TworzymyGłos Regionu

reklama

Powiatowe obchody Święta Policji Państwowej we Wschowie (FOTO)

Wtorek, 25 lipca 2023 o 14:08, aktualizacja Środa, 26 lipca 2023 o 14:38, autor: 14
Powiatowe obchody Święta Policji Państwowej we Wschowie (FOTO)

Na dziedzińcu Komendy Powiatowej Policji we Wschowie odbyły się uroczyste obchody Święta Policji Państwowej. Wydarzenie zgromadziło liczne grono funkcjonariuszy, funkcjonariuszek i pracowników cywilnych, którzy wraz z zaproszonymi gośćmi świętowali tę doniosłą okazję.

Msza Święta w Klasztorze Braci Mniejszych

Uroczystości rozpoczęły się od Mszy Świętej, celebrowanej w Klasztorze Braci Mniejszych we Wschowie. Msza odbyła się w intencji wszystkich funkcjonariuszy i funkcjonariuszek, a także pracowników cywilnych policji działających na terenie powiatu. Ceremonię poprowadził kapelan Komendy Powiatowej Policji we Wschowie, o. dr Grzegorz Matlak, który modlił się za bezpieczeństwo i pomyślność tych, którzy narażają swoje życie i zdrowie w służbie dla społeczeństwa.

Uroczysty apel przy popiersiu Marszałka Józefa Piłsudskiego

Po Mszy Świętej, na dziedzińcu Komendy Powiatowej Policji, odbył się uroczysty apel przy popiersiu Marszałka Józefa Piłsudskiego. Inspektor Szymon Sędzik – Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim, oraz komisarz Andrzelika Łuczak – Komendant Komendy Powiatowej Policji we Wschowie, mieli zaszczyt wręczyć awanse na wyższe stopnie funkcjonariuszom, którzy wyróżnili się szczególnym zaangażowaniem i profesjonalizmem w pełnieniu swoich obowiązków.

Podziękowania od Starosty Wschowskiego

W trakcie uroczystości, Starosta Wschowski Andrzej Bielawski wygłosił serdeczne podziękowania wszystkim funkcjonariuszom za ich poświęcenie i oddanie w służbie na rzecz utrzymania porządku publicznego oraz zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom Powiatu Wschowskiego. Starosta pogratulował również wszystkim wyróżnionym służbom za ich osiągnięcia i profesjonalizm.

Defibrylatory dla policjantów

W trakcie uroczystej zbiórki Zarząd Terenowy związków zawodowych otrzymał z rąk Prezesa Banku Spółdzielczego we Wschowie Pana Sebastiana Nietykszy dwa defibrylatory, które pobierane będą przez policjantów do codziennej służby.

Zaproszeni goście

W wydarzeniu wzięli udział także ważni przedstawiciele lokalnych władz. Obecni byli Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa - Konrad Antkowiak, Burmistrz Miasta i Gminy Szlichtyngowa oraz Burmistrz Sławy - Cezary Sadrakuła. Nie zabrakło również przedstawicieli lokalnych instytucji i rodzin policjantów.


Źródło/foto: Powiat Wschowski

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (14)

avatar

avatar
~emeryt
25.07.2023 14:42

A czy o .dr Grzegorz Matlak jako osoba duchowna pomodlił się za osoby skrzywdzone przez obecną policje ?. Co ma popiersie Piłsudskiego wspólnego z uroczystościami obecnej policji ?.

avatar
~Wow+
25.07.2023 15:35

Tym razem bez medalu ......?. Co za strata !.

avatar
~Elwis
25.07.2023 22:31

Ostatnio taka impreza odbyła się na dziedzińcu klasztoru. Co za zmiana.

avatar
~PYTEK@/pl
26.07.2023 06:07

Idzie zauważyć, że mimo już ponad 30 lat od powstania tej obecnej policji, która nie tylko od ponad 8 lat upodobniła się swoim działaniem wobec Suwerena ( a zwłaszcza do Kobiet) do milicji to nawet nie dopracowała się jednolitego umundurowania !!!!!!. W dalszym ciągu jak na dłoni widzimy część - akcenty umundurowania z czasów milicji !!!!. Coś w tym jest ......, że tak się zachowują za czasów obecnej władzy - czasów symbolu "pałki teleskopowej, gazu wobec kobiet( posłanki III RP) oraz jak potraktowali Panią Joannę w Gabinecie Lekarskim !!!!!. I ta impreza na podwórku - zaplecza lokalnej komendy - nie w miejscu publicznym - suwerena TO DAJE NAM DUŻO DO MYŚLENIA !!!!!.

avatar
~Urszula Chudak
26.07.2023 10:07

Trzeba bardzo pochwalić Panią Komendant za zmianę lokalizacji uroczystości. Klasztorny dziedziniec, od dłuższego już czasu, był miejscem obchodów święta policji. Zawsze wzbudzało to wiele kontrowersji. Na innym lokalnym portalu, co roku można było zobaczyć podobne relacje z policyjnych świąt w Lesznie, Kościanie czy Rawiczu - zawsze były to miejsca świeckie. U nas, gdzieś w odległej perspektywie obchodów, funkcjonowała polityka - zależnie od tego, która formacja aktualnie sprawowała władzę. W tym roku obchody nabrały cech normalności, bo jak przypomina rzecznik Episkopatu Polski, Paweł Adrianik - "Świątynie nie są miejscami do uprawiania polityki, ale - jak podkreśla Jezus Chrystus - są domami modlitwy". Żeby tak jeszcze do słów rzecznika, dostosował się Ojciec Dyrektor...

avatar
~Do p. Urszula Ch.
26.07.2023 11:14

Za co pani chce pochwalić komendantkę ???. Coś co jest normalne pani uważa za sukces - kpiny sobie pani z Nas Wszystkich tu urządza !!!!. Z zaplecza klasztoru imprezę przenieśli na podwórko ( zaplecze) ich komendy w dodatku składają hołd "popiersiu......" , które z niewiadomych powodów na tym "podwórku" umieścili !!!!. Chichot historii !!!!.

avatar
~zza winkla
26.07.2023 11:35

Do U. Ch. - zmiana komendanta i od razu +. Proszę też zauważyć, że i na pagonie przybyło tej Pani, kolejny + . Nie dopuściła do nadmiarowych odznaczeń dla "cywili" - +. Też i , na placu pusto, tylko ci co z "rozkazu" muszą bo inni takie "święto" ignorują - (-) . Niestety sami sobie (policja) zapracowali na taką ocenę, tak od 2019 roku image firmy bardzo pikuje w dół - (-). Są potrzebni ale nie mają już takiego szacunku jak przed 2015 - szkoda, na dzisiaj w społeczeństwie polskim mają - (-) .

avatar
~mieszkaniec
26.07.2023 14:12

świetny jak zawsze komentarz p. Uli.

avatar
~JAKIE plus?.
26.07.2023 14:56

Jeśli jest coś jest normalne to od razu ma być plus !. To tylko świadczy o Nas jak bardzo przez te ponad 8 lat odbiegliśmy od NORMY !!!. Dziwi mnie, że forumowiczka UCh i jej podobni coś normalnego oznaczają "PLUSEM" !!!!. Należy zauważyć, że tego imprezy po 1990 roku zostały zachowane w starym stylu ( pokomunistycznym czasie ) tylko w zawodach mundurowych !!!. Ani mimo PENSJI od SUWERENA za wykonywanie Ustawowych zadań muszą się dodatkowo NAGRADZAĆ w postaci takich właśnie "przedstawień" z udziałem czynnika politycznego - administracji lokalnej i rządowej z takimi dodatkami jak medale i odznaczenia !!!!. jak widać mało im miesięcznych pensji , muszą się publicznie sami wychwalać CO ODBIEGA i TO TOTALNIE OD OCENY SUWERENA , bowiem są oni obecnie na ostatnich miejscach jeśli o stopień SPOŁECZNEGO ZAUFANIA !!!!!. I nic dziwnego, że zamienili dziedziniec klasztoru na "podwórko" ich komendy !!!!!. Jaka ocena zaufania społecznego takie i ich miejsce !!!!!!. Pytanie ; Minęło 30 lat od rozwiązania Milicji, a oni w dalszym ciągu mają elementy ubioru milicyjnego !!!!!...

avatar
~Widz
26.07.2023 19:32

Czytam te komentarze ci co tak mocno krytykuje policję to ci co zostało słusznie ukarani za przewinienie jak coś się im źle dzieje zaraz dzwonią na policję że strachu .Mocni e gębie i przy klawiaturze .Brawo policja wszystkiego najlepszego w waszej codziennej trudniej ryzykujecie zdrowiem i życiem za tych co was krytykujom a tymi chejtami na was od tych nieudaczników życiowych się nie przejmujcie pozdrawiam wszystkich policjantów.

avatar
~Widz
26.07.2023 19:34

Czytam te komentarze ci co tak mocno krytykuje policję to ci co zostało słusznie ukarani za przewinienie jak coś się im źle dzieje zaraz dzwonią na policję że strachu .Mocni e gębie i przy klawiaturze .Brawo policja wszystkiego najlepszego w waszej codziennej trudniej ryzykujecie zdrowiem i życiem za tych co was krytykujom a tymi chejtami na was od tych nieudaczników życiowych się nie przejmujcie pozdrawiam wszystkich policjantów.

avatar
~Ja
26.07.2023 22:35

Ci co tak narzekają na policję to pewnie sami karani. Niestety, ale w Polsce wiele osób kombinuje, a potem mają żal, że policja ich się czepia. Tyle mają for siebie, że mogą hejtowac pod tego typu artykułami.

avatar
~DO - ( Ja)(Widz)
27.07.2023 07:02

najwyraźniej macie problem z czytaniem i logicznym myśleniem !!!!. jak widać po waszych wpisać jesteście z tych zwanych klakierów "dziennego przekazu informacji) . To nie inaczej jak emeryci policyjni przepraszają za zachowanie obecnej policji - BA! - za ich policyjne poddaństwo od prawie ośmiu lat, za użycie pałki teleskopowej i gazu wobec kobiet, a ostatnio za tzw. " granatnik, wysięgnik strażacki, za brutalne interwencje i o zgrozo za interwencje w Gabinecie Lekarskim wobec pani Joanny.....itd." --- I nikt tu nie "NARZEKA" dziwni ( Ja i Widz...) tylko OCENIA !!!!! - OCENIA RZECZYWISTOŚĆ i FAKTY postepowania tej policji !!!!. Nauczcie się ( Ja, Widz) czytać ze zrozumieniem tego uczą w szkole podstawowej !!!!!.

avatar
~Zainteresowany
27.07.2023 07:35

Na zdjęciach można zauważyć ilu emerytów mundurowych świętuje. są ci - sztuk 3 , na których musiały pracować ręce tych których tam zabrakło

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl