robert
04.06.2023 21:53

Warto mieć takie zdjęcia poglądowe bo to zawsze lepiej się czyta niż bez zdjęć. Ale trzeba to wyraźnie zaznaczyć. A wszelkie numery boczne łodzi czy twarze zamazane. Szkoda że ktoś mógł stracić dobre imię. Dobrze że jest sprostowanie. Oby nie było takiego błędu w przyszłości.

avatar
~I CO...?
05.06.2023 08:43

Tylko same przeprosiny w mediach ??? - i co dalej ????. Przeciętny obywatel byłby za przewinienie - po prostu ukarany !.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl