TworzymyGłos Regionu

Sława stolicą wakacji! (FOTO)

Wtorek, 15 sierpnia 2023 o 10:42, aktualizacja Wtorek, 15 sierpnia 2023 o 10:58, autor: 1
Sława stolicą wakacji! (FOTO)

Po ostatnich deszczowych dniach w końcu nadszedł słoneczny weekend! Na terenie SCKiW swój długi weekend postanowiło spędzić mnóstwo osób. Sławę opanowali turyści spragnieni wypoczynku na słonecznej plaży. Kolejny już raz Jezioro Sławskie i funkcjonująca wokół niego baza wypoczynkowa przyciąga do Sławy tłumy turystów. 

Nie inaczej jest podczas tego długiego weekendu. Plażowicze chętnie korzystają z kąpieli wodnych i słonecznych. Zainteresowaniem cieszy się zarówno plaża miejska, jak i nowa plaża, z której do wody schodzi się po specjalnych schodach. Nad bezpieczeństwem czuwali niezawodni ratownicy WOPR Sława, którzy strzegą kąpielisk codziennie od 10:00 do 18:00.

Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku jest największym ogólnodostępnym ośrodkiem nad brzegiem Jeziora Sławskiego. Do dyspozycji gości przygotowane zostały dwie plaże wraz z kąpieliskami. Ośrodek świadczy również usługi noclegowe, w ofercie znajdziemy murowane domki letniskowe, pokoje, pola namiotowe i caravaningowe. Na terenie ośrodka znajdziemy również dużo punktów małej gastronomi oraz wiele atrakcji, które na pewno pomogą aktywnie spędzić czas w Sławie. U brzegu jeziora można skorzystać z wyciągu WakePark Sława, Parku Linowego Bonobo, skorzystać z wesołego miasteczka, a także wypożyczyć sprzęt wodny deski, rowerki, a nawet łodzie! W Sławie można poczuć się niczym w nadmorskim kurorcie.  Jednym słowem, w tym miejscu każdy znajdzie coś dla siebie!

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Robert
17.08.2023 12:25

W Lginiu nie ma za bardzo warunków w tym roku do wypoczynku. Dodatkowo w Sławie jest duży wybór w gastronomii. Dwie plaże, duży ładny zacieniony park. Może w przyszłym roku będzie troszeczkę lepiej w Lginiu. Boszkowo też nie jest takie atrakcyjne, bo ma ograniczony dostęp do plaży. Wszystko tam zabudowane, a tu jest otwarta przestrzeń. Najlepsze miejsce w promieniu kilkudziesięciu km.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl