TworzymyGłos Regionu

Spotkanie Burmistrz Wielgus z nowymi sołtysami (FOTO)

Piątek, 19 maja 2023 o 11:41, aktualizacja Piątek, 19 maja 2023 o 11:55, autor: 0
Spotkanie Burmistrz Wielgus z nowymi sołtysami (FOTO)

Dnia 17 marca 2023 r. w Urzędzie Miasta i Gminy Szlichtyngowa odbyło się spotkanie Burmistrz Miasta i Gminy Jolanty Wielgus z nowo wybranymi sołtysami kadencji 2023 – 2027. Spotkanie to miało na celu omówienie kluczowych kwestii związanych z ich pracą oraz pogratulowanie im wyboru.

Wyróżnienia dla nowych sołtysów

Podczas spotkania Burmistrz Jolanta Wielgus oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej Anna Zalewska wręczyły nowo wybranym sołtysom oficjalne zaświadczenia o wyborze. Była to symboliczna ceremonia, podczas której podkreślono wagę ich roli w lokalnym społeczeństwie. Burmistrz i Przewodnicząca złożyły również serdeczne życzenia sukcesów i satysfakcji zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym, a także wyrazili uznanie za dotychczasową pracę na rzecz społeczności lokalnej.

Święto plonów: wybór organizatora

Jednym z ważnych tematów omawianych podczas spotkania było organizowane przez Gminę Szlichtyngowa powiatowo-gminne święto plonów. Trzy sołectwa zgłosiły swoje kandydatury do współorganizacji tego wydarzenia: Jędrzychowice, Kowalewo oraz Stare Drzewce. W celu wyboru organizatora postanowiono skorzystać z losowania.

Wybór sołectwa Stare Drzewce

Po przeprowadzeniu losowania, które odbyło się w trakcie spotkania, wybrano sołectwo Stare Drzewce jako współorganizatora tegorocznych powiatowo-gminnych dożynek.

Uczestnicy spotkania

W spotkaniu oprócz burmistrz Jolanty Wielgus i przewodniczącej Anny Zalewskiej uczestniczyli zastępca burmistrza Błażej Rajman oraz inspektor Iwona Zarzycka, a także: Sołectwo Dryżyna – Mariusz Grochmal, Sołectwo Górczyna – Katarzyna Borowska, Sołectwo Jędrzychowice – Grzegorz Wiliński, Sołectwo Kowalewo – Brygida Piwowar, Sołectwo Nowe Drzewce i Małe Drzewce – Andrzej Kromoliński, Sołectwo Stare Drzewce – Agnieszka Marciniak, Sołectwo Zamysłów – Wioletta Jakubiak. 

Źródło: szlichtyngowa.pl

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl