TworzymyGłos Regionu

Podsumowanie roku szkolnego 2022/2023 w gminie Szlichtyngowa

Piątek, 23 czerwca 2023 o 22:26, aktualizacja Piątek, 23 czerwca 2023 o 22:34, autor: 0
Podsumowanie roku szkolnego 2022/2023 w gminie Szlichtyngowa

Rok szkolny 2022/2023 dobiegł końca, a w gminie Szlichtyngowa zasłużenie świętowano jego zakończenie. Na uroczystościach zgromadziły się wszystkie szkoły gminy. Nie zabrakło emocji, gdy najmłodsi odbierali nagrody za swoje wysiłki i osiągnięcia. 

Wyróżnienia dla uczniów i nauczycieli

Na ceremoniach uczniowie zostali uhonorowani nagrodami i wyróżnieniami za swoje osiągnięcia w różnych dziedzinach, od nauki, aż po sport. Nie obyło się też bez docenienia nauczycieli, którzy otrzymali zasłużone uznanie za ich poświęcenie w edukację młodych mieszkańców gminy.

Dane dotyczące uczniów w poszczególnych placówkach

W sumie w gminnych szkołach uczyło się 523 osób. W Zespole Placówek Edukacyjnych w Szlichtyngowej uczyło się 224 uczniów w szkole podstawowej i 108 dzieci w przedszkolu. Szkolę Podstawową im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Starych Drzewcach uczęszczało 90 uczniów i 12 przedszkolaków. Natomiast w Szkole Podstawowej im. Wojska Polskiego w Jędrzychowicach naukę zakończyło 63 uczniów szkoły podstawowej i 26 dzieci w przedszkolu. W gminie Szlichtyngowa było 74 absolwentów VIII klas.

Symboliczne gesty ze strony władz samorządowych

W uroczystościach zakończenia roku szkolnego udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych, składając podziękowania całemu gronu pedagogicznemu, pracownikom administracji i obsługi szkół oraz wręczając symboliczne bukiety kwiatów na ręce Dyrektorów. W Szkole Podstawowej im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Starych Drzewcach podziękowania złożyła Burmistrz Miasta i Gminy Szlichtyngowa Jolanta Wielgus, w Szkole Podstawowej im. Wojska Polskiego w Jędrzychowicach Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Szlichtyngowa Błażej Rajman, a w Zespole Placówek Edukacyjnych w Szlichtyngowej Przewodnicząca Rady Miejskiej Szlichtyngowa Anna Zalewska oraz Kierownik Referatu Organizacyjnego Jarosław Gnat.

Słowa podziękowania od Burmistrz Jolanta Wielgus

Burmistrz Jolanta Wielgus, w Szkole Podstawowej im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Starych Drzewcach, zwróciła się do całej społeczności następującymi słowami: „Z okazji zakończenia roku szkolnego składamy Państwu najserdeczniejsze podziękowania za cały rok solidnej i wytężonej pracy. Słowa podziękowania i życzenia kierujemy również do Rad Rodziców i wszystkich Rodziców, którzy zawsze wspierają działania szkół, służą swoją radą i pomocą.”

Tym samym, kolejny rok szkolny dobiegł końca, zostawiając za sobą niezliczone osiągnięcia, emocje i wspomnienia. Gratulacje dla wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły za ich ciężką pracę i poświęcenie!

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl