TworzymyGłos Regionu

reklama

Sława. Rajd HDK PCK powraca! 35. edycja wydarzenia już w ten piątek

Wtorek, 22 sierpnia 2023 o 11:43, autor: 0
Sława. Rajd HDK PCK powraca! 35. edycja wydarzenia już w ten piątek

Już w ten piątek, 25 sierpnia, rozpocznie się 35. Ogólnopolski Rajd Samochodowy Honorowych Dawców Krwi PCK. Tradycyjnie, miasto Sława stanie się epicentrum tego wydarzenia, które co roku przyciąga licznych zawodników z różnych zakątków kraju.

Tradycja kontynuowana

To nie pierwszy raz, kiedy Sława gości uczestników rajdu. Wydarzenie to od lat jest nieodłącznym elementem kalendarza wielu entuzjastów krwiodawstwa i motoryzacji, stając się swoistym symbolem zaangażowania w szczytną ideę.

Trasa pełna uroków

Zawodnicy będą mieli okazję przejechać się malowniczą trasą rajdu, która prowadzi przez: Sławę - Bojadła - Trzebiechów - Sulechów - Kalsk, by w końcu wrócić do Sławy. Jest to okazja, by podziwiać urokliwe zakątki Ziemi Lubuskiej.

Więcej niż tylko rajd

Chociaż sam rajd jest niewątpliwie główną atrakcją, to jednak celem organizatorów jest zapewnienie uczestnikom oraz ich rodzinom pełnej gamy wrażeń. Na gości czekają nie tylko zmagania sportowe, ale także występy muzyczne, zabawy taneczne i wiele innych atrakcji.

Celem jest popularyzacja

Rajd nie ma jedynie charakteru rozrywkowego. Jego głównym celem jest popularyzacja idei honorowego krwiodawstwa oraz bezpieczeństwa ruchu drogowego. Poprzez takie inicjatywy organizatorzy chcą podkreślić wagę pierwszej pomocy oraz dbać o świadomość społeczeństwa w zakresie ważności regularnego oddawania krwi.

Szczegółowy program 35. Ogólnopolskiego Rajdu Samochodowego HDK PCK

Przyjęcie uczestników i początek rajdu

Rajd rozpocznie się już 24 sierpnia, kiedy to w ośrodku PCK w Sławie przyjmowani będą uczestnicy wydarzenia. Właściwa impreza ruszy dzień później. 25 sierpnia o godzinie 9.00 zaplanowano odprawę załóg, odśpiewanie hymnu Czerwonego Krzyża oraz start rajdu.

Zmagania sportowe i konkursy na trasie rajdu

Podczas trasy rajdu uczestnicy będą mieli wiele wyzwań do pokonania:

  • 10.00, Bojadła – próba sprawnościowo-techniczna samochodów i załóg.
  • 11.00, Trzebiechów – konkurencje sprawnościowe dla całych załóg.
  • 11.20, Kruszynie – konkurencje pojazdów terenowych.
  • 11.40, Kalsk – konkurencje sprawnościowe dla pań i dzieci.
  • 12.30, osada Święte – konkurencje sprawnościowo-rekreacyjne.
  • 13.30, Sława (parking MOSiR) – konkurencje sprawnościowe kierowców.

Wszystkie załogi mają obowiązek zjechać z trasy rajdu do godziny 15.30.

Posiłek i dalsza część programu

Po zakończeniu rajdu, w ośrodku PCK w Sławie, uczestnicy będą mogli skosztować gorącego posiłku. O 16.30 zaplanowano konkursy i zabawy dla dzieci, natomiast wieczorem odbędzie się dyskoteka wielopokoleniowa z udziałem zespołu „Bajer”.

26 sierpnia – kolejny dzień wyzwań i atrakcji

Trzeciego dnia uczestników czeka mnóstwo atrakcji, w tym konkursy sportowo-rekreacyjne, testy wiedzy o Polskim Czerwonym Krzyżu, Honorowych Dawcach Krwi, ruchu drogowym i regionie, a także tradycyjne grzybobranie. Dzień będzie też okazją do wymiany doświadczeń między klubami HDK.

Uroczyste zakończenie rajdu

27 sierpnia odbędzie się uroczyste zakończenie imprezy wraz z wręczeniem nagród.

Akcja poboru krwi

W trakcie trwania rajdu, 25 sierpnia, odbędzie się akcja poboru krwi w ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Zielonej Góry. Jak zapewnia Bogusława Fediuk-Pelińska: "O szczegółach poinformujemy na odprawie przed rozpoczęciem rajdu. Za udział w akcji przewidziano liczne niespodzianki".

Spotkania podczas rajdu

Podczas rajdu odbędzie się Prezydium Krajowej Rady HDK PCK z przewodniczącym Mariuszem Malewiczem oraz Prezydium Lubuskiej Okręgowej Rady HDK PCK z przewodniczącym Janem Kowalczykiem.

Organizator i zakwaterowanie uczestników

Rajd organizuje Lubuski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Zielonej Górze. Wszyscy uczestnicy zostaną zakwaterowani w nowo wybudowanych domkach w ośrodku PCK w Sławie.


Źródło/foto: Slawa.pl

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl