TworzymyGłos Regionu

reklama

Rozpoczęła się przebudowa drogi w Lginiu (FOTO)

Czwartek, 07 marca 2024 o 13:02, aktualizacja Czwartek, 07 marca 2024 o 13:43, autor: 2
Rozpoczęła się przebudowa drogi w Lginiu (FOTO)

Po wielu latach oczekiwań, mieszkańcy Lginia mogą w końcu odetchnąć z ulgą – ruszyły prace związane z przebudową i rozbudową kluczowej drogi powiatowej. Inicjatywa, której wartość osiąga prawie 4 miliony złotych, jest współfinansowana przez Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg oraz Powiat Wschowski. Jest to projekt, który nie tylko ulepszy infrastrukturę, ale przede wszystkim podniesie bezpieczeństwo i komfort wszystkich użytkowników.

Rozpoczyna się długo oczekiwana przebudowa drogi w Lginiu

Starosta Wschowski, Andrzej Bielawski, podkreśla, że droga do rozpoczęcia prac była pełna wyzwań: „Musieliśmy ogłosić 6 postępowań przetargowych, żeby w ogóle wyłonić wykonawcę. Wierzę, że firma da radę i zakończy inwestycję w planowanym terminie, czyli do czerwca 2024 r.”.

Czego mieszkańcy mogą się spodziewać?

Zakres prac jest szeroki i obejmuje m.in. poszerzenie jezdni, budowę ciągu pieszo-rowerowego oraz modernizację odwodnienia. Dodatkowym atutem będzie wyniesione przejście dla pieszych z nowoczesnym oświetleniem solarnym. Dzięki tym zmianom droga w Lginiu stanie się nie tylko bardziej dostępna, ale przede wszystkim bezpieczniejsza dla wszystkich użytkowników.

Zobacz: Lgiń zyska nową drogę i ciąg pieszo-rowerowy. (VIDEO)

Wyboista droga do rozpoczęcia prac

Inwestycja nie była pozbawiona przeszkód – Starosta Bielawski przyznaje, że opóźnienia wynikały m.in. z konieczności uzyskania licznych zgód oraz wpływu „putininflacji”, co wymusiło przeprowadzenie aż sześciu postępowań przetargowych.

Jednak teraz, gdy prace się rozpoczynają, zarówno władze, jak i mieszkańcy z optymizmem patrzą w przyszłość, licząc na terminowe zakończenie projektu. Tomasz Urbański, członek Zarządu Powiatu Wschowskiego, wyraził nadzieję, że inwestycja zostanie zakończona przed sezonem wakacyjnym, mówiąc do przedstawiciela wykonawcy: „Chciałbym pana trzymać też za słowo i liczyć na to, że przed tegorocznym sezonem wakacyjnym uda nam się skończyć tę inwestycję”.

Foto: Powiat Wschowski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Lgiń
07.03.2024 16:20

Praca rwę, przez cały dzień kawałek chodnika rozebrano. Absurd. W tym tempie to do zimy będą trwały pracę.

avatar
~asd
07.03.2024 21:49

wybory powinny być co 1,5 roku

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl