TworzymyGłos Regionu

reklama

Sala widowiskowo-teatralno-kinowa gotowa. Zobacz, jak wyglądają wnętrza „kulturalnej perełki Sławy”

Sobota, 02 marca 2024 o 12:40, autor: 1
Sala widowiskowo-teatralno-kinowa gotowa. Zobacz, jak wyglądają wnętrza „kulturalnej perełki Sławy”

Sława wzbogaciła się o nowy, imponujący obiekt. Sala widowiskowo-teatralno-kinowa przy ul. Henryka Pobożnego, której budowa właśnie dobiegła końca, już niebawem otworzy swoje drzwi dla mieszkańców.

Nowoczesność i funkcjonalność w sercu Sławy

Nowa sala widowiskowa w Sławie to połączenie nowoczesnej architektury z funkcjonalnością. Obiekt dysponuje sceną o powierzchni 80 m² i może pochwalić się widownią mogącą pomieścić niemal 300 osób. Dodatkowo, w obiekcie znajdują się niezbędne zaplecze - garderoby, szatnie, toalety dla gości oraz pomieszczenia socjalne.

Jednak to nie tylko przestrzeń do występów teatralnych czy projekcji filmowych. Szklany łącznik, wyposażony w elementy małej architektury, ma stać się miejscem spotkań i wernisaży, co podkreśla wielofunkcyjny charakter nowej inwestycji.

Finanse i współpraca przy projekcie

Inwestycja warta 10,455 mln zł została zrealizowana dzięki wsparciu z różnych źródeł. Główną część dofinansowania, aż 7,2 mln zł, zapewnił Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Lokalny wkład finansowy stanowiła dotacja w wysokości 250 tys. zł z Lubuskiego Funduszu Samorządowego oraz wkład własny gminy w wysokości 3,005 mln zł. Za realizację projektu odpowiadało przedsiębiorstwo MPROJEKT z Leszna.

Kulturalne serce Sławy zaczyna bić

Nowa sala widowiskowo-teatralno-kinowa stanie się kulturalnym sercem Sławy, oferując mieszkańcom dostęp do szerokiej gamy wydarzeń artystycznych. Dzięki tej inwestycji miasto zyskało nowoczesną przestrzeń, która będzie sprzyjać rozwojowi lokalnej kultury i integracji społeczności.

Zobacz: Sława z nową przestrzenią dla kultury. Siedziba SCKiW i Biblioteki po odbiorze końcowym (FOTO)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Joanna
05.03.2024 10:37

Pięknie jest.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl