TworzymyGłos Regionu

reklama

Polski Ład: Konferencja we Wschowie [VIDEO]

Piątek, 18 czerwca 2021 o 16:12, aktualizacja Czwartek, 24 czerwca 2021 o 13:51, autor: 28
Polski Ład: Konferencja we Wschowie [VIDEO]

Za nami konferencja inaugurująca cykl spotkań związanych z programem "Polski Ład", w której uczestniczyli m.in. Poseł na Sejm RP Marek Ast, Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak oraz Starosta Wschowski Andrzej Bielawski.

Polski Ład to program reform przygotowanych przez rząd Zjednoczonej Prawicy. W założeniach jest kompleksową strategią przezwyciężania skutków pandemii. Składa się z 10 obszarów: Plan na zdrowie, Uczciwa praca-godna płaca, Dekada rozwoju, Rodzina i dom w centrum życia, Polska-nasza ziemia, Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek, Dobry klimat dla firm, Czysta energia-czyste powietrze, CyberPoland 2025, Złota jesień życia.

Dziś (18 czerwca) na Placu Farnym we Wschowie zainaugurowano cykl powiatowych spotkań mających na celu promocję i konsultację społeczną programu.

- Spotkania pozwolą nam na poznanie oczekiwań mieszkańców Wschowy i powiatu wschowskiego. Zależy nam by skonsultować z Państwem ten program w wymiarze lokalnym i ogólnopolskim - mówił Poseł Marek Ast.

Premier Mateusz Morawiecki na początku czerwca zaprezentował harmonogram wdrażania Polskiego Ładu. W planie "10 projektów na 100 dni" mowa m.in. o zmianach podatkowych, kwocie wolnej od podatku podwyższonej do 30 tys. zł dla wszystkich, odbudowie służby zdrowia i wsparciu dla rodzin oraz seniorów.

- Program Polski Ład ma odmienić Polskę, ma pomóc wyjść z kryzysu pandemicznego. Jednocześnie jest strategią obliczoną na najbliższe minimum 10 lat. (...) To program również na dziś. Nie jest tak, jak czasami słyszymy z ust polityków opozycji, że jest to program wyborczy. Nie jest tak, ponieważ ten program zaczynamy realizować już od zaraz - zapewniał Poseł Marek Ast.

Głos zabrał również Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak - Program Polski Ład za chwilę będzie przekładał się na konkretne ustawy sejmowe i przyniesie kolejne ogromne pieniądze i kolejne możliwości inwestycji. Powstanie również specjalny fundusz inwestycyjny dla samorządów. Przed nami wielka szansa, a Polska jest na najlepszej drodze do szybkiego rozwoju i podkreślają to nawet specjaliści z Unii Europejskiej.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (28)

avatar

avatar
~MIESZKANIEC
18.06.2021 17:48

Jaki ład....?. A czy coś powiedział na temat używania prywatnych stron mailowych do celów służbowych ????. Takie skandalu jak to mówią ; "KARMA WRACA" !!!!. Pytanie; -Kto to powiedział , " Świętoszkowaci hipokryci" ?, ... " Kto tego rządu będzie bronił powinien być rozliczony przy urnie wyborczej..." ?????. Przecieki, przecieki, przecieki ..... a oni tu bawią się w "nowy ład" !!!. Po co "nowy ład" Polki i Polacy jak tak miało byc cudownie, wspaniale przez te ostatnie sześć lat ich rządów !-?. Masło - Maślane !!!.

avatar
~Wschowianie
18.06.2021 18:01

"Krzysztof Grabka wróć". Panie Krzysiu proszę rozważyć kandydowanie w wyborach na burmistrza Wschowy 2023. Zdziwi się jakie ma Pan poparcie,

avatar
~FWS
19.06.2021 09:14

SAME LEŚNE DZIADKI, KTÓRE BĘDĄ BUDOWAĆ PRZYSZŁOŚĆ TEGO MIASTA. MOŻE BY TAK NA POCZĄTEK WYREMONTOWALI BUDYNKI SWOJEJ WSPÓLNOTY MIESZKANIOWEJ.

avatar
~"""Leśne Dziadki""
19.06.2021 13:39

Strzał w DYCHE !!!, a już groteskowo wygląda jak taki jeden "dziadek" z drugim stroi się w na młodzieniaszka !!!!. To prawie jak z tym ich "nowym ładem" - stary BEZŁAD ubrano w "nowy ład" !!!!. Ciekawe co tam robi ten klakier ????.

avatar
~Koszenie trawników
28.06.2021 20:08

Dajcie rosnąć w maju czy czerwcu kwietnym łąkom:

avatar
~PYTANIE+/+
19.06.2021 09:36

Tak pytanie +/+ dla zdrowo myślących bez tego fałszywego partyjnego nadęcia !, bowiem parafrazując ich klasyczkę ... " Polki i Polacy,,,,,,,,,,itd., itd., ....... wiadomo o co chodzi...." - jak to możliwe, że po sześciu latach ich tak zwanego "dobrobytu" wielu obietnic coś tam coś tam można teraz na zdrowy rozum ogłaszać kolejny "ŁAD" ????-!. Jak można tak po prostu bezwstydnie i obłudnie wmawiać nam coś nowego z zastosowaniem STAREJ SZEŚCIOLETNIE OBŁUDNEJ RETORYKI i POPULIZMU ????-!. Jak partia + koalicjanci (Ziobro i Gowin), która nie przestrzega tajemnicy państwowej i służbowej rozpisując się po indywidualnych kontach mailowych może nam ZAGWARANTOWAĆ BEZPIECZEŃSTWO, BEZPIECZEŃSTWO NASZEGO PAŃSTWA ?????. Nie wystarczy przystroić się w piórka "nastolatka" i przyjechać do Wschowy głosić nam ta samą OBŁUDĘ z której się nie wywiązali przez ; Polki i Polacy po sześciu lat swoich rządów !!!!!!. Jak widać brak osobistego poczucia i wyczucia taktu wobec Suwerena im nie przeszkadza tkwić na stołkach opłacanych przez Suwerena !!!!!!!. Wybory tuż, tuż i trzeba to logicznie i sprawiedliwie rozliczyć !!!!. +/+ !

avatar
~Adaś
19.06.2021 11:55

Nie wiem dlaczego Pan twierdzi, że nie jest to program wyborczy ....... skoro wiele się już mówi o "konieczności" wyborów przed rokiem 2023 ? Nie wiem dlaczego, nie mówi Pan o zmianach podatkowych w kontekście nowych ofert ZUS dla przedsiębiorców od nowego roku ze wzrostem składek ZUS o 11% ? Nie wiem dlaczego nie przekazał Pan naszym mieszkańcom propozycji rządowej o storpedowaniu świetnie prosperującego impulsy i inicjatywy Polaków na "czystą" energię czyli zmiana na niekorzyść dla obywatela zasad funkcjonowania fotowoltaiki ? Nie wiem dlaczego nie zaznajomił Pan obywateli miasta z zamiarem wprowadzenie niebawem, nowej i droższej, taryfy na gaz ? Nie wiem dlaczego pomija Pan tematu "koszyka zakupowego" (inflacji) w obecnym czasie co do wartości polskiego środka płatniczego ..... 100zł = ? Nie wiem dlaczego, nie mówi Pan o środkach w extra sposób dedykowanych dla tych (małych i średnich przedsiębiorstw) którzy przez rządowe decyzje pandemiczne ogłosili upadłość ? Nie wiem dlaczego, nie rozpowszechnia Pan, że środki finansowe na Polski Ład nie są rządowymi a w sporej części EU i kredytami z banków EU ? To zarzuty. Muszę też wyrazić uznanie, PiS zareagował na "trudne czasy" , stara się być widocznym, co prawda frekwencja jest naganiana z całego powiatu na zasadzie partyjnego "rozkazu" ale coś się tam robi. Opozycji nie widać i chcąc być nawet im przychylny nie dają mi szansy na danie im swojego poparcia ...... to jest wieki zarzut ! Jeśli KO sądzi, że bez wysiłku, pracy i zabiegów socjotechnicznych uda im się osiągnąć sukces wyborczy to znowu może stanąć w rozkroku rozczarowania. Adaś

avatar
~Jan Kowalski
19.06.2021 12:59

Kwiat wschowskiej młodzieży i przyszłość tego miasta - miasta emerytów.

avatar
~Bardziej LEBIODA !
20.06.2021 05:33

Ja tu bardziej widzę tych tak zwanych "Leśnych Dziadków" , którzy z polecenia Nowogrodzkiej musza odstawić ta tak zwaną szopkę PROPAGANDOWĄ aby zaliczyć WYKONANIE ZADANIA "Terenowej Propagandy Populizmu i Obłudy" , a jeden z nich przystroił się w piórka młodzika aby można było powiedzieć i napisać w sprawozdaniu do Nowogrodzkiej .... " zadanie wykonano i nawet młodzież w nim uczestniczyła........". . Ciekawe co zrobią ci tak zwani "klakierzy" stojący u boku " starego-nowego łady", a może i "bezładu" jak wyborcy ich zweryfikują za te ostatnie sześć lat Obłudy, Populizmu, Cynizmu ?????. Komu wówczas będą służyć - bo z takiego klakierowania to jak już się raz i drugi weszło to się nie wychodzi, to jak widać co niektórym z nich weszło w krew i stali się w tym zawodowcami !!!!!!. A w kuluarach pisu i nie tylko mówi się, iż jak im nie wyjdzie z przejęciem przez Bielana Gowina ( dzisiaj ma być ostateczna próba....) to Nowe Wybory Jesienią jak w banku i dla tego ta Populistyczna pisowska propaganda nabrała przyspieszenia !!!!!!.

avatar
~AA
19.06.2021 17:07

Dziś (18 czerwca) na Placu Farnym we Wschowie zainaugurowano cykl powiatowych spotkań mających na celu promocję i konsultację społeczną programu. Szanowna redakcjo, jak mają wyglądać te konsultacje? Na Placu byli przede wszystkim działacze PiS u! To wyglądało tak jakby sami siebie chcieli przekonać do Polskiego Ładu. Gdzie mieszkańcy? gdzie możliwość zadawania pytań?

avatar
~Przyspawani
19.06.2021 20:00

Dobra zmiana, polski ład, bla bla bla dla naiwnych

avatar
~Gekon
20.06.2021 00:48

Ciekawe widzieć Asta i świtę razem na wolnym wybiegu... Szkoda, że nic nie było słychać o tym wydarzeniu przed... Chętnie bym poszedł porozmawiać.

avatar
~Plan+
21.06.2021 06:56

Tak PLAN+ wykonany można zameldować prezesowi, że ...." panie prezesie wykonałem plan, odprawę promocyjną przeprowadziłem we własnym środowisku tzw. #leśnych dziadków# ,,,,,,, " !!!!. - i na koniec ...łubu dubu,,,łubu dubu ,,,,,,,,, tu ja Jarząbek ....!!!!! ".

avatar
~MieszkaniecWsch
20.06.2021 22:04

Po cichu konferencje sobie zwołali, swoich poustawiali do pytań, innym nawet szansy nie dali do zadania pytania, oto nowy ład mości panowie i panienki z wysokiej rady?

avatar
~Urszula Chudak
21.06.2021 09:28

Nie mam nic przeciwko "Nowemu ładowi" - promocja i konsultacje społeczne w tym zakresie, pozostawiają jednak bardzo wiele do życzenia. Otóż w galerii zdjęć widzimy tylko osoby związane z partią rządzącą. Jestem pewna, że akuratnie oni w/w ład mają w małym paluszku. A przynajmniej powinni mieć. Ich nie trzeba przekonywać. Dzisiejszy największy dziennik lubuski cytuje Pana Posła - zapraszamy mieszkańców do rozmowy. Kpi ktoś z nas? A gdzie była informacja o możliwości wzięcia udziału w sobotnim spotkaniu? Ps. Przed chwilą miałam okazję pytanie to postawić Panu Posłowi - obiecał kolejną taką możliwość w naszym mieście.

avatar
~Gekon
21.06.2021 22:38

Pan poseł obiecał...

avatar
~My-Oni
21.06.2021 11:27

Czy ten pan w okularach jak ta bajkowa mucha to jest przyspawany do posła własnej partii ????????.

avatar
~Iwaszko
22.06.2021 22:23

Taplanie się we własnym sosiku, oto jest nowy ład

avatar
~Paragraf +
24.06.2021 11:13

Na horyzoncie obecnej władzy, obecnych ministrów i samego premiera AFERA STULECIA związana z przekazywaniem sobie nawzajem informacji WAGI SŁUŻBOWEJ i PAŃSTWOWEJ zwykłymi e-mailami co wyczerpuje w znacznym stopniu znamiona Ustawy z dnia 14 grudnia 198r o ochronie tajemnicy państwowej i służbowej !!!, - Ustawy Kodeksu Pracy, kogo obowiązuje zachowanie tajemnicy służbowej !, - znamion przestępstwa Kodeksu Karnego - Art. 266 par. 1 KK, stanowi o karze ograniczenia wolności, a nawet pozbawienia wolności za brak przestrzegania tajemnicy państwowej i służbowej,,,,, A TU PROSZĘ POSEŁ M. AST i jego lokalna świta bawi sie w kampanię przedwyborczą, a la "ład" po starym sześcioletnim "nieładzie" !!!!!!!!!!. Żałosne!!!!!

avatar
~Prawy Polak
25.06.2021 19:00

Pis to jest jedyna partia w dziejach RP która dała więcej niż obiecała . Odwrotnie do PO która obieca więcej niż może dać ktokolwiek .Nowy Ład to będą kolejne spełnione obietnice . Jak sami widzicie nie ma innej alternatywy niż Pis.

avatar
~do kom.powyżej
27.06.2021 18:14

No to rzeczywiście przyszłość Polek i Polek zapowiada się różowo, jak takie oto osoby jak na tych zdjęciach proponują ten nowy ład (zwany przez niektórych "nowym w....").

avatar
~adam
26.06.2021 11:30

polski ład to jest na bocznej 3 na ławce gdzie sie pije od rana do wieczora i nikt nie umie tego wyplewić

avatar
~do adam
28.06.2021 22:49

A ty czemu oglądasz się na innych. Weź sprawy w swoje ręce i załatw, a nie płaczesz i biadolisz.

avatar
~SENS i LOGIKA!!!
27.06.2021 07:45

Polki i Polacy........ proszę się zastanowić tak normalnie, tak po ludzku, tak na spokojnie bez politycznego napinania się i politycznej ideologii, gdzie ty jest sens i logika w myśleniu jak pozostawimy na boku pisowski pijar i populizm to co nam zostanie z tego pisowskiego hasła """nowy ład"""????. Jak ktoś z logicznym myśleniem i uczciwością wobec Suwerena może po sześciu latach własnych rządów tak na Dzień Dobry proponować nam tzw. """nowy ład"""????, to My jako Suweren z zdrowym rozsądkiem oceny tych sześciu lat ich rządów - rządów pisu możemy o tym MYŚLEĆ ????. Odpowiadając, My ze zdrowym rozsądkiem, My Suweren możemy tylko powiedzieć : - - jak nam teraz proponuje się po sześciu latach tzw. """nowy ład""" to znaczy, iż sześć mienionych lat mieliśmy TOTALNY BAŁAGAN i TOTALNĄ ROZSYPKĘ POLSKIEJ GOSPODARKI, NEPOTYZM i KOLESIOSTWO ......, bowiem po co nam teraz ten nowt ład ??????. Po co uczciwym rządzącym po sześciu latach nowy ład??? - czyli w ten sposób sami przyznają się TO TOTALNEJ PORASZKI WŁASNYCH SZEŚCIU LAT RZĄDZIA jak im teraz do naprawy naszej gospodarki potrzebny jest ten nowy ład !!!!!!!!!!!. Szok co za szczera SAMOKRYTYKA !!!!!.

avatar
~ŁATA goni ŁATĘ...#/@
02.07.2021 09:26

Parafrazując to hasło odpowiada temu nowemu programowi pis+ !!!!. A w tle AFERA EMAILOWA obecnej ekipy rządzącej !!!! - jak widać bez wytłumaczenia się Suwerenowi i te ich ciągłe uciekanie przed dziennikarzami i obowiązkiem wytłumaczenia się Wyborcą !!!!!. Tym spotkaniem we własnym "sosie" KAMPANIĘ WYBORCZĄ 2021-2022 UWAŻAM za OTWARTĄ !!!!!. Czas START !!!!!. A tą ciągle wiszącą fotkę na zw.pl uważam za FALSTART .......!!!!.

avatar
~UCHWAŁA+
08.07.2021 05:19

Czy słowa waszego prezesa o "Tłustych Kotach" w waszych szeregach mają jakieś znaczenie dla was na naszym terenie i czy pójdą za tym jakieś czyny z waszej strony ?????. Co z nepotyzmem i kolesiostwem partyjnym z waszej strony w powiecie Wschowskim ?????. Na ile ta uchwała o nepotyźmie wpłynie na was stosunek do obsadzania stanowisk waszymi ludźmi w powiecie Wschowskim ???????.

avatar
~"RÓWNI-RÓWNIEJSI+"
14.07.2021 08:55

Wczoraj cała Polska - ba cały świat widział jak w Naszym Kraju ci co są u władzy przestrzegają Polskie Prawo w osobach posłów pisu jak bez zahamowania z podniesioną głową wychodząc z posiedzenia Trybunału Konstytucyjnego PRZESLI NA CZERWONYM ŚWIETLE !!!!. Przeszli na CZERWONYM ŚWIETLE przez przejście łamiąc Prawo O Ruchu Drogowym, kiedy to ta władza chce DRASTYCZNIE ZAOSTRZYĆ przepisy dotyczące bezpieczeństwa na Polskich Drogach w tym przejściach !!!!!!. Jak widać te PRZEPISY nie dotyczą "wybrańców" - posłów pisu w tym naszego posła Marka Asta !!!!!. Pytanie; - czy poseł Marek Ast wzorem powyższego spotkania zorganizuje takie spotkanie na Wschowskim Rynku i nas wszystkich przeprosi za swoje zachowanie ???, - czy poseł Matek Ast jest w stanie za łamanie przepisów w Ruchu Drogowym zapłacić mandat tak jak to jest egzekwowane przez Policję wobec przeciętnego -szarego Polskiego Obywatela ????. Tak jak jak nam to przypominały słowa piosenki ..." Ich ból jest lepszy od naszego...." tak teraz czekamy na wyegzekwowanie "kary" za ten czyn od posła Ziemi Wschowskiej !!!!!!!. """RÓWNI i RÓWNIEJSI+ " !!!!

avatar
~DO POWYŻEJ***
15.07.2021 13:59

Czy przyszli wyborcy wezmą to pod uwagę, jak posłowie i przedstawiciele obecnej władzy na naszych oczach łamią prawo i nie są wedle nich wyciągane prawne konsekwencji ????. Jak widać nawet pan poseł nie raczy nas za to przeprosić tak szanuje nas i obecne prawo!!!!. A kary dla nas podnoszą do max. 5 tysięcy za mandat i 30 tysięcy grzywny !!!!! - to ich program KARY + !!!!!.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl