TworzymyGłos Regionu

reklama

Rolnicy znów w proteście. Zapowiada się całodobowa blokada ekspresówki w Lasocicach

Piątek, 16 lutego 2024 o 09:44, aktualizacja Piątek, 16 lutego 2024 o 09:58, autor: 18
Rolnicy znów w proteście. Zapowiada się całodobowa blokada ekspresówki w Lasocicach

W najbliższy wtorek, 20 lutego, rolnicy z regionu leszczyńskiego, w tym z powiatu wschowskiego, zapowiadają kolejną, jeszcze bardziej intensywną formę protestu. Po wcześniejszej akcji z 10 lutego, tym razem planują całodobową blokadę węzła Leszno-Zachód w Lasocicach, co może spowodować znaczne utrudnienia w ruchu.

2000 ciągników na trasie S5 Poznań-Wrocław koło Leszna

Rolnicy zdecydowali się na radykalne kroki, by przyciągnąć uwagę do swoich postulatów. Protestuje się przeciwko polityce Unii Europejskiej dotyczącej obowiązku odłogowania ziemi i inicjatywie Zielonego Ładu, a także przeciwko niekontrolowanemu napływowi żywności z Ukrainy. W ubiegłym protestcie, który odbył się 10 lutego, udział wzięło około 2000 ciągników, co już wówczas było wyraźnym sygnałem niezadowolenia rolników.

Leszno. Planowane utrudnienia

Protest zapowiedziany na wtorek ma być jeszcze bardziej uciążliwy. Nie jest jeszcze jasne, czy rolnicy zdecydują się na całkowite zablokowanie ruchu na ekspresówce S5, czy też zostanie umożliwiony przejazd na jednej z jezdni. Ostateczna decyzja ma zależeć od uzgodnień z policją, która już zapowiada organizację objazdów dla kierowców.

Zobacz: Rolnicy blokują drogi w proteście. Przez Wschowę przejechały kolumny ciągników (VIDEO)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (18)

avatar

avatar
~Przeciwnik
16.02.2024 11:21

Ciekawe gdzie byli rolnicy kiedy strajkiwały inne grupy społeczne .Nie było widać ,ani słychać ,że solidaryzują się z lekarzami ,pielęgniarkami ,nauczycielami czy rodzicami dzieci niepełnosprawnych .Niszczenie naszych dróg powinni być karalne .Ciągniki na pola i na własne podwórka a nie na drogi publiczne .To skąpstwo i egozmi aż kipi z tych ich wielkich maszyn .

avatar
~Geniusz ?
18.02.2024 17:08

Tak samo karalne powinno być odmawianie uczenia dzieci przez nauczycieli, odmowa leczenia pacjentów przez lekarzy ?

avatar
~Ps."paniska" !
16.02.2024 13:14

POTWIERDZAM I POPIERAM wpis Pana (~ Przeciwnik) - sama prawda !!!. ta grupa społeczna przez ostatnie osiem lat totalnej pis władzy jadła im b. zahamowania z ręki !. Nie tylko ich nie było przy protestach co Pan Wymieniła, ale nie było ich i NIE PROTESTOWALI jak ich premier, ps. "Pinokio" wszechczasów podpisywał z ich europosłem pis plus - Komisarzem UE od spraw Rolnictwa UE , nie jakim Wojciechowski EUROPEJSKI " Zielony Ład" !!!!. Teraz ta ps. chłopska grupa protestuje przeciwko temu rządowi - Rządowi Demokracji K15P bez osobistego poczucia wstydu i honoru, aby ten Rząd Pana Tuska "zlikwidował Zielony Ład UE" <>> jest to z ich strony Szczy Kpiny i Totalna Perfidia w stosunku do Nas Wszystkich Wolnych Polaków !!!!. Łatwo było brać i się nadal bierze DOTACJE - DOTACJE - DOPŁAY do HEKTARA z UE i podnosić nam konsumentom ceny na swoje produkty !!!, a teraz jak trzeba zaistnieć na Wolnym Rynku to protest i skamlenie i utrudnianie nam Wolnym Polakom dostępu do Naszych DRÓG !!!!!. NIE dla takiej perfidii tej grupie zawodowej !!!!!! NIE !!!!!. Na pola sobie protestować !!!!

avatar
~4427018074
16.02.2024 17:30

Mam przeczucie, że uda im się zablokować import towarów rolnych z krajów unijnych. Konsekwencją będzie zablokowanie eksportu produktów rolnych do krajów unijnych. Po prostu rewanż. Niech nie przeginają !!! Sami doprowadzą do tego, że te maszyny, również wypasione traktory zabiorą banki. A oni wrócą do Ursusów C 30. Pada deszcz - dopłata. Nie pada deszcz- dopłata. Klęska urodzaju- dopłata. Klęska nieurodzaju -dopłata. Jestem budowlańcem, jak pada to pracownicy siedzą w barakach. Jak nie pada to pracownicy siedzą w cieniu i muszę jeszcze dostarczyć im wodę do picia. Nikt nigdy nie dodał mi złamanego grosza. Nie mam żadnej ulgi. Muszę płacić wszystkim za to, że siedzą. Muszę również odprowdprowadzić wszystkie należności względem US i ZUS. Rolnicy nie muszą !!! Mają dopłaty.

avatar
~Do pspaniska
17.02.2024 15:11

Dzieci tvnu i Lidla. Teraz to twoje rolnictwo i policja . Teraz ja cię rozliczam ! Karty na stół ! W tyle mam co robił PiS . Teraz interesuje mnie reżim tuskA i jego bandyckie metody ?! Pod przykrywką praworządności hahaha. Dotacje bierze twój rolnik zwolenniku koalicji 13 grudnia . To twój policjant jest teraz be ! TVN ci tego nie objaśnił ? I jeszcze jedno Pinokio to Tusk , zawsze kradliscie pomysły prawicy . Zero własnego myślenia .

avatar
~Chłop na dotacjach z UE.
16.02.2024 16:20

Ciekawe jakby ten Polski chłop dzisiaj wyglądał jakby nie SLD i Pan Prezydent Kwaśniewski, którzy wprowadzili Nasz Kraj do UE i NATO ?!. Czy ciągle by orali w polu w konie i Ursusem C-35, a może Zetorkiem !!!. Wstydu nie mają blokować nam drogi !.

avatar
~Ja
16.02.2024 18:22

To ile nielegalnych transportów odkryli na ostatnim proteście?? A może jechac na granice i tam walczyć i swoje?Ale po co,lepiej koło domu wygodnie ludziom życie uprzykrzyć. Zona obiadek przywiezie KGW ciasto upiecze i fajnie jest.Niestety ale wogole mi ich nie jest żal a zwłaszcza po tym co teraz robią. Jak tak dalej będą ludzi wkurzać to w końcu niejeden niedopałek może trafić w zboże...

avatar
~CO...?
17.02.2024 07:48

DO - (Ja) - .... "niejeden niedopałek ..... " coś tam ?. Czy to nie sugestia do przestępstwa ?.

avatar
~Ja
16.02.2024 21:30

Chcieli Tuska to teraz mają.. trzeba było myśleć jak były wybory

avatar
~Do oglupionego
16.02.2024 22:12

To Tusk przez miesiąc już tyle popsuł??? To firmy związane z pisiorami dorobiły się na imporcie z ukrainy.A teraz pis związany ze związkami zawodowymi min.rolnikow sieje zamęt i podpala...

avatar
~"Ja -ciemnogród"
17.02.2024 07:42

Klasyczny przykład ośmioletniego ogłupienia pixxi !. Czy ten - Pożal się Boże "Ja" - pamięta jak to jego premier "Mateusz" i jego Komisarz UE z nadania pisu Wojciechowski zabiegali o podpisanie i PODPISALI Unijnego "Zielonego Ładu" , co to teraz te ich chłopskie związki organizują BURDY Uliczne, jak ""bojówki zbrojne""" na Naszych Ulicach i walczą o to, że Pan Tusk ten ich " Zielony Ład " odrzucił !!!!. To jest dopiero ta ich chłopska głupizna i ogłupianie innych - innych, ALE NIE NAS !!!!. Ciemnogród wiecznie żywy "Ja" !!!!!.

avatar
~Yogi
17.02.2024 22:37

A niech mnie, po komentarzach widzę, że bydło nie tylko w Wigilię mówi ludzkim głosem.

avatar
~Ojoj
17.02.2024 22:59

Widzę, że klasa robotnicza zamiast żonom w biedrze pomóc torby nosić, to politykować na forum im się zachciało❗

avatar
~Buhaha
17.02.2024 23:02

Najlepiej było za czasów Tuska. Jednych pogonił do Niemca na szparagi, następnych do Podcierania, a tych co zostali i protestowali policja rozgoniła gumami, i był spokój.

avatar
~Ale Dzban ( (Buhaha)!.
18.02.2024 12:47

Na szparagi i nie tylko do Niemiec, bo np. na sady, chmiel, truskawki, budowlankę ....itd. jak również masowo Polskie kobiety jak sprzątaczki, praczki, opiekunki seniorów Niemieckich ....itd. Kolego Dzbanie ( Buhaha) to nie za pana Tuska wyjechali, ale zaraz po upadku komuny i do dnia dzisiejszego tam są harują , a jak nie to sezonowo wyjeżdżają !!!!. A ta twoja ironia poparta tzw. Przekazem Dnia pisplus to odwraca kota ogonem od czasu waszej totalnej władzy - jak słusznie upadłej dnia 15.10.2023 roku. Ta twoja szalejąca obłuda sięga zenitu waszej pisowskiej propagandy , a la Tusk, Tusk, Tusk .... skutej jej jest taki, że mamy K15P, a wwwwyyyy ciągle skomlecie za naszymi drzwiami !.

avatar
~do - "Buhaha"
18.02.2024 15:20

O przepraszam, moja już nie jeździ na szparagi i ogórki nach Deutschland, teraz ma kierunek Warszawa. Tam z grubą kasę sprząta "państwu" . Woli złotówki, wierzy prezesowi NBP.

avatar
~Ola
19.02.2024 11:01

No to wiosna emeryci zablokują rolnikom wjazdy ma pola bo będą chcieli podwyżek a potem.... I tak w kółko Macieju np nikt nie dokłada małym przedsiębiorcom no Chiny robią konkurencje

avatar
~STRZAŁ w Dychę p. (Ola)!
19.02.2024 13:48

W dobie WOLNEGO RYNKU i HANDLU, o który walczyli za komuny i po jej upadku między innymi i ci chłopi -rolnicy, a teraz jak widzimy WOLNY RYNEK ich przerósł !!!. Ich obecna wiedza chłopska nie kuma w temacie WOLNEGO RYNKU i jak widzimy siłom i przemocą wymierzoną nie w PIS ( który ich głaskała przez ostatnie osiem lat) tylko w Nas Wolnych Polaków ograniczają NAM Nasze Prawa do swobodnego korzystania z dróg i ulic !!!. Ta jakże chłopska grupa za grosz nie ma osobistego wstydu i honoru co im Na Naszych Drogach wolno, a co nie zapomniała, iż to ich pis, ich premier "Pinokio" i ich Komisarz UE do spraw Rolnictwa nie jaki Wojciechowski podpisali Europejski Zielony Ład !!!!. Ta niekompetentna grupa teraz śmie nam blokować drogi i walczyć z 2-nym Rządem K15P !!!!!. Żenada i Wstyd --- Popieram , emeryci do blokad bram gospodarstw chłopskich !!!!!!.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl