TworzymyGłos Regionu

reklama

Postępy w budowie ”Kulturalnego Centrum Sławy” zgodne z planem (FOTO)

Piątek, 08 września 2023 o 10:50, autor: 0
Postępy w budowie ”Kulturalnego Centrum Sławy” zgodne z planem (FOTO)

W czwartek przedstawiciele sławskiego magistratu, z Burmistrzem Sławy Cezarym Sadrakułą na czele, dokonali oceny postępu robót budowlanych w ramach projektu "Rozbudowa z przebudową Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku o salę widowiskowo-teatralno-kinową". 

Prace w toku

Aktualnie prowadzone są roboty przy wykończeniu ścian zewnętrznych. Obiekt został już wyposażony w efektowne panele elewacyjne.

Wewnątrz budynku również dokonuje się znaczących postępów. Posadzki betonowe zostały już wylane w sanitariatach, na łącznikach oraz na scenie. Ponadto, nad łącznikiem zainstalowano stalową konstrukcję dachu, a w sali widowiskowej trwają prace nad instalacją wentylacyjną.

Prace w terminie

Firma MProjekt z Leszna, będąca generalnym wykonawcą, wyraziła zadowolenie z obecnego stanu prac. Co więcej, firma deklaruje dotrzymanie założonego harmonogramu. Termin zakończenia prac zaplanowano na 12 grudnia 2023 roku.

Budżet i dofinansowanie

Całkowita wartość inwestycji wynosi 10.455.000,00 zł. Z tej kwoty znaczący udział, bo aż 7.200.000,00 zł, pochodzi z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Dodatkowe 250.000,00 zł to dotacja ze środków Województwa Lubuskiego, w ramach Lubuskiego Funduszu Samorządowego. Reszta, czyli 3.005.000,00 zł, jest wkładem własnym Gminy Sława.

Źródło: slawa.pl

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl