TworzymyGłos Regionu

reklama

Powraca Wieś Trail. Co przygotowała Aktywna Wschowa w 2024 roku?

Piątek, 15 marca 2024 o 13:00, aktualizacja Piątek, 15 marca 2024 o 13:29, autor: 0
Powraca Wieś Trail. Co przygotowała Aktywna Wschowa w 2024 roku?

Stowarzyszenie Aktywna Wschowa organizuje na kolejną edycję „Wieś Trail”, tym razem pod hasłem "Las". Cykl biegów, który rozpocznie się 17 marca w Krzyżowcu, to nie tylko wyzwanie sportowe, ale i doskonała okazja do rodzinnego spędzenia czasu w otoczeniu malowniczych lasów Nadleśnictwa Włoszakowice. W sumie zostanie zorganizowanych pięć imprez, ostatnia 23 czerwca.

Harmonogram biegów Wieś Trail 2024:

  • Krzyżowiec: 17 marca, godz. 11:00
  • Czerlejewo: 21 kwietnia, godz. 11:00
  • Wschowa, Park Wolsztyński: 19 maja, godz. 11:00
  • Koczury: 2 czerwca, godz. 11:00
  • Mały Bór: 23 czerwca, godz. 11:00

Trasy biegów zostaną wyznaczone wzdłuż dróg leśnych, a ich długość nie przekroczy 6 km. Uczestnicy mogą wybrać, czy chcą pokonać jedną, czy dwie pętle.  Warto podkreślić, że Wieś Trail to wydarzenie skierowane nie tylko dla profesjonalnych biegaczy. Do udziału zaproszeni są wszyscy, bez względu na wiek czy kondycję. „Pamiętajcie, że to przyjazne spotkanie biegowe w formule bez napinki. Nie ma pomiaru czasu" – zaznaczają organizatorzy z Aktywnej Wschowy.

Wieś Trail, czyli atrakcje dla całej rodziny

Oprócz samego biegu, na uczestników czeka wiele dodatkowych atrakcji: strefa edukacyjna Nadleśnictwa Włoszakowice, konkursy z nagrodami, ognisko z kiełbaskami oraz animacje dla dzieci. To doskonała okazja, by aktywnie spędzić czas wśród przyrody, a jednocześnie przyczynić się do promocji zdrowego stylu życia i integracji społeczności lokalnej.

Jak wziąć udział w Wieś Trail 2024?

Każdy uczestnik może wybrać jeden z dostępnych pakietów startowych, których ceny zaczynają się już od 20 PLN. Pakiet VIP, obejmujący wszystkie pięć biegów, kosztuje 150 PLN i zawiera szereg dodatkowych korzyści, w tym pamiątkowy medal, koszulkę z zawodów oraz specjalny uchwyt na medale.

Zainteresowani dodatkowymi gadżetami mogą zamówić pamiątkową koszulkę za 70 PLN oraz uchwyt na komplet medali za 50 PLN. Wszystkie szczegóły dotyczące zapisów, regulaminu oraz opłat startowych znajdują się na stronie Wieś Trail.

medal wieś trail

Pomysł Aktywnej Wschowy okazał się sukcesem

Bieg Wieś Trail zapoczątkowany został w lutym 2023 r. Impreza od początku przyciągnęła tłumy entuzjastów sportu i rekreacji. Przez kilka miesięcy uczestnicy mieli okazję odwiedzić Siedlnicę, Olbrachcice, Wygnańczyce, Dębowa Łękę, Lgiń oraz Osową Sień, gdzie każdorazowo otrzymywali medale, które razem tworzyły całość.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl