TworzymyGłos Regionu

reklama

Przyjdź i pomóż Łukaszowi Topie. SP 1 organizuje „Topowy Czwartek”

Środa, 17 stycznia 2024 o 14:02, autor: 0
Przyjdź i pomóż Łukaszowi Topie. SP 1 organizuje „Topowy Czwartek”

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Polskich Olimpijczyków im. Polskich Olimpijczyków we Wschowie kolejny raz pokaże siłę wspólnoty i ducha solidarności w obliczu tragedii jednego z mieszkańców. Już 18 stycznia odbędzie się charytatywne wydarzenie zatytułowane „Topowy Czwartek”, którego celem jest zbiórka funduszy na leczenie Łukasza Topy.

Na sportowo pomogą Łukaszowi

W godzinach 15.00-19.00, szkoła otworzy swoje drzwi dla wszystkich chętnych, by zaangażować ich w szereg aktywności. Od rzutów do kosza, przez strzały do bramki, aż po rzut ringo do celu - każda z tych gier będzie sposobem na wsparcie zbiórki środków na leczenie i rehabilitację Łukasza Topy. "Podejmijcie wyzwania, które dla Was przygotujemy" - zachęca dyrekcja szkoły.

Również 18 stycznia szkoła świętować będzie Dzień Popcornu i Waty Cukrowej. Uczniowie, biorąc udział w klasowych seansach filmowych, będą mogli zakupić te przysmaki, z których dochód również wesprze zbiórkę dla Łukasza.

Jak podkreśla dyrekcja, Łukasz Topa jest osobą bardzo związaną z placówką „W 2023 roku otrzymał honorowy tytuł „Przyjaciela szkoły” w podziękowaniu za bezcenne wsparcie, które systematycznie zapewniał Szkole Podstawowej nr 1 im. Polskich Olimpijczyków we Wschowie” - tłumaczy dyrektor Maciej Grabianowski.

Łukasz Topa uległ poważnemu wypadkowi w wigilię

"Ostatnie co pamiętam z tamtej nocy, to moment, w którym prosiłem żonę, żeby uciekała z naszymi dziećmi i jak najszybciej wezwała straż pożarną…" - czytamy w opisie internetowej zbiórki. Łukasz Topa doznał poparzeń 3. stopnia na 25% swojego ciała, w wyniku czego przeszedł operację przeszczepu skóry i stracił prawie całkowicie wzrok. Jego walka o powrót do zdrowia, wzrok i możliwość pracy jest codzienną batalią, w którą zaangażowali się mieszkańcy Wschowy i okolic - już teraz udało się zebrać ponad 70 tys. zł.

"Proszę o pomoc i wsparcie w walce o powrót do zdrowia" - apeluje Łukasz. Jego historia jest przypomnieniem, że w obliczu nieszczęścia, każdy gest solidarności ma znaczenie. "Topowy Czwartek" to nie tylko szansa na zebranie funduszy, ale i okazja do wykazania się empatią i współczuciem wobec potrzebującego.

Źródło: SP 1, siepomaga.pl

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl