TworzymyGłos Regionu

reklama

Ponad 350 lamp ulicznych zostanie zamienionych na LEDowe. Gmina Sława z rządowym dofinansowaniem!

Wtorek, 05 grudnia 2023 o 12:10, aktualizacja Wtorek, 05 grudnia 2023 o 14:46, autor: 0
Ponad 350 lamp ulicznych zostanie zamienionych na LEDowe. Gmina Sława z rządowym dofinansowaniem!

Gmina Sława, dzięki wsparciu z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych, otrzymała znaczące środki na modernizację oświetlenia. Inwestycja o wartości 541.120,00 zł ma na celu poprawę efektywności energetycznej poprzez wymianę przestarzałych opraw oświetleniowych.

Nowoczesne rozwiązania dla Sławy

Projekt zakłada wymianę 356 nieenergooszczędnych opraw na nowoczesne oprawy LED. Prace objęte będą zarówno miasto Sława, jak i tereny wiejskie gminy, co stanowi kontynuację poprzednich działań związanych z modernizacją oświetlenia.

Dlaczego LED?

Celem tej inwestycji jest obniżenie energochłonności oświetlenia, co przyczyni się do poprawy efektywności energetycznej w całej gminie. Przejście na technologię LED ma strategiczne znaczenie dla ekologii i finansów publicznych, zapewniając długoterminowe oszczędności.

Cześć oświetlenia została już wymieniona

Warto przypomnieć, że w przeszłości, na mocy porozumienia z Enea Oświetlenie Sp. z o.o., dokonano już wymiany znacznej części opraw oświetleniowych na terenie gminy. Jednakże te działania dotyczyły jedynie opraw będących majątkiem Enei Oświetlenie. Obecna inwestycja skupia się na pozostałych 356 oprawach należących do gminy.

Koszty i korzyści

Łączna wartość inwestycji wynosi 676.400,00 zł, z czego udział własny Gminy Sława to 135.280,00 zł. Realizacja projektu nie tylko zwiększy efektywność energetyczną, ale także przyniesie korzyści w postaci kompleksowości, funkcjonalności, spójności technologicznej oraz oszczędności kosztów operacyjnych.

Źródło: Urząd Miejski w Sławie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl