TworzymyGłos Regionu

reklama

Patriotyczny wieczór w CKiR. Przed pełną salą wystąpili młodzi artyści ze Wschowy i Leszna

Poniedziałek, 06 listopada 2023 o 02:51, aktualizacja Poniedziałek, 06 listopada 2023 o 09:28, autor: 2
Patriotyczny wieczór w CKiR. Przed pełną salą wystąpili młodzi artyści ze Wschowy i Leszna

W sali widowiskowej Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie odbył się koncert, który stał się przestrzenią dla wyjątkowej podróży przez polskie pieśni patriotyczne i żołnierskie. 

Wystąpili lokalni artyści

Przed pełną widownią wystąpiła Orkiestra Maestoso wspólnie z Orkiestrą PSM im. K. Kurpińskiego, a także solistka Martyna Krzyżkowiak oraz sekcja wokalna "Arabeska" z Leszna, w składzie Marcelina Furmaniak, Sara Majchrzak, Karolina Mikołajczak.

"Dziwny jest ten świat" - utwór, który nie traci na aktualności

Wśród bogatego repertuaru, szczególne emocje wzbudziło wykonanie utworu "Dziwny jest ten świat", które zyskało na znaczeniu w kontekście obecnych wydarzeń na świecie. Interpretacja "Arabeski" została przyjęta z ogromnym uznaniem publiczności, a słowa o przewadze ludzi dobrej woli nad okrucieństwem, jeszcze bardziej wzmocniły przesłanie wieczoru.

„Na mnie, myślę też i na większości słuchaczy, największe wrażenie wywarło brawurowe wykonanie jednej z "Arabesek" utworu "Dziwny jest ten świat". Opowieść o okrutnym świecie, w obliczu wojny na Ukrainie i w Izraelu, wciąż jest aktualna. Bardzo aktualna. Tak jak aktualne są słowa prowadzącego koncert, że ludzi dobrej woli jest więcej i damy radę wszystkim okrucieństwom” - relacjonuje pani Urszula Chudak, jedna z osób, które zasiadły na widowni.

Dziś idę walczyć Mamo

Koncert patriotyczny w CKiR został zakończony utworem "Dziś idę walczyć Mamo".

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~capella
06.11.2023 07:34

koncert , którego nie mozna zapomnieć !!! Wyjątkowy- gratulacje -z całego serca !!!

avatar
~FANKA :)
06.11.2023 13:08

KONCERT BARDZO WZRUSZAJĄCY. BRAWO DLA MUZYKÓW, DYRYGENTA I SOLISTÓW! DUET PROWADZĄCYCH PRZEUROCZY. ŻYCZĘ WSZYSTKIM POKOJU!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl