TworzymyGłos Regionu
ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Piękna przyroda, ciekawe zabytki, komfortowe apartamenty – Szklarska Poręba i jej walory turystyczne

Wtorek, 18 lipca 2023 o 10:49, autor: 0

Szklarska Poręba to jedna z najpopularniejszych miejscowości turystycznych w Polsce położona na granicy Karkonoszy i Gór Izerskich, u podnóża Szrenicy. Dlaczego na miejsce urlopów tak chętnie wybierana jest właśnie Szklarska Poręba? Apartamenty w tej miejscowości gwarantują doskonałe warunki wypoczynku, a okoliczna przyroda i miejscowe zabytki zapewniają mnóstwo opcji na spędzanie wolnego czasu!

Szklarska Poręba apartamenty – widok na Szklarską Porębę z lotu ptaka

Szklarska Poręba to miejsce o wyjątkowej atmosferze. Już w średniowieczu obszary te były przeczesywane przez walońskich poszukiwaczy skarbów, co potwierdzają zapisy w historycznych księgach. Ponad 1000 lat temu narodziła się natomiast legenda o Duchu Gór, który miał władać całymi Karkonoszami – w języku niemieckim nosi imię Rübezahl, po polsku określa się go mianem Liczyrzepy lub Rzepióra – zawsze jest przedstawiamy jako potężny, starszy mężczyzna z długimi włosami i brodą.

Obecnie miasto jest jednym z najpopularniejszych ośrodków turystycznych, cenionych m.in. za piękną okoliczną przyrodę, ciekawe miejsca do zobaczenia oraz komfortowe i nowoczesne apartamenty. Szklarska Poręba to świetna opcja na wypoczynek w górach!

Szklarska Poręba noclegi – apartamenty najwyższej klasy

Jednym z najważniejszych walorów turystycznych Szklarskiej Poręby jest szeroka baza noclegowa. Można tam znaleźć zarówno budżetowe pokoje w gospodarstwach agroturystycznych, jak i najwyższej jakości apartamenty Sun & Snow Szklarska Poręba, które charakteryzują się wyjątkowym komfortem, ale jednocześnie przystępnymi cenami.

W zależności od potrzeb można zdecydować się na apartament z dużą częścią dzienną, gdzie zmieści się cała rodzina, Szklarska Poręba apartamenty z basenem dla grupy znajomych, którzy chcą przede wszystkim dobrze się bawić, albo apartamenty z jacuzzi Szklarska Poręba – idealne dla zakochanych. Opcji jest naprawdę mnóstwo!

Apartamenty Szklarska Poręba w otoczeniu pięknej przyrody

Drugi kluczowy atut Szklarskiej Poręby jako ośrodka turystycznego to oczywiście malownicze położenie oraz walory przyrodnicze. Miasto jest zlokalizowane w dolinie rzeki Kamiennej na wysokości od 440 do 886 m n.p.m. Góruje nad nim Szrenica o wysokości 1362 m n.p.m. Nieopodal znajdują się Góry Izerskie z Wysokim Kamieniem i Czarną Górą, zaś od Kotliny Jeleniogórskiej miasto jest oddzielone wzniesieniami Pogórza Karkonoskiego.

Warunki klimatyczne Szklarskiej Poręby są porównywalne do miejscowości alpejskich położonych na wysokości 2000 m n.p.m. – korzystają z tego sportowcy, którzy chętnie odbywają w mieście obozy wytrzymałościowe. Wokół Szklarskiej Poręby wytyczono ponad 200 km tras rowerowych o różnym stopniu trudności, można tam również korzystać z uroków kilku tras pieszych.

Szklarska Poręba – apartamenty w mieście Ducha Gór

Nie można zapominać, że atrakcyjne pod względem turystycznym jest także samo miasto. Działa tam m.in. Karkonoskie Centrum Edukacji, w którym prezentowane są przyroda i klimat Karkonoszy. W Muzeum Mineralogicznym można obejrzeć m.in. największy w Polsce samorodek złota. Bardzo ciekawymi miejscami są:

  • dom Wlastimila Hofmana,
  • Stara Chata Walońska,
  • Leśna Huta,
  • Żelazny Tygiel Waloński,
  • dom Carla i Gerharta Hauptmannów.

Podczas spaceru warto zajrzeć również do kościołów – p.w. Bożego Ciała oraz p.w. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Do tego dochodzą również miejsca rozrywki dla dzieci i restauracje serwujące lokalne specjały.

Szklarska Poręba sprawdzi się jako miejsce na krótki, weekendowy wypad w góry oraz na dłuższy urlop. Z pewnością warto się tam zatrzymać, aby poznać wszystkie tajemnice i urocze zakątki!

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl