TworzymyGłos Regionu

reklama

Policjanci ze Sławy uratowali życie 80-latce. „W mieszkaniu zastali wyczerpaną, osłabioną i bezsilną kobietę”

Poniedziałek, 18 marca 2024 o 10:44, autor: 2
Policjanci ze Sławy uratowali życie 80-latce. „W mieszkaniu zastali wyczerpaną, osłabioną i bezsilną kobietę”

W niedzielne popołudnie w Sławie, dzięki zdecydowanej reakcji miejscowych funkcjonariuszy policji, udało się uratować życie 80-letniej kobiety. Policjanci, wykazując się spostrzegawczością i szybkim działaniem, w porę zareagowali na sygnał o zagrożeniu zdrowia seniorki. 

Sprawę zgłosiła zaniepokojona przyjaciółka

Patrol składający się z młodszego aspiranta Wojciecha Brzechwy oraz sierżanta Dawida Bury, otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonej kobiety, która nie mogła nawiązać kontaktu ze swoją 80-letnią przyjaciółką. Pomimo wielokrotnych prób pukania do drzwi, żadna odpowiedź nie napływała z wnętrza mieszkania. „Mundurowi wpadli na pomysł, aby zgłaszająca kolejny raz zadzwoniła na telefon komórkowy 80-latki. Po chwili z mieszkania słychać było dźwięk telefonu” - relacjonuje nadkomisarz Maja Piwowarska z KPP Wschowa.

Ratunek przez wyważone drzwi

Spoglądając przez okno tarasowe, stróże prawa ujrzeli leżącą pod stołem seniorkę, co skłoniło ich do natychmiastowego działania. Po powrocie do drzwi wejściowych i podjęciu decyzji o ich wyważeniu, mundurowi znaleźli się wewnątrz, gdzie zastali wyczerpaną i osłabioną kobietę.

Seniorka trafiła do szpitala

Do czasu przybycia karetki pogotowia, młodszy aspirant Wojciech Brzechwa i sierżant Dawid Bura udzielili pierwszej pomocy medycznej poszkodowanej. Decyzją lekarzy, 80-latka została niezwłocznie przetransportowana do szpitala. Dzięki szybkiej i profesjonalnej interwencji sławskich policjantów, a także czujności przyjaciółki, udało się uratować życie starszej kobiety.

Źródło/foto: KPP Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Heszek
18.03.2024 11:06

Dzieki policjantom oraz przyjaciolce, zapomnieli dodac ratownikom medycznym.

avatar
~Pomniejszy
18.03.2024 11:54

Czepiasz się Jakub.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl