TworzymyGłos Regionu

reklama

Remont w Lipinkach już trwa. Będzie nowa jezdnia i ścieżka rowerowa aż do Sławy

Wtorek, 23 stycznia 2024 o 15:17, aktualizacja Środa, 24 stycznia 2024 o 08:48, autor: 3
Remont w Lipinkach już trwa. Będzie nowa jezdnia i ścieżka rowerowa aż do Sławy

Rozpoczęła się długo oczekiwana przebudowa drogi powiatowej łączącej Sławę z Lipinkami. Wewnątrz wsi już teraz widać działania ciężkiego sprzętu przygotowujące teren pod budowę. To ważny projekt, a jego realizacja możliwa jest dzięki znaczącemu wsparciu finansowemu i współpracy Powiatu Wschowskiego z Gminą Sława.

Kluczowe wsparcie finansowe powiatu i gminy

Całkowity koszt inwestycji przekracza 18 milionów złotych. Na realizację zadania Powiat Wschowski uzyskał znaczące dofinansowanie zewnętrzne, w tym 9,7 miliona zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz 3,5 miliona zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Powiat Wschowski zobowiązał się do zapewnienia wkładu własnego, który wynosi 1,2 mln zł, natomiast Gmina Sława zdecydowała o wsparciu inwestycji kwotą 3,6 mln zł. Jest to efekt współpracy i porozumienia, które zostało zawarte między Starostą Wschowskim Andrzejem Bielawskim a Burmistrzem Sławy Cezarym Sadrakułą.

Współpraca kluczem do sukcesu

To nie pierwszy raz, kiedy Gmina Sława wspiera Powiat Wschowski w realizacji ważnych inwestycji. Wcześniej gmina dofinansowała remont drogi w Starym Strączu kwotą 2 milionów złotych.  Jak niejednokrotnie podkreślają włodarze, taka współpraca jest kluczowa dla rozwoju infrastruktury i poprawy warunków życia mieszkańców.

Nowa jezdnia i ścieżka rowerowa na trasie Sława-Lipinki

Zakres prac na trasie Sława-Lipinki obejmuje wykonanie jezdni oraz ścieżki rowerowej o długości niemal czterech kilometrów, rozpoczynających się od ronda w Sławie a kończących przy wyjeździe z Lipinek w kierunku Krążkowa. Dodatkowo, na terenie wsi przewidziano przebudowę całej infrastruktury towarzyszącej jezdni.

Czas realizacji i apel o cierpliwość

Mieszkańcy muszą uzbroić się w cierpliwość, gdyż prace mają potrwać około roku. Jest to okres, w którym mogą wystąpić utrudnienia w ruchu, ale efekt końcowy ma przynieść znaczące ułatwienia i poprawę bezpieczeństwa dla wszystkich użytkowników drogi.

Źródło: UM w Sławie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~mieszkaniec
24.01.2024 19:20

A ze Wschowy czy Dębowej Łęki do Osowej Sieni niedługo asfaltu nie będzie wcale.

avatar
~autor 1
24.01.2024 22:05

Oj tam to jest źle to fakt a w nocy w deszczu makabra.

avatar
~Robota jak robota...
25.01.2024 06:48

Co informacja o podstawowych inwestycjach na naszych drogach, to zawsze znajda się biadolocholicy co tylko biadolą i biadolą , a to proste - zwyczajne - normalne prace naprawcze !.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl