TworzymyGłos Regionu

reklama

Ruszają roboty w Górczynie. Przebudowa drogi rozpocznie się na odcinku od strony Parku Górczyńskiego

Wtorek, 07 maja 2024 o 12:39, autor: 0
Ruszają roboty w Górczynie. Przebudowa drogi rozpocznie się na odcinku od strony Parku Górczyńskiego

Już 8 maja 2024 roku rozpocznie się długo oczekiwana inwestycja związana z przebudową terenu przy blokach w miejscowości Górczyna, przy działkach ewidencyjnych nr 519/1 i 518/8. Prace budowlane wykona firma PB HAUS Sp. z o.o. Sp. k., mająca siedzibę w Lesznie.

Inwestycja obejmuje kompleksową modernizację nawierzchni, w tym ułożenie kostki brukowej betonowej oraz wymianę krawężników na nowe, najazdowe oraz oporniki betonowe. Celem jest nie tylko poprawa estetyki, ale także funkcjonalności ciągów pieszo-jezdnych.

Planowana przebudowa ma na celu nie tylko poprawę estetyki, ale również zwiększenie funkcjonalności drogi. Przewidziane są nawierzchnie z szarej kostki brukowej oraz częściowo z kostki ażurowej brukowej wibroprasowanej. Dodatkowo, projekt zakłada utrzymanie istniejących zjazdów z działek, które zostaną utwardzone kruszywem, co zapewni lepszą dostępność dla mieszkańców.

Koszt inwestycji wynosi 407 337,26 zł, z czego znacząca część, czyli 386 970,40 zł, pochodzi z dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Prace mają zostać zakończone do października 2024 roku.

Zobacz: Szykuje się przebudowa terenu przy blokach w Górczynie. Właśnie podpisano umowę

Źródło: UMiG Szlichtyngowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl