TworzymyGłos Regionu

Sława. Uroczyste podsumowanie inwestycji w gminie (FOTO)

Wtorek, 13 czerwca 2023 o 15:01, aktualizacja Wtorek, 13 czerwca 2023 o 16:15, autor: 1
Sława. Uroczyste podsumowanie inwestycji w gminie (FOTO)

Gminę Sława odwiedził Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak. W auli Szkoły Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły odbyła się z tej okazji uroczystość, podczas której podsumowano zakończone inwestycje oraz przedstawiono aktualnie realizowane gminne projekty, które nie byłyby możliwe bez rządowego wsparcia.

Wśród wielu znamienitych gości, którzy uczestniczyli w uroczystości, znaleźli się wspomniany wcześniej Wojewoda Lubuski - Władysław Dajczak, a także Starosta Powiatu Wschowskiego - Andrzej Bielawski, Przewodniczący Rady Miejskiej - Sławomir Mazur, Sekretarz Gminy - Danuta Pitrowska, Skarbnik Gminy - Małgorzata Szymoniak, Dyrektor SCKiW - Tomasz Krzymiński oraz pracownicy Urzędu Miejskiego w Sławie. Nie zabrakło również dyrektorów placówek oświatowych, uczniów oraz mieszkańców Sławy.

Rządowe wsparcie dla rozwoju lokalnej społeczności

Gospodarzem spotkania był Burmistrz Sławy - Cezary Sadrakuła, który w swoim wystąpieniu nie krył radości z postępów, jakie udało się osiągnąć w ostatnim czasie. Włodarz omówił poszczególne inwestycje, a także złożył podziękowania przedstawicielowi polskiego rządu za udzielone wsparcie. Uroczystość była okazją do uhonorowania Wojewody Lubuskiego i Starosty Wschowskiego okolicznościowymi statuetkami.

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, podczas swojego przemówienia, pogratulował sławskiemu samorządowi osiągnięć i podkreślił politykę rządu, która skupia się na równomiernym podziale środków publicznych, zwiększając wsparcie dla mniejszych ośrodków, takich jak gmina Sława, a nie tylko dla dużych aglomeracji.

Z kolei Starosta Wschowski Andrzej Bielawski w swoim wystąpieniu podkreślił skuteczność działań sławskiego magistratu w pozyskiwaniu środków zewnętrznych, podkreślając, że gmina Sława jest liderem w tej dziedzinie w Powiecie Wschowskim.

W czasie uroczystości nie mogło zabraknąć występu artystycznego. Zespół Pieśni i Tańca Michała Krechowca w Sławie uświetnił spotkanie tańcem i śpiewem. 

Po oficjalnej części uroczystości włodarze udali się na przegląd zakończonych oraz trwających inwestycji. Jeden z przystanków stanowiła radzyńska część sławskiego parku, gdzie włodarze przecięli symboliczną wstęgę i mieli okazję z bliska przyjrzeć się zrealizowanym pracom.

Całkowita kwota inwestycji przy wsparciu rządowym w gminie Sława wyniosła 34.569.964,21 zł. Z tej sumy, aż 24.717.413,02 zł to kwota dofinansowań. Dzięki tym środkom Gmina Sława zrealizowała lub jest w trakcie realizacji następujących inwestycji: 

  • Przebudowa ul. Odrodzonego Wojska Polskiego w Sławie,
  • Budowa toru rolkowego w Sławie,
  • Przebudowa dróg w Bagnie,
  • Rewaloryzacja Parku Miejskiego w Sławie - etap II,
  • Przebudowa Szkoły Podstawowej im. Franciuszka Niewidziajły w Sławie,
  • Rozbudowa z przebudową SCKiW w Sławie,
  • Przebudowa pomieszczeń Szkoły Podstawowej w Sławie,
  • Budowa boisk wielofunkcyjnych w Sławie i Łupicach,
  • Utworzenie strzelnicy wirtualnej w ZSP w Sławie.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~karteczka X?
15.06.2023 12:29

czy ten zaproszony - czy nie zaproszony . a obecny gość trzymający karteczkę z logo Sławy to on nie wie gdzie przyjechał, ze to dzierży w ręku ??????

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl