TworzymyGłos Regionu

reklama

Przebudowa dróg w Bagnie trwa w najlepsze!

Czwartek, 27 lipca 2023 o 14:46, autor: 0
Przebudowa dróg w Bagnie trwa w najlepsze!

Od kilku miesięcy miejscowość Bagno stało się wielkim placem budowy. Prace nie zwalniają tempa, a wizytę na miejscu złożył sam Burmistrz Sławy - Cezary Sadrakuła, który osobiście sprawdził postępy prac.

Zakres prac w miejscowoci Bagno

Inwestycja skupia się na kompleksowej przebudowie niemal wszystkich dróg w miejscowości. Plan zakłada kilka kluczowych elementów:

  • Nowa nawierzchnia jezdni - Wykonana zostanie nowoczesna nawierzchnia jezdni, co poprawi komfort i bezpieczeństwo podróżowania.

  • Poszerzenie dróg - Wraz z nową nawierzchnią nastąpi poszerzenie dróg, co pozytywnie wpłynie na płynność ruchu.

  • Budowa i przebudowa chodników - Projekt zakłada także budowę nowych chodników oraz modernizację istniejących, co usprawni piesze połączenia w miejscowości.

  • Zjazdy do posesji - Prace obejmują stworzenie nowych zjazdów do posesji, ułatwiając mieszkańcom dostęp do ich nieruchomości.

  • Przebudowa skrzyżowań - Istniejące skrzyżowania z drogami wewnętrznymi zostaną poddane przebudowie, co wpłynie na poprawę bezpieczeństwa na drogach.

Koszt inwestycji

Remont drogi jest potrzebny dla rozwoju Bagna. Całkowity koszt inwestycji wynosi 4.077.703,08 zł. Przebudowa jest dofinansowana z Rządowego Funduszu Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych w kwocie aż 3.996.149,02 zł, co stanowi większość potrzebnych środków. Pozostała część, czyli 81.554,06 zł, pochodzi z budżetu Gminy Sława.

Wykonawca prac

Prace zostały powierzone Przedsiębiorstwu Budownictwa Drogowego Sp. z o.o. z Głogowa. Odbiór inwestycji planowany jest na początek stycznia 2024 roku.


Źródło/foto: slawa.pl

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl