TworzymyGłos Regionu

Sławski akcent na meczu Falubazu (FOTO)

Poniedziałek, 01 maja 2023 o 10:42, aktualizacja Poniedziałek, 01 maja 2023 o 10:59, autor: 1
Sławski akcent na meczu Falubazu (FOTO)

W niedzielne popołudnie na stadionie przy ulicy Wrocławskiej w Zielonej Górze odbył się mecz żużlowy pomiędzy drużyną Enea Falubazu Zielona Góra a drugim zespołem 1. Ligi Żużlowej - Abramczyk Polonia Bydgoszcz. Spotkanie to obejrzało kilka tysięcy osób, wśród których byli również fani czarnego sportu z Sławy i okolic.

Miasta partnerskie Falubazu

Partnerem tego pojedynku był Sława, miasto partnerskie Falubazu, które podpisało umowę partnerską z zielonogórskim klubem na początku tego roku. W ramach projektu „Miasta Partnerskie Falubazu” atrakcje turystyczne oraz walory przyrodnicze Sławy i okolic były promowane wśród sympatyków żółto-biało-zielonych.

Obecni na trybunach mogli usłyszeć z ust spikera reklamę zachęcającą do odwiedzin miasta Sława oraz wypoczynku nad Jeziorem Sławskim. W programie meczowym zawodów ukazał się wywiad z burmistrzem Sławy, Cezarym Sadrakułą, a w budynku klubowym dostępny był punkt informacji turystycznej o Sławie.

Piknik z Falubazem

W ramach umowy partnerskiej zaplanowano również piknik z Falubazem, który odbędzie się już w czerwcu, jeśli tylko termin będzie dogodny i pogoda dopisze. Żużlowcy oraz sztab szkoleniowy zielonogórskiego klubu spotkają się wtedy z kibicami w Sławie, aby spędzić czas razem.

Zwycięstwo Falubazu

W hicie kolejki drużyna Enea Falubazu Zielona Góra okazała się lepsza od zespołu z Bydgoszczy, wygrywając 50-40. Mecz był pięknym żużlowym widowiskiej, pogoda dopisała, podobnie jak fani, którzy licznie pojawili się przy ul. Wrocławskiej. W szóstym wyścigu Krzysztof Buczkowski pobił rekord toru, który teraz wynosi 60,47 s. Najwięcej punktów dla drużyny gospodarzy zdobyli Buczkowski - 12+2, Pawlicki - 13 i Jensen - 12+2. W drużynie gości najlepiej spisali się Przyjemski - 12+1 oraz Bjerre - 11.

Źródło/foto: Slawa.pl

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Eees
01.05.2023 15:44

Unia Leszno to nie jest polski klub

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl