TworzymyGłos Regionu

Posiedzenie komisji ws. możliwości lokalizacji fermy wiatrowej na terenie Gminy Szlichtyngowa

Czwartek, 18 maja 2023 o 08:55, aktualizacja Piątek, 19 maja 2023 o 07:38, autor: 1
Posiedzenie komisji ws. możliwości lokalizacji fermy wiatrowej na terenie Gminy Szlichtyngowa

Dnia 16 maja 2023 r. w Urzędzie Miasta i Gminy Szlichtyngowa odbyło się posiedzenie komisji Rady Miejskiej, które skupiło się na omówieniu planów dotyczących budowy elektrowni wiatrowych na terenie Gminy Szlichtyngowa. Spotkanie to miało na celu zapoznanie radnych z istotnymi informacjami na temat tego przedsięwzięcia inwestycyjnego.

Spotkanie

W obradach uczestniczyli radni Rady Miejskiej, przedstawiciel firmy RP Global Sp. z o.o. ze Szczecina, Burmistrz Miasta i Gminy Jolanta Wielgus oraz Zastępca Burmistrza Błażej Rajman. Spotkanie miało na celu przedstawienie i omówienie lokalizacji projektu inwestycyjnego o nazwie "Ferma fotowoltaiczna Konradowo" na terenie gmin Wschowa i Szlichtyngowa, który zakłada budowę 11 elektrowni wiatrowych w samym Szlichtyngowie. Ogółem planowana inwestycja obejmuje budowę 34 elektrowni wiatrowych o łącznej mocy 224 MW na obszarze gmin Wschowa i Szlichtyngowa.

Informacja

Przedstawiciel firmy RP Global Sp. z o.o. zaprezentował szczegółowe informacje na temat lokalizacji projektu. Przedsięwzięcie to ma na celu budowę elektrowni wiatrowych, które przyczynią się do produkcji energii odnawialnej. 

Całe zamierzenie inwestycyjne obejmuje budowę 11 elektrowni wiatrowych na terenie Gminy Szlichtyngowa. W trakcie spotkania przedstawiciel firmy RP Global Sp. z o.o. przedstawił szczegółowe plany dotyczące lokalizacji każdej z elektrowni. Również omówiono zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego dla Gminy Szlichtyngowa oraz zmiany miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego. Takie działania są niezbędne, aby umożliwić realizację projektu i zagwarantować jego zgodność z lokalnymi przepisami.

Konsultacje z mieszkańcami

Ze względu na znaczenie i skutki planowanej inwestycji, podjęto decyzję o przeprowadzeniu szerokich konsultacji z mieszkańcami Miasta i Gminy Szlichtyngowa przed podjęciem jakichkolwiek czynności administracyjnych. 

Spotkania z mieszkańcami każdej miejscowości zostaną zorganizowane, aby umożliwić publiczną dyskusję na temat planów lokalizacji elektrowni wiatrowych. Będą one prowadzone przy udziale przedstawiciela firmy RP Global Sp. z o.o., radnych oraz pracowników Urzędu Miasta i Gminy Szlichtyngowa.

Celem tych spotkań jest dać mieszkańcom możliwość wyrażenia swoich opinii, obaw i sugestii związanych z projektem. W ten sposób gmina ma nadzieję uwzględnić głos społeczności lokalnej i podjąć decyzje, które będą służyć najlepszemu interesowi mieszkańców.

Źródło: Szlichtyngowa.pl

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Marcin
18.05.2023 14:28

Jak na moje ślepe oko, to tam na mapie jest jeszcze ponad 20 wiatraków po stronie gminy Wschowa. Czyli ponad 30 wiatraków w stronę Głogowa. Nie ma nigdzie nic napisane o wysokościach, natomiast patrząc na zakładaną moc, którą mają dostarczyć, to małe nie będą. Konsultacje społeczne są jak najbardziej wskazane w tym wypadku. Przypomina się też sytuacja z którejś rady miejskiej, jak nikt nie wyłączył kamery na przerwę i nagrała się sytuacja dotycząca wiatraków i "pierdółek" dla mieszkańców.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl