TworzymyGłos Regionu

Sława. Poprawiają stan murawy na stadionie (FOTO)

Środa, 28 czerwca 2023 o 12:58, autor: 3
Sława. Poprawiają stan murawy na stadionie (FOTO)

Stadion Miejski im. Zbigniewa Gołembskiego w Sławie jest ważnym miejscem dla lokalnej społeczności. Odgrywa on kluczową rolę w organizacji różnorodnych wydarzeń sportowych. Jednak, aby zapewnić odpowiednie warunki do rozgrywania tych spotkań, konieczne jest regularne utrzymanie i ulepszanie murawy na boisku. Aktualnie trwają prace mające na celu poprawę stanu murawy, aby zapewnić optymalne warunki gry dla zawodników.

Optymalizacja odprowadzania wody

Jednym z kluczowych elementów prac modernizacyjnych jest instalacja drenaży na boisku. Pracownicy gospodarczy sławskiego magistratu wykonali te działania w obrębie pól karnych. Drenaże te mają kluczowe znaczenie dla odpowiedniego odprowadzania wody z murawy, co zapobiega tworzeniu się kałuż i błota w czasie deszczu. Dzięki temu zawodnicy będą mogli cieszyć się lepszymi warunkami do gry.

Renowacja murawy

Poza pracami związanymi z drenażem, przeprowadzono także renowację murawy poprzez wycinanie i wymianę poszczególnych fragmentów trawy. Z czasem, ze względu na intensywne użytkowanie i różne warunki atmosferyczne, trawa na boisku ulega naturalnemu zużyciu. W celu przywrócenia odpowiedniej gęstości trawy i zapewnienia jednolitego pokrycia, przeprowadzono wymianę uszkodzonych fragmentów trawnika nowymi, zdrowymi płatami. Ta renowacja pozwoli na poprawę estetyki boiska i zapewni lepsze warunki gry dla zawodników.

Systematyczne prace nad murawą

Warto podkreślić, że na stadionie regularnie podejmowane są działania mające na celu utrzymanie i poprawę stanu murawy. Coroczne zabiegi takie jak aeracja, wertykulacja, piaskowanie i wczesywanie, w połączeniu z odpowiednim nawożeniem, przyczyniają się do podniesienia jakości murawy oraz zwiększenia standardu rozgrywanych na niej meczów piłkarskich. Dzięki tym działaniom murawa pozostaje w jak najlepszym stanie, co jest niezwykle istotne dla zapewnienia optymalnych warunków gry dla zawodników oraz satysfakcji dla kibiców obserwujących spotkania.

Źródło: Slawa.pl

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~Wschowianin
28.06.2023 13:15

A we Wschowie na stadionie nic nie robią

avatar
~Zawodnik
28.06.2023 15:59

A we Wschowie na glownym beton, i tego dziury i kepy na calym boisku. A o bocznym nawet nie pisze. Nie ma gdzie trenowac. 10 lat temu moglismy sie szczycic boiskami a teraz... psy wpuszczaja na główne i kopia dziury. Zero zarzadzania. Na wsiach maja lepsze kompleksy

avatar
~Zawodnik
28.06.2023 18:53

Nawet mojego komentarza nie dodaliscie. CENZURA !

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl