TworzymyGłos Regionu

reklama

Poetyckie święto w Radzyniu. II Ogólnopolski Festiwal Piosenki Poetyckiej KOPORA 2024

Poniedziałek, 27 maja 2024 o 16:16, aktualizacja Poniedziałek, 27 maja 2024 o 16:33, autor: 0
Poetyckie święto w Radzyniu. II Ogólnopolski Festiwal Piosenki Poetyckiej KOPORA 2024

W miniony weekend Radzyń stał się centrum poezji śpiewanej, goszcząc II Ogólnopolski Festiwal Piosenki Poetyckiej KOPORA 2024. Wydarzenie przyciągnęło zarówno lokalnych mieszkańców, jak i gości z całej Polski, oferując niezapomniane wrażenia muzyczne i artystyczne.

KOPORA rozpoczęła się występami konkursowymi

Sobotnie popołudnie w Ośrodku Wypoczynkowym Wratislavia w Radzyniu rozpoczęło się od części konkursowej, w której wzięło udział 14 uczestników - zespołów i solistów z różnych regionów Polski. Pierwsze dźwięki na scenie zabrzmiały o godzinie 12:00, a wykonawcy prezentowali swoje interpretacje poetyckich utworów, walcząc o uznanie jurorów i publiczności.

Koncerty gwiazd i wspólne śpiewanie przy ognisku

Wieczorem, o godzinie 18:00, rozpoczęły się koncerty gwiazd wieczoru. Na scenie pojawiły się znane zespoły, w tym Suma Pragnień, ubiegłoroczny laureat głównej nagrody KOPORA, oraz Browar Żywiec, który w humorystycznym geście zmienił swoją nazwę na "Browar do góry" z powodu niedyspozycji jednej z wokalistek. Kulminacją wieczoru był występ Wolnej Grupy Bukowina, który zakończył się wspólnym śpiewaniem przy ognisku, tworząc niezapomnianą atmosferę.

Spektakl teatralny i kolejne koncerty drugiego dnia festiwalu

Niedzielne wydarzenia rozpoczęły się o godzinie 15:00 spektaklem teatralnym w wykonaniu teatru "Terminus Aquo" z Nowej Soli. Następnie, o godzinie 16:00, na scenie pojawił się zespół Leśna Mora, a godzinę później publiczność miała okazję usłyszeć Projekt Fraktala, który składa się z muzyków ze Sławy oraz Głogowa.

Ogłoszenie wyników przeglądu i występ gwiazd wieczoru

O godzinie 18:00 nadszedł czas na ogłoszenie wyników Przeglądu Festiwalu Piosenki Poetyckiej KOPORA 2024. Jury, w składzie: Magdalena Kaczmarska, Krystyna Turowska, Urszula Drożdżyńska i Robert Żarczyński, przyznało nagrody następującym uczestnikom:

  • I miejsce: Nieobecni (Głogów) - 5 tys. zł
  • II miejsce: Muzyczny Las (Wrocław) - 3 tys. zł
  • III miejsce: Hania Czajkowska (Gościęcice, Strzelin) - 1 tys. zł
  • Wyróżnienie: Amelia Miziewicz (Przybyszów, Sława) - 1 tys. zł

Po emocjonującym ogłoszeniu wyników przyszedł czas na występ zwycięzców oraz gwiazd wieczoru, Andrzeja Sikorowskiego i Mai Sikorowskiej z zespołem „Pod Budą”, którzy swoim koncertem zakończyli festiwal.

Festiwal został zorganizowany dzięki współpracy "Fundacji Autenticon", Stowarzyszenia Kopora oraz Koła Gospodyń Wiejskich "Pasja" z Radzynia. Sponsorami wydarzenia byli: Gmina Sława, Powiat Wschowski, Województwo Lubuskie oraz Nadleśnictwo Sława Śląska.

Źródło: UM w Sławie, Gmina Sława

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl