TworzymyGłos Regionu

reklama

SOSW chwali się nowym kolorowym muralem. Autorką jest Joanna Lewandowska

Wtorek, 18 czerwca 2024 o 13:02, autor: 1
SOSW chwali się nowym kolorowym muralem. Autorką jest Joanna Lewandowska

Na jednej ze ścian Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Wschowie pojawił się nowy, kolorowy mural. Dzieło powstało w ramach zadania publicznego realizowanego przez Urząd Miasta i Gminy Wschowa oraz Stowarzyszenie "Bliżej Autyzmu".

Mural, będący owocem współpracy nauczycieli i uczniów, jest nie tylko barwny, ale także pełen symboliki. Autorką projektu jest Joanna Lewandowska, nauczycielka i entuzjastka street artu. Wspierała ją Martyna Masztalerz, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Tomasza Zana, której wyobraźnia przekształciła łódkę z papieru w samolot, gotowy do lotu w nieograniczoną przestrzeń. To symboliczne przedstawienie pokazuje, jak ważne jest pielęgnowanie marzeń i pasji odkrywania.

Zobacz: Wystawa ceramiczna SOSW otwarta (VIDEO)

SOSW: Wszyscy jesteśmy dziećmi - graffiti pełne marzeń

„Kochamy murale za to, że dodają kolorytu w szeroko rozumianej przestrzeni publicznej. Doceniamy za to, że poprzez swoje treści, mniej lub bardziej zaawansowaną symbolikę, skłaniają do refleksji. A czasami po prostu miło na nie popatrzeć, uśmiechnąć się i iść dalej ulicami miasta,” czytamy na Facebooku SOSW. Mural ma przypominać, że warto w dorosłym życiu nie tracić dziecięcej radości i chęci do realizowania swoich marzeń.

Zobacz: Poseł Józefaciuk odwiedził SOSW. „Szkoła nie jest miejscem na politykowanie”

W realizacji projektu uczestniczyli także uczniowie ośrodka, którzy wraz z nauczycielami włożyli wiele pracy i serca w to dzieło. Bez ich wsparcia i życzliwości dyrekcji mural nie miałby szans na powstanie.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Wschowianin
19.06.2024 07:20

Może się to komuś podoba ? Nie mam nic przeciwko temu . Mi kompletnie się z tym nie skojarzył .

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl