TworzymyGłos Regionu

reklama

Spektakl teatralny w Szlichtyngowie: „Samarytanie z Markowej” (FOTO)

Piątek, 29 września 2023 o 13:58, autor: 0
Spektakl teatralny w Szlichtyngowie: „Samarytanie z Markowej” (FOTO)

Dnia 29 września 2023 r. Świetlica Miejska w Szlichtyngowie stała się miejscem wyjątkowego wydarzenia kulturalnego, które zgromadziło społeczność lokalną w jednym celu – uczczenia pamięci rodziny Ulmów z Markowej.

Organizatorzy i uczestnicy

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Szlichtyngowie oraz Szkołę Podstawową im. Orła Białego w Wilkowie. Uczniowie obu szkół zaprezentowali spektakl teatralny pt. „Samarytanie z Markowej”.

Treść spektaklu

Przedstawienie opowiadało o życiu i tragicznych losach rodziny Ulmów z Markowej: małżeństwa Wiktorii i Józefa oraz ich dzieci: Stanisława, Barbary, Władysława, Franciszka, Antoniego i Marii. Spektakl ukazał również historię rodziny Goldman, której Ulmowie udzielili schronienia w trudnych czasach.

Scenografia i wykonanie

Widzowie mogli podziwiać przemyślaną i przepięknie przygotowaną scenografię, przedmioty oraz stroje historyczne z epoki. Wspaniała gra aktorska młodych artystów dostarczyła publiczności wielu wzruszeń. Spektakl zakończył się owacją na stojąco.

Goście specjalni

Na widowni zasiedli nie tylko uczniowie i nauczyciele obu szkół, ale również liczni goście, w tym Burmistrz Miasta i Gminy Jolanta Wielgus, Zastępca Burmistrza Błażej Rajman, Dyrektor Biblioteki Publicznej Anna Neć oraz ks. Proboszcz Jan Sobolewski.


Źródło/foto: Szlichtyngowa.pl

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl