TworzymyGłos Regionu

reklama

Poszukiwany przez sąd. Zatrzymany podczas jazdy rowerem pod wpływem alkoholu

Wtorek, 11 czerwca 2024 o 09:54, autor: 0
Poszukiwany przez sąd. Zatrzymany podczas jazdy rowerem pod wpływem alkoholu

W minioną niedzielę, 9 czerwca, policjanci z Wydziału Prewencji we Wschowie patrolowali drogę krajową numer 12. W pewnym momencie zauważyli mężczyznę jadącego rowerem. Jego zachowanie wzbudziło podejrzenia – na widok radiowozu zeskoczył z roweru i zmienił kierunek. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić, co jest powodem takiego zachowania.

Poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Lesznie

Podczas sprawdzenia tożsamości rowerzysty w policyjnych bazach danych okazało się, że 32-letni mieszkaniec gminy Wschowa był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Lesznie. Miał do odbycia karę pozbawienia wolności wynoszącą 3 lata i 10 miesięcy za wcześniejsze przestępstwa.

Jazda pod wpływem alkoholu

Dodatkowo policjanci poczuli wyraźną woń alkoholu wydobywającą się od zatrzymanego. Przeprowadzili badanie stanu trzeźwości, które wykazało, że mężczyzna miał ponad pół promila alkoholu w organizmie.

Rowerzysta został natychmiast zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia przewieziono go do zakładu karnego, gdzie będzie odbywał zasądzoną karę.

Źródło: KPP Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl