TworzymyGłos Regionu

reklama

Rocznica zakończenia II wojny światowej. Sława oddała cześć polskim żołnierzom

Środa, 08 maja 2024 o 13:37, autor: 0
Rocznica zakończenia II wojny światowej. Sława oddała cześć polskim żołnierzom

W Sławie, na Placu Pamięci Narodowej, miało miejsce wzruszające wydarzenie upamiętniające 79. rocznicę zakończenia najkrwawszego konfliktu w historii ludzkości — II wojny światowej. Uroczystość zgromadziła liczne delegacje, w tym przedstawicieli lokalnego magistratu: Zastępcę Burmistrza Krzysztofa Gruszewskiego, Sekretarz Gminy Danutę Pitrowską oraz Skarbnika Gminy Małgorzatę Szymoniak.

Uroczystość na Placu Pamięci Narodowej w Sławie

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły odegrali kluczową rolę, przygotowując akademię, podczas której przedstawili historię konfliktu oraz jego zakończenie. Po części edukacyjnej nastąpiło złożenie wiązanek kwiatów przez poszczególne delegacje, które oddały cześć polskim żołnierzom, walczącym na frontach Europy i Bliskiego Wschodu.

Skomplikowana droga do wolności

Pomimo zakończenia wojny w Europie 79 lat temu, dla wielu krajów, w tym Polski, nie oznaczało to odzyskania pełnej niepodległości. Polska, walcząca o swoją wolność od pierwszego dnia okupacji, musiała zmierzyć się z nowym wyzwaniem — sowieckim zniewoleniem, które trwało aż do 1989 roku. Przez te lata, dzięki heroizmowi takich formacji jak Polskie Państwo Podziemne czy Polskie Siły Zbrojne na emigracji, polski duch niepodległościowy był podtrzymywany. Polscy żołnierze walczyli na wielu frontach, odnosząc sukcesy m.in. w kampanii włoskiej, a polscy lotnicy bronili nieba nad Anglią, co jest symbolem niezłomnej walki o wolność.

Źródło: UM w Sławie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl