TworzymyGłos Regionu

reklama

Policyjna zbiórka krwi zakończona sukcesem. Udało się zebrać aż 12 litrów

Czwartek, 09 maja 2024 o 14:33, autor: 1
Policyjna zbiórka krwi zakończona sukcesem. Udało się zebrać aż 12 litrów

W środę, 8 maja, przed wschowską komendą policji pojawił się mobilny punkt poboru krwi, prowadzony przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Zielonej Góry. Inicjatywa ta, realizowana wspólnie z mieszkańcami powiatu wschowskiego, już na stałe wpisała się w kalendarz corocznych działań policyjnych, które mają na celu ratowanie życia i zdrowia ludzkiego.

Frekwencja dopisała

W trakcie wczorajszej zbiórki, jak informuje nadkomisarz Maja Piwowarska z Komendy Powiatowej Policji w Wschowie, frekwencja była bardzo wysoka. "Zjawiło się 31 osób, co umożliwiło nam zebranie blisko 12 litrów krwi," mówi Piwowarska. Tego dnia, w ciągu kilku godzin, policjanci, pracownicy policji, przedstawiciele służb zaprzyjaźnionych oraz mieszkańcy regionu chętnie włączali się w akcję, odwiedzając mobilny punkt poboru krwi.

Kolejna akcja zaplanowana na sierpień

Zachęcając do dalszego wsparcia, policja we Wschowie już teraz informuje, że kolejna akcja honorowego krwiodawstwa zostanie przeprowadzona 7 sierpnia 2024 roku. Wszystkich, którzy chcą dołączyć do tego szlachetnego grona, zachęcamy do udziału w tej życiodajnej inicjatywie.

Źródło: KPP Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Tomasz Stasiak
09.05.2024 14:53

Wielkie podziękowania dla każdego kto przyczynił się do oddania daru życia.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl