TworzymyGłos Regionu

reklama

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Płyty Warstwowe: Szybkie Budownictwo w Nowoczesnym Stylu

Środa, 01 maja 2024 o 09:41, autor: 0
Płyty Warstwowe: Szybkie Budownictwo w Nowoczesnym Stylu

Nowoczesna technologia budowania jaką można zauważyć w dzisiejszym budownictwie przemysłowym to w głównej mierze zastosowanie nowoczesnych materiałów takich jak na przykład płyty warstwowe zwane także obornickimi. Jest to idealne rozwiązanie na rynku budowlanym.. Szybkość montaży takich płyt warstwowych sprzyja szybkiej realizacji, a tym samym zwiększa zyski firm budowlanych. W szybszym tempie są w stanie zrealizować kilkakrotnie więcej zleceń niż w tradycyjny sposób. Wyraźnie da się zauważyć ,że odchodzi się zupełnie od tradycyjnego budownictwa, które wymagało dużo większego nakładu pracy oraz dużo więcej siły roboczej niż teraz. Druga rzeczą są maszyny budowlane , które w znacznym stopniu zwiększają wydajność pracy i zastępują kilka może nawet kilkanaście osób.

Płyta warstwowa wykazuje dużą wytrzymałość oraz odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne. Nie wymaga tak często renowacji jak tradycyjny mur czy inna forma budowlana. Płyta obornicka nie wymaga także malowania czy konserwowania. Jest również dobrym izolatorem akustycznym. Płyty warstwowe wykorzystywane są również w budowach chłodni i mroźni, wiat nad klatkami schodowymi, zadaszeń tarasów, boksów w halach targowych i wolnostojących przenośnych garażach na samochody.

Budowa i montaż płyt warstwowych

Płyty warstwowe są materiałami budowlanymi używanymi przede wszystkim do wznoszeni lekkich budowli, typu hale, pawilony czy kontenery. Jak sama nazwa wskazuje płyta warstwowa zbudowana jest z warstw. Zazwyczaj składa się z okładzin z blachy stalowej obustronnie ocynkowanej i rdzenia konstrukcyjno-izolacyjnego. Blacha pokryta jest na ogół powłoką poliestrową, mającą zadana ochronno-dekoracyjne. Całość łączona jest za pomocą kleju poliuretanowego. Rdzeń płyty wykonany może być ze styropianu, wełny mineralnej lub pianki poliuretanowej PIR.

Płyta warstwowa z rdzeniem ze styropianu jest jednym z podstawowych materiałów służących do budowy lekkich obiektów przemysłowych. Ze względu na niską cenę jest konkurencyjna w stosunku do płyt warstwowych z rdzeniem poliuretanowym, które w Polsce są zazwyczaj produkowane na specjalne zamówienie i spełniają najwyższe parametry dla inwestorów. Płyta warstwowa z rdzeniem z wełny mineralnej jest natomiast stosowana tam, gdzie bardzo ważnym aspektem jest ochrona przeciwpożarowa. Ten produkt doskonale nadaje się do wykonywania ścian, dachów, stropów, a także kurtyn czy ścian ogniowych.

Montaż płyt warstwowych należy do bardzo łatwych i szybkich. Montowane są za pomocą śrub przelotowych lub łączników samo-wiercących. Dodatkowym atutem płyt warstwowych jest ich niewielki ciężar, co znacznie ogranicza liczbę wykonawców, potrzebnych do ich instalacji.

Płyty warstwowe PIR cechuje nie tylko duża łatwość montażu i szerokie zastosowanie ale również niezwykła lekkość co daje zastosowanie szczególnie tam gdzie nie można pozwolić sobie na ciężkie konstrukcje. Płyty poliuretanowe są odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych takich jak mróz, deszcz, czy słońce. Płyty dają dobre efekty pod względem technicznym ale również architektonicznym.

Płyta poliuretanowa ma jeszcze jedną pozytywną cechę często wykorzystywana w budownictwie,  a mianowicie po demontażu np. baraku wykonanego z płyty warstwowej można ją ponownie wykorzystać do innej konstrukcji. Jest to więc materiał bardzo wykorzystywany i opłacalny. 

Płyty warstwowe to szybkie budownictwo

W dzisiejszych czasach w budownictwie oprócz jakości liczy się przede wszystkim czas wykonania. Kiedyś obiekty budowlane budowane były przez kilkanaście lat, dzisiaj dzięki między innymi dobrym materiałom budowlanym oraz nowoczesnej technologii duże hale powstają w zaledwie kilka tygodni.

Dzięki takim materiałom jak płyty obornickie w mgnieniu oka budują się hale sportowe, markety, magazyny czy  inne obiekty przemysłowe. Istnieje szeroki wybór tego typu materiałów na rynku. Wśród takich artykułów budowlanych jest duży wybór także pod kątem kolorystyki płyt, dzięki czemu nie mamy ograniczeń w aranżacji zewnętrznego wyglądu budynku. Zapewne nikogo nie dziwi więc fakt, że materiał ten jest coraz częściej stosowany i staje się coraz bardziej popularny na rynku.

Warto również dodać że płyta warstwowa PIR  jest ogólnie i szeroko dostępna. Można ją zakupić bezpośrednio u producenta lub zamówić w hurtowni budowlanej. Nie ma problemu z zakupem większej ilości jak również z dokupieniem pojedynczych sztuk. Wymaga on specjalnego transportu samochodem dostawczym dlatego do kosztów należy doliczyć również wspomniane koszty transportu zależne od ilości kilometrów. Płyta akustyczna stosowana jest wszędzie tam gdzie potrzebne są właściwości dźwiękochłonne.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl