TworzymyGłos Regionu

reklama

Rozpoczęto prace na odcinku Sława-Lipinki

Poniedziałek, 29 stycznia 2024 o 09:58, autor: 0
Rozpoczęto prace na odcinku Sława-Lipinki

Ruszyły prace na trasie Sława - Lipinki. Projekt pn. „Rozbudowa drogi powiatowej nr 1011F Sława - Krzepielów - Etap I” obejmuje poszerzenie drogi o blisko 4 km, ale zakłada również szereg dodatkowych udogodnień mających na celu poprawę komfortu życia mieszkańców. Wśród nich znajduje się budowa ciągu pieszo-rowerowego, modernizacja chodników, a także instalacja kanalizacji deszczowej w miejscowości Lipinki.

Droga była w złym stanie

Starosta Andrzej Bielawski podkreśla, że głównym celem przedsięwzięcia jest zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu mieszkańców. „Dzięki realizacji zadania zbudujemy ścieżkę pieszo-rowerową, rozbudujemy drogę, która dotychczas była w bardzo złym stanie technicznym, stworzymy bezpieczną trasę, którą będą mogli uczęszczać rowerzyści i piesi,” zaznacza włodarz.

Rekordowe finansowanie

Całkowita wartość inwestycji sięga 18,1 mln zł. Projekt otrzymał rekordowe wsparcie finansowe - 13,2 mln zł dofinansowania, w tym 9,7 mln zł ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz 3,5 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wkład własny powiatu wynosi 1,25 mln zł, a wsparcie finansowe Gminy Sława to 3,6 mln zł.

Zakończenie prac w przyszłym roku

Zakończenie prac budowlanych jest planowane na styczeń 2025 roku, co stawia projekt w perspektywie blisko rocznej realizacji. Przedsięwzięcie to nie tylko znacząco wpłynie na poprawę infrastruktury drogowej, ale również zwiększy bezpieczeństwo i jakość życia mieszkańców regionu.

Źródło: Powiat Wschowski

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl