TworzymyGłos Regionu
ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Płatności zegarkiem - 3 rzeczy o których warto pamiętać

Poniedziałek, 24 lipca 2023 o 18:46, autor: 0
Płatności zegarkiem - 3 rzeczy o których warto pamiętać

Płatność zegarkiem staje się wygodną alternatywą, dzięki której nie musimy mieć przy sobie karty płatniczej. Innowacyjna technologia zastosowana w nowoczesnych zegarkach pozwala dokonać płatności płynnie i bezpiecznie.

O czym trzeba pamiętać decydując się na płatności zbliżeniowe tą metodą?

 

Możliwości techniczne zegarka

Nowoczesne zegarki z funkcją płatności zbliżeniowych nie obejmują wszystkich modeli smart watch. O tym należy pamiętać nim dokonamy w sklepie decyzji o zakupie. 

Zegarek z funkcją płatności musi mieć wgrane kilka opcji, które pokrótce zostaną opisane poniżej.

  • antena NFC, która pozwala na bezprzewodowe i bezdotykowe przesyłanie danych. W tym celu wykorzystuje fale radiowe
  • możliwość połączenia karty bankomatowej z zegarkiem. Dane płatnika muszą być udostępniane urządzeniu za pozwoleniem banku
  • możliwość otwierania aplikacji, która jest narzędziem do zarządzania płatnościami oraz uruchamiania karty

Dopiero te trzy warunki, kiedy zostaną spełnione, zapewniają dostęp do płatności mobilnej przez nasze urządzenie.

Płacić zegarkiem za swoje zakupy możesz w równie bezpieczny sposób co innymi metodami zbliżeniowymi. Co więcej, płatności kartą wiąże się z ryzykiem zagubienia jej, zegarek zazwyczaj jest przypięty do nadgarstka więc taka sytuacja rzadziej się zdarza. Nie musisz też przy nim wyciągać portfela, w którym są różne dokumenty.

Chcesz poznać szczegółowo na czym polegają płatności zegarkiem? Odwiedź stronę finansemobilne.pl, przeprowadzi Cię ona przez wiedzę o możliwościach tej wygodnej metody płacenia. 

Twój bank, a możliwość płatności zbliżeniowych zegarkiem

Żeby płacić zbliżeniowo zegarkiem musimy mieć podpiętą do niego kartę, to równa się ze spełnieniem określonych warunków narzuconych przez bank. Każdy bank może mieć swoje wymagania dotyczące podpięcia karty do telefonu, dlatego należy się wcześniej z nimi zapoznać.

Niekiedy wytyczne banku dotyczące zabezpieczania połączeń karty są tak skomplikowane, że potrzeba najnowszych modeli, by mogły jemu sprostać. Warto więc sprawdzić możliwości technologiczne i porównać je z wymogami.

Jeżeli nasze urządzenie może bez problemu być kompatybilne z kartą bankomatową ściągamy aplikację, która pozwoli nam na wykonywanie transakcji płatniczych telefonem. W aplikacji będziemy proszeni o podanie danych karty. Jak tylko je wpiszemy, zegarek wgra kartę do swojego systemu i będziemy mogli bez problemu dokonywać opłat. 

Pamiętajmy też, że nie każdy bank preferuje te same metody płatnicze. Ich możliwości będą bezpośrednio przekładać się na metody płacenia.

Różne metody płatności zegarkiem

Transakcje wykonane za pomocą zegarka mogą przechodzić różnymi drogami. Są one zależne od preferencji banku w tym zakresie, ale również modelu zegarka.

Apple Pay płatności, jak można się spodziewać, są kompatybilne jedynie z Apple Watch. Musimy posiadać oryginalne urządzenie żeby nimi się posługiwać. Płatności Google Pay są bardziej otwarte na różne firmy, jest to też druga najczęściej wybierana metoda. Będziemy nią płacić za pomocą Samsung Galaxy Watch 4, urządzeniami z systemem Wear OS: Fossil, Michael Kors oraz Skagen.

Garmin Pay oraz FitBit Pay to metody uznawane przez większość banków. Możemy też spotkać się z sytuacją, w której obie są uznawane przez bank. W ogólnym rozrachunku na polu płatności bankowych Garmin Pay wiedzie prym. 

Bank będzie miał również ostateczną decyzję odnośnie tego jaką kartę możemy wgrać do systemu mobilnej płatności zegarkiem: Mastercard lub Visa. Sparowanie urządzenia z nią odbywa się, dzięki wcześniej wgranej aplikacji. 

Wejdź na stronę http://finansemobilne.pl/platnosc-zegarkiem/ i poznaj dokładny opis tego jak wygląda płacenie zegarkiem.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl