TworzymyGłos Regionu

reklama

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/24 w gminie Szlichtyngowa (FOTO)

Poniedziałek, 04 września 2023 o 15:38, aktualizacja Poniedziałek, 04 września 2023 o 15:48, autor: 0
Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/24 w gminie Szlichtyngowa (FOTO)

4 września rozpoczął się nowy rok szkolny 2023/2024. W ceremoniach inauguracyjnych uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych. Burmistrz Miasta i Gminy Szlichtyngowa Jolanta Wielgus była obecna podczas uroczystości w Zespole Placówek Edukacyjnych w Szlichtyngowej.

Życzenia na nowy rok szkolny

Podczas ceremonii, Burmistrz Jolanta Wielgus zwróciła się do zebranych z życzeniami. "W tym uroczystym dniu składam wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom Oświaty, serdeczne życzenia. Życzę, aby nowy rok szkolny przyniósł wiele okazji do dumy i radości z osiągnięć, aby był spokojny, bezpieczny i zdrowy!" - mówiła burmistrz.

Zastępca Burmistrza Błażej Rajman miał okazję przywitać uczniów oraz kadry pedagogiczne w Szkole Podstawowej im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Starych Drzewcach. W Szkole Podstawowej im. Wojska Polskiego w Jędrzychowicach, ceremonię inaugurującą nowy rok szkolny poprowadził Kierownik Referatu Organizacyjnego Jarosław Gnat.

Wojskowi Jędrzychowicach

Warto zaznaczyć, że w Szkole Podstawowej im. Wojska Polskiego w Jędrzychowicach, z racji swojego imienia, w uroczystościach wzięli także udział przedstawiciele 4. Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego z Czerwieńska oraz 4 Głogowskiego Batalionu Inżynieryjnego.

Blisko pół tysiąca uczniów

W startującym roku szkolnym, w szkołach w gminie Szlichtyngowa będzie uczyć się 496 uczniów.

Z początkiem nowego roku szkolnego, zarówno samorząd, jak i grono pedagogiczne, uczniowie oraz ich rodzice, stają przed nowymi wyzwaniami i oczekiwaniami. Wszyscy liczą na to, że rok szkolny 2023/2024 przyniesie nie tylko sukcesy edukacyjne, ale również będzie czasem bezpiecznym i zdrowym dla całej społeczności szkolnej.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl