TworzymyGłos Regionu

reklama

Powiat Wschowski wyremontował 5 ulic we Wschowie (VIDEO)

Piątek, 01 września 2023 o 10:38, autor: 17
Powiat Wschowski wyremontował 5 ulic we Wschowie (VIDEO)

W powiecie wschowskim kończą się prace związane z przebudową sześciu dróg. Inwestycja realizowana jest w ramach programu Polski Ład i obejmuje pięć ulic we Wschowie o łącznej długości 1.202 m oraz chodnika w Starych Drzewcach. Wykonawcą projektu jest firma STRABAG Sp. z o.o. Koszt całej inwestycji wynosi 4.541.885,91 zł, z czego 95% stanowi dofinansowanie w kwocie 4.314.791,61 zł.

Konferencja prasowa z udziałem polityków PiS

W związku z kończącą się inwestycją odbyła się konferencja prasowa z udziałem Posła na Sejm RP Marka Asta, Starosty Wschowskiego Andrzeja Bielawskiego oraz kandydata na Senatora RP Tomasza Kłosowskiego.

Starosta Wschowski o znaczeniu inwestycji

Starosta Wschowski Andrzej Bielawski, zaznaczył wagę rządowych programów dla powiatu. Dzięki dofinansowaniu z różnych programów rządowych, takich jak Program Rozwoju Dróg, powiat wschowski zrealizował w ostatnim czasie inwestycje na łączną kwotę ponad 70 milionów złotych.

Poseł na Sejm RP podkreśla rolę Polskiego Ładu

Poseł Marek Ast pogratulował skutecznego wykorzystania inwestycji w ramach Polskiego Ładu i innych programów. Zwrócił uwagę na to, że rząd Zjednoczonej Prawicy kieruje środki na rozwój infrastruktury lokalnej, niezależnie od politycznego układu w danym samorządzie. Jak zaznaczył Poseł, do woj. lubuskiego trafiło 2 mld zł i jest to rekordowa ilość środków przeznaczona na różnego rodzaju projekty.

Kandydat na Senatora RP o bezpieczeństwie

Tomasz Kłosowski, kandydat na Senatora RP z listy Prawa i Sprawiedliwości, skupił się na aspekcie bezpieczeństwa. Zaznaczył, że zmodernizowane drogi i ścieżki rowerowe zwiększają bezpieczeństwo mieszkańców, w tym dzieci i seniorów.

Szczegóły inwestycji

Przebudowa ulic we Wschowie

W ramach projektu przebudowano następujące ulice we Wschowie:

  • Podgórna
  • Spokojna
  • Piłsudskiego
  • Polna
  • Ogrodowa

Zakres prac obejmował m.in. wymianę chodników, poszerzenie jezdni, budowę kanalizacji deszczowej oraz nowe oznakowanie.

Inwestycja w Starych Drzewcach

W miejscowości Stare Drzewce zrealizowano budowę chodnika o długości 315 m i szerokości 2,5 m w ramach przebudowy drogi nr 1011F.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (17)

avatar

avatar
~mieszkanka
01.09.2023 11:16

A KIEDY WRESZCIE GMINA WSCHOWA WYREMONTUJE DZIURAWY CHODNIK NA ULICY OGRODOWEJ PRZY BLOKACH. ZBLIŻAJĄ SIĘ WYBORY PANIE ANTKOWIAK. NIE ZAPOMNIMY

avatar
~Monia
01.09.2023 12:29

Najpierw niech zrobią chodniki tam, gdzie w ogóle nic nie ma. Na os. Unii Europejskiej nie ma ani chodników ani oświetlenia.

avatar
~Lans
01.09.2023 11:28

Jacy oni aktywni przed wyborami. Nikt wam nie da tyle, co oni mogą wam obiecać

avatar
~Pis=drożyzna
01.09.2023 11:30

Łaski nie robicie. Remontujecie z naszych haraczów pozostawianych i Obajtka na stacjach paliw

avatar
~Ogrodownik
01.09.2023 11:39

Z tą Ogrodową to już skończcie. No kto to słyszał! A tak na serio, to wygląd rzeczywiście został poprawiony o jakieś 60% (jest ładniej), bezpieczeństwo spadło o jakieś 40% (okazało się, że te stare dziury i nierówności powstrzymywały amatorów wyścigów, teraz mają nowy tor do zabawy), funkcjonalność pozostała bez zmian, nie licząc tego, że zamiast tak wyczekiwanych parkingów wzdłuż ulicy, jak np. na ul Lipowej, mamy jakieś chwastowisko, o które mieszkańcy muszą dbać sami, ponieważ powiat również w tym temacie daje ciała. Jak tak ma to wyglądać pod rządami gwiezdnej partii, to ja pasuję.

avatar
~Marcin
01.09.2023 19:39

Jak to jest, że za każdym razem, jak ktoś na zw.pl wspomni o tej puszczy ogrodowej, w ten sam dzień zjawia się Pan Specjalista i ją przycina? Ja w takim razie poproszę chyba o specjalny dział przypominający o pracach porządkowych na portalu. Fajnie byłoby też pozbyć się tych chwastów, a nie je po prostu skracać. Mam jeszcze pytanie - skoro porządkowane są tylko pasy zieleni, to co z zadbaniem o resztę terenu powiatu? Przecież granica działek zaczyna się dobry metr od chodnika w stronę posesji - tam nic nie zostało zrobione. I na koniec taka myśl (bodajże Jana Himilsbacha, ale jak się mylę, proszę o sprostowanie): "Patrz Janek, drogi (...) budują, a iść nie ma dokąd".

avatar
~ŚMIECH na SALI:):):)
01.09.2023 12:02

Panowie, a wam tak nie jest po prostu wstyd wychodzić do Nas z takimi bzdetami jak na możliwości tego mini-mini powiaciku ?:):):). Do ( mieszkanka) ; - a czy szanowna pani wie z czego wynika brak pieniędzy w Budżecie Lokalnych Samorządów w Naszym Kraju, że wypisuje w ślad za powyższą trójcą obłudnej propagandy te swoje BZDETY ???.. Przypominam, że za tych pisowskich rządów ok 50 milionów złotych z Naszej Kasy zapłacimy tylko za to, iż dla własnej propagandy wyborczej - " wprowadzili tzw. darmowe przejazdy dla dwóch małych odcinków autostrad w Naszym Kraju ....." Czyli są pieniądze PUBLICZNE dla ich widzimisię z którego skorzystają nieliczni, a zapłacą; MY WSZYSCY !!!!. Czy tzw. " mieszkanka" wie , że ich sztandarowe hasło z poprzednich wyborów, a la OBŁUDA i FAŁSZ """ przybliżenie - przywrócenie komunikacji PKS i nie tylko...." we wszystkich małych miejscowościach spowodowało, że LICZBA tzw. WYKLUCZONYCH KOMUNIKACYJNIE za ich rządów WZROSŁA - WZROSŁA!!!!! na dzień dzisiejszy już wynosi Ok. 14 milionów Naszych Rodaków, którzy nie mają w swych miejsca zamieszkania dostępu do CYWILIZACJI, LEKARZY, Urzędów Miast i Gmin ...nie mówiąc do Urzędów Powiatowych i Wojewódzkich ??????? Ok. 14 milionów w Polsce Naszych Rodaków jest WYKLUCZONYCH KOMUNIKACYJNIE !!!!!. A pani i oni tu powyżej bredzą nam t swoje dyrdymały . Używając ich propagandowej gatki , powiem tak ; TOTALNIE WYKLUCZYLI KOMUNIKACYJNIE OK. 14 milionów Naszych RODAKÓW !!!!. A teraz śmią się reklamować na uliczkach - uliczkach Naszego Miasta i się chwalą czymś co oni za to nie zapłacili --- BOWIEM SĄ TO WSZYSTKO NASZE PUBLICZNE PIENIĄDZE --- Wstyd panie pośle !!!. A co z tym BUBLEM , t.j. uliczką zwaną powiatową , a la Ogrodowa ???????. Co z wami robi emeryt policyjny, czy on z własnej kieszeni chociaż jeden grosz dołożył do tego, że śmie zabierać w tej sprawie głos ????????????????????? .

avatar
~TUPETplus-minus***
01.09.2023 13:07

Jaką trzeba posiadać twardą skórę, a może osobisty brak poczucia wewnętrznego wstydu, a może brak osobistego poczucia honoru, aby usłyszeć o sobie tyle uwag, przestróg, wytyków, itd., itd., ,,,,,, i nadal mieć takie parcie na bycie w partii, w partii, która dała nam , np. " listę milionerów", np. "Wille plus" , np. jak to powiedział ich poseł ( naczelny) , cytat ..." Tłuste Koty...". itd. - Ile i jak długo ??? ***. Proszę mi pokazać w powiecie Wschowskim chociaż jednego policjanta w okresie od 1999 roku lub emeryta policyjnego , który tej rangi miałby takie parcie na bycie w partii ?????? ****. Pytanie ; - jeśli funkcjonariusz policji ten czy inny - inny czy ten ,idzie na emeryturę w tym wieku ( może nawet z grupą inwalidzką ???) otrzymuje emeryturę od Społeczeństwa i idąc na tą emeryturę jako już emeryt nie jest w stanie sam ZAISTNIEĆ - sam COŚ ZROBIĆ DLA INNYCH - tylko korzysta z partii to co można o takim emerycie powiedzieć ????? *****.

avatar
~Adaś
01.09.2023 13:20

Gdyby piekarz po każdym swoim dobowym wypieku miał organizować konferencje prasową, to z pewnością stanąłby przed wyborem: jeszcze piec czy się już tylko komplementować ? Każdy z Panów ma/miał za tą robotę (pensje) bardzo dobrze zapłacone ( pow. 20tys./m), piekarz też nie narzeka, lecz na całość złożył się podatnik, my wszyscy więc skromności Panowie. Każda cegiełka, worek cementu, rolka papy jest za nasze, nie za rządowe, nie za tych z Pis, PO i innych tylko za podatki ciężko zapracowane przez przedsiębiorców i ich doskonałych pracowników. Nie ma żadnego fenomenu pośle, niezwykłość tkwi w pracy (harówie) tych co tak nienawidzicie ... prywaciarzy. Co do bezpieczeństwa...., Wschowa zamieniana na ulice jednokierunkowe może i jest bezpieczna ale bardzo trudna w komunikacji . Poszerzanie chodników i dodawanie ich po obu stronach ulic jest głupotą, nikt już w bogatych krajach tak nie robi. Po gazetę każdy jeździ samochodem, do kościoła tym bardziej ..... sąsiad musi widzieć co w garażu stoi ( aspekty prowincji ha..ha...), chodniki są puste ... drogi i ścieżki rowerowe TAK, chodniki na bocznych minimalizm. No i ..... ani słowa o KPO, to nie my (Pis) to On, "ryżawy" tak Was załatwił .... ponura deklamacja, bo tych dróg i śnieżek mogłoby być tak z 6x więcej. Wnioski ? Adaś

avatar
~Do Pana ( Adasia) ...
01.09.2023 15:06

szanowny panie ( Adasiu) czy myśli Pan, że oni po tych Naszych i Pana wpisach są w stanie coś zrozumieć z tego co do nich mówi Suweren ???. Jak Pan myśli, co tam robi z nimi ten emeryt ???. Moje pytanie do Pana czy jest Pan w stanie nam odpowiedzieć na pytanie : - co można sądzić o ludziach, człowieku, emerycie którzy/który robi sobie pseudo reklamę za Nasze - PUBLICZNE PIENIĄDZE ????. Czy oni są w stanie to zrozumieć, czy tylko ich totalny pęd do władzy i życia za PIENIĄDZE SUWERENA ( czytaj PUBLICZNE) tak ich w tym zakresie " zaćmił jak ten cień mgły" ????. Do nich mówić - apelować to jak tym przysłowiowym grochem o ścianę !!!. Proszę coś w tym temacie Panie ( Adaś), bo wprost ręce opadają jak człowiek na nich patrzy !!!.

avatar
~Widz
02.09.2023 12:57

Adaś takie mądry a sklepu to prowadzić nie potrafiłeś i go zamknełeś a innych krytkujesz

avatar
~Obserwatorka
01.09.2023 14:30

Wybory się zbliżają, to nagle same remonty... A jak to Pan Tomasz nagminnie powtarza "na sukces pracuje się całą kadencję, a nie tylko w ostatnim roku". Przytaczając kolejne słowa ww. "rzutem na taśmę próbujecie poprawić wizerunek współpracy z mieszkańcami na terenie naszego powiatu". Samorządy mogłyby jeszcze więcej mieć zrobione. Gdyby aktualny rząd, delikatnie mówiąc, nie ograniczył środków samorządom (centralne zarządzanie). Niestety środki z UE też czekają, nadal są zablokowane :(

avatar
~Jak diabeł z pudełka
01.09.2023 14:44

Litości Wbrew pozorom Wschowa nie jest taka mała, jest trochę miejsc gdzie można się na smutno ustawić. Ustawki się nasilają, jak tak dalej pójdzie to przy otwarciu lodówki mi wyskoczycie, a tego będzie już za dużo. Jak mówią co za dużo to niezdrowo, oby Wam Panowie na zdrowie to wyszło, ale tylko na zdrowie. Tak na serio uważacie, że im Was więcej i częściej to ludzie są bardziej szczęśliwi? Jeśli Was nie wybiorą, świat się nie skończy, nic się nie stanie, inni też dadzą radę.

avatar
~Zasada Nr 1!!!
01.09.2023 17:15

Na Miły Bóg !!!!....Czy Wschowę nie stać na ludzi młodych, prężnych, przedsiębiorczych, z doświadczeniem zawodowym , ekonomicznym i własnych dokonań , tylko ciągle nam ten poseł M. Ast promuje i to w sposób tak nachalny, że aż śmieszny emerytów mundurowych ????. Ludzie - opamiętajcie się mamy XXI wiek !!!. Emeryt i to w dodatku mundurowy całe swoje zawodowe życie nic nie robił tylko wykonywał polecenia i rozkazy swoich wyższych przełożonych i teraz myślicie, że będzie inaczej !!!!!!?????????????????????? S T R A S Z N E !!!!!!!.

avatar
~PANIE Marcinie...
02.09.2023 09:21

Ja to widzę ( tych na fotce...), że to jest ich OSTATNI KRZYK ROZPACZY; skończyły się ich; "pikniki rodzinne", "pikniki mundurowych", " 15 sierpnia", "pikniki święta chłopskiego" i co im w tej sytuacji pozostaje?; - odgrzewanie starych kotletów !!!. Z kim będzie musiał być na liście obecny ( wieloletni poseł pisu lubuskiego) ; - o to jest odpowiedź tego ich ostatniego krzyku rozpaczy !. Od emerytów do samego Mejzy !. Ktoś kiedyś powiedział, że jak miną te wszystkie "pikniki" to kampania ich przeniesie się na " wykopki kartofla i buraków" - symbol Polskiej Jesieni prac w polu !!!!!!.

avatar
~Mała
02.09.2023 14:10

Nie widziałam Asta przy betoniarce, więc czym on się chwali?

avatar
~Użytkownik chodnika!
03.09.2023 17:20

Czy tak ładnie - ludzie dorośli, niby wykształceni - zajmować bezprawnie cały chodnik ???. A co z bezpieczeństwem na chodniku ???. Pytanie; - który z was p. ..... chociaż jedną swoją złotówkę dał na remont tego chodnika i jezdni lub wbił łopatę w ziemię tych robót, że tak tam tak sobie stoicie i się coś tam coś tam chwalicie ---???. Czy tak ładnie chwalić się cudzą robotą za Nasze pieniądze wychwalać ????. No starosta jeszcze jeszcze, ale emeryt policyjny i poseł z partii to już lekka przesada - co ?????.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl