TworzymyGłos Regionu

reklama

Policjant i druh Wojciech Brzechwa uratował życie mężczyzny na parkingu w Sławie

- został odznaczony Krzyżem Rycerskim św. Floriana

Sobota, 06 maja 2023 o 13:51, aktualizacja Sobota, 06 maja 2023 o 14:38, autor: 13
Policjant i druh Wojciech Brzechwa uratował życie mężczyzny na parkingu w Sławie

Uratował życie mężczyzny, który zasłabł w centrum Sławy, za swoje czyny został odznaczony został odznaczony Krzyżem Rycerskim Świętego Floriana - mowa o policjanci i druhu Wojciechu Brzechwie, który doceniony został w czasie powiatowych obchodów Dnia Strażaka w Sławie.

Szybka i zdecydowana reakcja

W chwili, gdy druh Brzechwa zauważył mężczyznę leżącego na ziemi na parkingu, natychmiast zareagował. Bez wahania podszedł do poszkodowanego i natychmiast rozpoczął procedurę reanimacji. Jego działania były precyzyjne i zdecydowane, co miało kluczowe znaczenie dla ocalenia życia mężczyzny.

Odznaczenie

Nieoceniony czyn druha Wojciecha Brzechwa nie pozostał niezauważony. Jego odwaga i poświęcenie zostały docenione przez Oddział Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP WL w Zielonej Górze. W uznaniu za swoje heroiczne czyny, Wojciech Brzechwa został odznaczony Krzyżem Rycerskim Świętego Floriana „Za Męstwo, Ratowanie Życia, Ochronę Mienia.  Ta wyjątkowa nagroda jest zaszczytem, który spotyka tylko nielicznych, którzy nieśli pomoc i ocalili ludzkie życie.

Czytaj również: Walka o życie mężczyzny wygrana dzięki policjantowi

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (13)

avatar

avatar
~Aniaa
06.05.2023 17:32

Został odznaczony za wykonywanie po prostu swojej pracy?

avatar
~Yy
06.05.2023 19:14

Zazdroscisz

avatar
~Daro
06.05.2023 19:24

Uratował życie i za to należy mu dziękować więc nagroda jest oczywiście zasadna

avatar
~Hehe
08.05.2023 08:40

Czyli lekarz np. chirurg powinien codziennie dostawać taki krzyż i artykuł na portalu...

avatar
~Widzisz { Hehe}
08.05.2023 19:52

W tym kraju pracownik - funkcjonariusz to prawie jedyny zawód co to za Ustawowe obowiązki jakie na nim spoczywają i za co dostaje miesięczną pensję plus premie jubileuszowe, od święta i roczne za dbanie o bezpieczeństwo o zdrowie i życie ONEWATELA dostaje jeszcze w postaci tak zwanej "pompy" - [publicznej i medialnej EKSTRA ODZNACZENIE jak mu się zdarzy - wydarzy komuś takie zdrowie lub życie uratować !. Proszę sobie wyobrazić jak INNE NASZE ZAWODY i ICH PRACOWNICY za swoje czyny ustawowe - jak np. taki lekarz, ratownik pogotowia , pielęgniarka byli by za swoje CZYNY - CODZIENNE odznaczani takimi medalami ???? - Podejrzewam, że mennice tych medali nie nadążałyby ich produkować - a tak may w tyk kraju taką jedną policje co to przy okazji czegoś tam z "pompą" im takie medale wręczają - Hehehe.....hi...!!!!.

avatar
~Maciek
07.05.2023 00:20

Brawo Wojtek! Tak trzymaj.

avatar
~Zibi
07.05.2023 10:24

Aha, czyli za wykonywanie swoich obowiązków już dają medale ?? To wysokiej jakości jest ta jednostka… Idąc tym tropem za chwile lekarze za ratowanie życia przy operacji też zaczną dostawać medale ?

avatar
~Brawo
08.05.2023 08:42

Pomoc drugiemu człowiekowi jest aktualnie "heroicznym czynem"....

avatar
~Pytek+@.pl
08.05.2023 20:00

To kto z nich otrzymał ten medal ?; - policjant, co to ustawowo do niego należą te obowiązki i dostaje za to pensję?, - druh - bohater ?, - czy wyczyn Obywatela w pomocy drugiemu człowiekowi ?. We wszystkich tych przypadkach osobowych jest , bowiem inne uzasadnienie tego czynu i podstawy tego wyróżnienia !!!!!. Jakoś przeciętny Kowalski jest mało kiedy zauważalny za takie czyny !!!!!. Dziwnym trafem tylko widzi się takie czyny u policjanta, strażaka, ew. wojskowego ---- i tu od razu mamy WIELKĄ CELEBRĘ z ich odznaczeniami !!!!!!.... Jakoś ci medali u nas dla nich dostatek - [prawie jak na froncie}......

avatar
~Urszula Chudak
09.05.2023 09:24

Wydawałoby się, że są rzeczy, które nie podlegają dyskusji i hejtowi - w takich kategoriach właśnie, oceniam powyższy przypadek. Pewnie ci, którzy sądzą inaczej i wykorzystują każdą okazję do negatywnej oceny prawie wszystkiego, szybko by zmienili zdanie gdyby dotyczyło to ich bliskich. Gdyby nagrodzony pomógł właśnie im. Tak, jestem za tym, by nagradzać i chwalić tych, którzy robią rzeczy dobre, a nawet bardzo dobre! Mało mamy złych czynów, opisywanych choćby tu, na tym portalu?

avatar
~wschowiak
10.05.2023 15:19

Na służbie to chyba obowiązek........

avatar
~WYBRAŃCY+
11.05.2023 05:56

Czy jest Ci li i taki inny kraj, w którym za USTAWOWE OBOWIĄZKI tak są dodatkowo nagradzani pracownicy - funkcjonariusze - ????. Mamy w tym kraju codziennych BOHATERÓW!!!!!! , np. w osobach Lekarzy, Pielęgniarek, Ratowników Medycznych, od czasu do czasu zwykłych Obywateli w osobach "Kowalskich" - czy ktoś z tej obecnej ekipy rządzącej widzi ich. zauważa ich, NAGRADZA ich za ich heroiczną pracę i czyny BOHATERSKIE ??? - NIE...NIE !!!!!. Koniec w tym temacie !!!!!. Oni są codziennymi niemymi Naszymi Bohaterami !!!. I jak widać NIE potrzebują "publicznych ustawek i medali " !!!!!.

avatar
~Ja
11.05.2023 19:27

Ale w wojsku to nie był.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl