TworzymyGłos Regionu

reklama

Otwarcie drogi nr 278 na odcinku Przyczyna Górna – Tylewice (VIDEO)

Czwartek, 14 września 2023 o 14:45, autor: 63
Otwarcie drogi nr 278 na odcinku Przyczyna Górna – Tylewice (VIDEO)

W czwartek, 14 września 2023 r., w Tylewicach (gmina Wschowa) miało miejsce uroczyste otwarcie przebudowanej drogi wojewódzkiej nr 278 na odcinku Przyczyna Górna – Tylewice. Jest to największa inwestycja drogowa w historii gminy Wschowa, zrealizowana przez Zarząd Dróg Wojewódzkich. Całkowita wartość projektu wyniosła blisko 27,5 miliona złotych.  

Konferencja prasowa w Tylewicach

Marcin Jabłoński, Członek Zarządu Województwa Lubuskiego

Marcin Jabłoński podkreślił, że inwestycja była wynikiem wspólnych wysiłków i determinacji. Zaznaczył również, że celem było zapewnienie bezpiecznej komunikacji dla lokalnych pojazdów. Dziękował również wszystkim zaangażowanym w projekt, w tym dyrektorowi Pawłowi Tonderowi i dyrektorowi Sławomirowi Kotylakowi.

Waldemar Sługocki, Poseł na Sejm RP

Poseł Waldemar Sługocki wyraził swoją radość z ukończenia projektu i podkreślił znaczenie funduszy unijnych w realizacji takich inwestycji. Dodał, że droga ta jest ważnym szlakiem komunikacyjnym łączącym północ województwa z południem.

Konrad Antkowiak, Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa

Burmistrz Konrad Antkowiak zaznaczył, że otwarcie drogi wojewódzkiej nr 278 to krok milowy w rozwoju infrastruktury komunikacyjnej na terenie Gminy Wschowa. Wyraził również wdzięczność wszystkim zaangażowanym w inwestycję za ich aktywną rolę w doprowadzeniu projektu do końca.

Pozostałe głosy

Również Małgorzata Paluch-Słowińska, radna Sejmiku Województwa Lubuskiego, oraz Krzysztof Kola, radny Rady Miejskiej we Wschowie, wyrazili swoje uznanie dla projektu. Paweł Tonder, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich, podziękował za wsparcie i cierpliwość mieszkańców, a Jolanta Skorupińska z Przyczyny Górnej, doceniła nową ścieżkę rowerową. 

Oświetlenie i infrastruktura dodatkowa

Warto dodać, że oprócz nowej jezdni, mieszkańcy zyskali również ciąg pieszo-rowerowy oraz oświetlenie, które sfinansowane zostało przez gminę Wschowa.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (63)

avatar

avatar
~CZYTELNIK
14.09.2023 15:02

A gdzie pleban bo dziś beż niego nic się nie otwiera a tym bardziej drogi bo będzie dużo wypadkoŵ

avatar
~SUPER !!!
14.09.2023 15:33

Fajna sprawa, godna tego Urzędu i Pana Burmistrza !!!!. Ale - ale , co tam robić ci z poza Urzędu MiG Wschowa ???.

avatar
~Mieszkaniec
14.09.2023 15:59

Szkoda, że nie ma więcej mieszkańców Tylewic, raptem 3 osoby są i 2 dzieci, otwarcie z hukiem ??? Pani z dziećmi to chyba koleżanka, bo nikogo więcej nie ma

avatar
~Do mieszkanca
14.09.2023 16:26

. Wobec tego trzeba założyć okulary

avatar
~Grys
14.09.2023 16:43

A kto wiedział?

avatar
~Mieszkaniec
14.09.2023 17:01

Bo mieszkańcy w tych godzinach pracują… normalnie… na etacie….

avatar
~INNY-mieszkańiec!
14.09.2023 17:56

Jest przecież wasza przedstawicielka, która wszędzie ostatnio bywa " od prawa do lewa" !. Ale, że b.mundurku ??????

avatar
~Czesiu
14.09.2023 16:38

Droga dzięki funduszom pana posła...... Nie k .... Dzięki podatnikom

avatar
~@<>(Czesiu)
14.09.2023 18:00

A ty to ten z za drzewa ( komuniści i złodzieje) ???, czy taki wolny hejterek plus ???. Równie mógłbym ciebie sparodiować i powiedzieć " Nie - z "(listy milionerów plus) " ,,,, Hiha..... !

avatar
~ŚMIECH NA SALI plus!
16.09.2023 10:30

Cesiu/Czesiu ___ NIE ośmieszaj się ---- wam w głowie tylko odsłanianie " tablic i popiersi..." na terenie miasta Wschowa !!!!. Wam w głowie tylko "ustawki" w stylu starosty !!!!. Co wy wiecie o inwestycjach dla społeczeństwa lokalnego --- Śmiech na sali to wasz program plus na te wybory + emeryt !!!!.

avatar
~Gosc
16.09.2023 11:35

Ty jesteś jednak stuknięty i to porzadnie

avatar
~Pgrowy robotnik
14.09.2023 16:44

A kiedy droga na osiedle PGR???

avatar
~P-rowy
14.09.2023 17:52

Czy to nie do pisu powinieneś się z tym zgłósić ??? . Panie "Pegerowy" !!!

avatar
~Ja
14.09.2023 16:52

Nawet pan Kola zaczął się pokazywać na różnych tego typu szopkach..

avatar
~Ty//
14.09.2023 17:53

Co to znaczy "Nawet" ??> Czy ty wiesz co imputujesz hejterku plus?.

avatar
~Marcin
16.09.2023 14:38

Wybory już tuż

avatar
~Karolina
14.09.2023 17:59

Panie burmistrzu o czym Pan mówi? Obiecałeś Nam kanalizacje, pani sołtys też obiecała i to było KŁAMSTWO! To jest kpina!!!

avatar
~Danka
14.09.2023 18:09

Pani sołtys przywitała mieszkańców Tylewic... Zgroza, mieszkańcy nic nie wiedzieli o otwarciu, może by przyszli, ale to było po cichu wszystko!

avatar
~Robert
14.09.2023 18:24

Wczoraj przyjechałem do Tylewic na zebranie, ponieważ mam działkę w Tylewicach to staliśmy jak krowy na pastwisku bo sołtys sali nie udostępniła! Wstyd!

avatar
~AGNIESZKA
14.09.2023 18:34

Dlaczego nie było jakiegoś zebrania i ustalenia z mieszkańcami czy wszystko jest dobrze? Przecież tu jest dużo niedociągnięć a pani sołtys udaje, że jest super... Nie spodziewałam się tego po pani.

avatar
~Studentka UTW
14.09.2023 18:39

O matko boska. Kola Krzysztof , przemówił !!!!!!!!!!. Tekst, przemilczę. Ale to ma być nowy poseł ? Wystroił się jak na zebranie rady sołeckiej. Z całym szacunkiem do sołectw, ale jednak "dress code" obowiązuje. Zobaczcie pana profesora NAD-zwyczajnego ale za to Uniwersytetu Zielonogórskiego, byłego senatora , obecnego posła Sługockiego Waldemara.

avatar
~Mój Boże !
15.09.2023 08:24

I ta osoba podpisuje się " Studentka UTW" - a co takiego jest ?. Z jej tekstu, cytat ..." O matko boska" ... tylko nie m ow nam, że jesteś katoliczka, bowiem sama sobie wystawiasz świadectwo z pod znaku " analfabetyzmu" . To samo mógłbym napisać o tobie - parafrazując - """ O matko boska, Studentka UTW, przemówiła...." , podejrzewam jako hejterka wsparcia "emeryta" ???> Przekazł Dnia poszedł w eter !!!!.

avatar
~pytam
15.09.2023 11:43

Kto to jest ten sławny "EMERYT". Jedyny z tych na zdjęciu, którzy tak się pchają do władzy to wielololetni emeryt Krzysztof Kola. On zdaje się już jest blisko 80 lat. Czy o tego emeryta wam chodzi? Sorry...... tylko 73 lata.Sprawdziłem tu: https://bip.gminawschowa.pl/system/obj/5247_Kola_Krzysztof_-_oswiadczenie_majatkowe_za_2022_r..pdf

avatar
~do >pytam<
16.09.2023 00:25

Fajny jest ten gościu "wieloletni emeryt". Koszty jego własnej działalności gospodarczej przewyższają przychody o 25 tyś. "Geniusz", jak mawiał Czerepach o swoim pryncypale.

avatar
~Odpowiadam<>pytam???.
16.09.2023 12:24

Nie "sławny", bowiem daleko mu do sławnego - być ! , a mundurowy...mundurowy i na pewno nie chodzi tu o czynnego zawodowo Pana Prawnika, który nie jednemu POMÓGŁ w sprawach Sądowych i Pracowniczych w Naszej Wschowie i nie tylko mimo tych lat co to bezczelnie temu panu tu publiczne wytykasz !!!!. Na całe szczęście Ilość lat człowieka nie świadczy o tym, iż ktoś jest emerytem tak jak np. " przyspieszone emerytury mundurowych" w Naszym Kraju, a udział czynny w swoim zawodzie !!!. O emerytach mundurowych nie jesteś w stanie tego [powiedzieć ponieważ w większości odchodzą na emerytury w stanie tzw. " WYPALENIA ZAWODOWEGO" i to jest ta zasadnicza różnica !!!!!. I wara ci od ludzi czynnych zawodowo w swoim prywatnym życiu !!!.

avatar
~Tomasz Kłosowski
14.09.2023 19:43

Długo oczekiwana, dużo wcześniej planowana droga wojewódzka nr 278, biegnąca przez Tylewice, gm. Wschowa oddana do użytkowania. Bardzo dobrze, bo to kolejny odcinek drogi wojewódzkiej, który jest dla Nas jako Powiat Wschowski bardzo ważny pod kątem gospodarczym i turystyczny, scala i przyspiesza przejazd z drogi S5 na S3 i południe województwa. Mieszkańcy Tylewic zyskali poczucie bezpieczeństwa, wydzielono cześć pieszą i rowerową, przejścia dla pieszych, przystanki autobusowe, miejsca rozdzielania jezdni celem ograniczenia prędkości. Sam korzystam ze ścieżki rowerowej, spełnia swoje zadanie i można podziwiać tę piękną miejscowość. Niestety wśród zaproszonych gości, zabrakło odważnego , który przedstawiłby przyczynę nie wykonania kanalizacji oraz wyjaśnił jakie będą podjęte w tym kierunku działania. W wypowiedziach p. Jabłonskiego, p. Sługockiego, p.Antkowiaka, p.Paluch mówiono na zw.pl o trudnościach i szybkości ich załatwiania, zapomniano o najważniejszym, kanalizacji, której realizacja była deklarowana na początkowym planowaniu zadania przez Gminę Wschowa. Finanse raczej nie grały roli patrząc po inwestycjach gminnych w innych miejscach, gdzie również najpierw buduje się ”pałac a zapomina o drodze do niego”. Współczuć należy przyszłemu Burmistrzowi Naszego miasta, który będzie się musiał zmierzyć z realizacją tego zadania, kanalizacji w Tylewicach, słusznym gniewem mieszkańców i korzystających z tej na dzisiaj wspaniałej drogi. Czas wyborów 2023 i 2024 ❤️?? się zbliża oddaj swój głos na fachowców, którzy współpracują i wsłuchują się w głos mieszkańców, a nie ich unikają. Bycie osobą publiczną zobowiązuje, nie tylko przy zabawie, sporcie i rekreacji, tego będzie pilnował każdy następny włodarz. To podstawowe zadania i ich realizacja jest wyznacznikiem pracy. Ścieżkę rowerową w Tylewicach gorąco polecam.

avatar
~Objawienie plus***
15.09.2023 08:45

Po długiej nieobecności na Nasze Stronie ponownie objawił się nam, w tym przypadku " emeryt ekspert" od budowy lokalnych dróg i ciągów pieszych i jak zwykle ze starym tematem w ich hejterskim stylu " Przekazu Dnia". Pytanie ; - dlaczego nie był takim ekspertem jak oddawano bardzo - ale - to bardzo krótki odcinek ulicy zwanej powiatowej, a dotyczy Ogrodowej we Wschowie ?. Zwracam uwagę, iż tam z precyzją tematu nie przystosowano tej ulicy do potrzeb nielicznych tam mieszkańców - właścicieli domków rodzinnych pozbawiając ich miejsc parkingowych pod ich posesjami !!!. Tam , jak widać zabrakło tych cennych uwag tego " eksperta" co to jak MANTRA czyni uszczypliwości pod licznymi inwestycjami, li i tylko oddanymi przez Nasze Miasto i Gminę Wschowa !!!. Taka jak widać jego hejterska rola w tej kampanii wyborczej jako mieszkańca Wschowy i nie dawno jej policjanta !!!. Jako ten ich kandydat w tych wyborach Jesień 2023 nie raczył odpowiedzieć na liczne pytania zadane mu na tym forum, ale jak widać jak hejter inwestycji Urzędu M i G Wschowa niezwłocznie się nam tu objawił !. I odgrzewa nam te stare wyświstane uwagi !. Pytanie ; - jako były policjant i przypuszczalnie obeznany w tej procedurze, co nam powie o licznych aferach jego rządu, a zwłaszcza o tej ostatnie co to Służby USA musiały ich poinformować , a dotyczącej " Wizy za pieniądze" , mówiąc wprost za "Łapówki" - jak donoszą źródła medialne wydano ich ponad 250 tysięcy ????. Jak to się ma do ich pytań referendalnych o emigrantach z Afryki i Azji , jak ich sprowadzają za płatne wizy - bagatelka, ponoć warte od 5 - 40 tysięcy na czarnym rynku ???. To są pytania dla kandydata na listach pisu do Senatu, a nie powtarzane - odgrzewane stare kotlety dotyczące Naszej lokalnej inwestycji !!!!!. Kolejne pytanie ; - jak się czuje ktoś kto był policjantem - teraz emerytem mundurowym słysząc o takich aferach w jego rządzie i startuje z ich lis wyborczych ?????. jak się czuje ????.

avatar
~Tomasz Kłosowski
14.09.2023 19:44

Długo oczekiwana, dużo wcześniej planowana droga wojewódzka nr 278, biegnąca przez Tylewice, gm. Wschowa oddana do użytkowania. Bardzo dobrze, bo to kolejny odcinek drogi wojewódzkiej, który jest dla Nas jako Powiat Wschowski bardzo ważny pod kątem gospodarczym i turystyczny, scala i przyspiesza przejazd z drogi S5 na S3 i południe województwa. Mieszkańcy Tylewic zyskali poczucie bezpieczeństwa, wydzielono cześć pieszą i rowerową, przejścia dla pieszych, przystanki autobusowe, miejsca rozdzielania jezdni celem ograniczenia prędkości. Sam korzystam ze ścieżki rowerowej, spełnia swoje zadanie i można podziwiać tę piękną miejscowość. Niestety wśród zaproszonych gości, zabrakło odważnego , który przedstawiłby przyczynę nie wykonania kanalizacji oraz wyjaśnił jakie będą podjęte w tym kierunku działania. W wypowiedziach p. Jabłonskiego, p. Sługockiego, p.Antkowiaka, p.Paluch mówiono na zw.pl o trudnościach i szybkości ich załatwiania, zapomniano o najważniejszym, kanalizacji, której realizacja była deklarowana na początkowym planowaniu zadania przez Gminę Wschowa. Finanse raczej nie grały roli patrząc po inwestycjach gminnych w innych miejscach, gdzie również najpierw buduje się ”pałac a zapomina o drodze do niego”. Współczuć należy przyszłemu Burmistrzowi Naszego miasta, który będzie się musiał zmierzyć z realizacją tego zadania, kanalizacji w Tylewicach, słusznym gniewem mieszkańców i korzystających z tej na dzisiaj wspaniałej drogi. Czas wyborów 2023 i 2024 ❤️?? się zbliża oddaj swój głos na fachowców, którzy współpracują i wsłuchują się w głos mieszkańców, a nie ich unikają. Bycie osobą publiczną zobowiązuje, nie tylko przy zabawie, sporcie i rekreacji, tego będzie pilnował każdy następny włodarz. To podstawowe zadania i ich realizacja jest wyznacznikiem pracy. Ścieżkę rowerową w Tylewicach gorąco polecam.

avatar
~250tys.WIZ!
15.09.2023 09:01

Świat do góry nogami stoi !!!. Emeryt policyjny - kandydat pisu do Senatu - by zaistnieć w lokalnych mediach przytacza nam bzdety, które są wałkowane na tym forum przez wiele tygodni, miesięcy przez ich hejterów/trolli medialnych od wielu miesięcy ........ I co, chce nam w ten sposób zaimponować odgrzewając stare tematy , a la z much i paproci ????. A może panie emerycie cos pan nam powie na temat waszych powiatowych inwestycjach pod publikę, pod ustawkę, na które nigdy nie zapraszacie osób postronnych, mieszkańców --- tylko sami jako ta "TRÓJCA" się produkujecie ze słowami na ustach """ my i tylko my ".... zapominając, iż to wszystko co oddajecie, robicie TO JEST ZA NASZE PUBLICZNE PIENIĄDZE !!!!!. Jak się ma to wasze pseudo referendum do tej waszej obecnej afery " Wiza za łapówki" ???. jak się mają te wsze pseudo " pikniki rodzinne i mundurowe" za pieniądze Nasze Publiczne >????. ILE w sakli kraju można, by było za te PIENIĄDZE sfinansować takich gminnych inwestycji, opłacić leczenie osób niepełnosprawnych i nie tylko???. Ile można, by było oddłużyć ZADŁUŻONYCH Szpitali Powiatowych w Naszym Kraju ????. TO są tematy dla kandydata w tych wyborach do senatu !!!!, a nie zajmowanie się lokalnym hejtem na poziomie tej pani co to sie nazywa "" Studentka UTW" !!!!. Narka !.

avatar
~Mieszkaniec
15.09.2023 20:47

To gdzie Pan był jak ludzie dopominali się o kanalizacje? Gdzie Pan był wczoraj kiedy propaganda „waszych partyjnych wrogów” trwała w najlepsze. Jakim Pan jest lokalnym patryjota? Skoro był Pan w Gorzowie… proszę przestańcie się lansować na naszych plecach i za nasze pieniądze… naprawdę nie ośmieszajcie się… Panie Klosowski wydaje mi się, ze emerytury ze skarbu Państwa już na życie Panu wystarczy…

avatar
~Mieszkaniec
16.09.2023 08:26

Panie Kłosowski niech Pan wraca do Gorzowa bo przecież tam Pan był żeby większa emeryturę dostać. Niech Pan przestanie probowac się „wyślizgać” na plecach i pieniadzach zwykłych ludzi. Chyba tej emerytury to wystarczy Panu na życie… czy jeszcze więcej od nas trzeba naciągnąć?

avatar
~Ja
14.09.2023 20:57

Szkoda ze nasza pani Sołtys nas nie poinformowała. Byłaby napewno większa frekwencja ale tak to jest jak mieszkańców ma się za nic

avatar
~MY !!!
15.09.2023 12:20

Chłopie przestań chlapać tym jęzorem --- będzie PIKNIK dla NAS !!!!. Tylko nie zapomnij się zapoznać !!!!. Przekaż tym od hejterów tej władzy we Wschowie "powiat plus" !!!!!.

avatar
~Mieszkaniec
16.09.2023 08:28

Taka p. sołtys która to dla gminy(budynku we wschowie) robi więcej nizeli dla ludzi których miała reprezentować i przez których został wybrana

avatar
~Mieszkaniec
14.09.2023 22:09

Szkoda, że mało kto wiedział o otwarciu. W końcu jest to droga głównie dla mieszkańców Tylewic i Przyczyny Górnej, a mieszkańców nie widać. Pani sołtys zadowolona, ale informacji o otwarciu nie potrafiła udzielić, przez telefon kręciła i mówiła, że sama dokładnie nie wie.

avatar
~Radna
15.09.2023 05:17

Trzeba było dzwonić do radnej powiatowej, no ta pewnie wszystko wie, skoro była obecna. Też nie poinformowała mieszkańców, przecież na szczeblu powiatu jest. Ludzie weźcie się za robotę i zróbcie Wy coś bo tylko jęczycie po tych internetach nic od siebie nie dając i nic dla Gminy nie robiąc.

avatar
~Pracownik
14.09.2023 23:04

Byłam na otwarciu drogi w Tylewich kilka minut przed otwarciem dwóch mieszkańców obuzylo się że Pan polityk KO zatrzymał się na ścierze . pieszo rowerowej autem osobowym reklamującej go do wyborów. Politycy będący na tym spotkaniu byli bardzo nieprzyjemni oraz straszyli tych dwoch mieszkańców prawnikami. Po tych groźbach panowie się chyba wystraszyli i wycofali się z otwarcia drogoi nie wyobrażam sobie gloswac na takich polityków było to bardzo przkre KPINA

avatar
~Mieszkaniec
14.09.2023 23:58

Dobrze rozumiem wszystko ale żeby swojej wspólnoty nie powiadomić. To pani Sołtys bardz Brzydko u nas sołtys z o. Sieni o wszystkim informuje

avatar
~w
15.09.2023 11:48

Nieprawda, że w Osowej Sieni sołtys o wszystkim informuje.

avatar
~Do mieszkanca
15.09.2023 14:52

Pani sołtys była gościem i nie miała nic wspólnego z tym kogo województwo zaprosi.

avatar
~Wschowianin
15.09.2023 00:34

Widziałem przy drodze flagi z napisem: inwestycja gminy Wschowa. Ile gmina wniosła środków do budowy tej drogi?

avatar
~Wschowa
15.09.2023 09:30

Lampy, tylko lampy. Tak na otarcie łez za brak KANALIZACJ! WSTYD!

avatar
~Parusa
15.09.2023 07:37

Trzecia dekada dwudziestego pierwszego wieku a oni chwalą się otwarciem odcinka drogi zrobionego za nasze pieniądze.

avatar
~pianaplus#.pl
15.09.2023 09:12

Inaczej tego nie można skomentować jak właśnie " pianplus" odnosząc się do wpisów krytykujących Inwestycje Urzędu Miasta i Gminy Wschowa !!!. Tak się zachowuje " rasowy troll" - czytaj "lokalny troll z pianą na ustach" , z zazdrością do wszystkiego tego co Władza Lokalna jest w stanie za te okrojone pieniądze przez ten rząd i ta partię ZROBIĆ DLA NAS WSZYSTKICH !!!! - bez tych ich wyimaginowanych " czeków tekturowych" i partyjnych pokazówek co to NASZ PUBLICZNY PIENIĄDZ traktują w tej kampanii jak WŁASNY / partyjny !!!. Brawo Panie Antkowiak !!!, Brawo Sołtys !!!, Brawo Postępowi Mieszkańcy wsi !!!. Brawo My !!!. Więcej takich naturalnych, Zaradnych Ludzi jak WY !!!!!. Musimy skończyć w tych wyborach z tą obłudą, ludźmi w teczkach, ludźmi z kapelusza..... emerytom mówimy BAST !!!!!.

avatar
~Jam ci !I
15.09.2023 10:10

I ty "Brutusie" się nie wstydzisz wypisywać te bzdury rodem wzięte z "przekazu dnia" własnych trolli lokalnej propagandy anty Urząd Miasta i Gminy, a zarazem startować z takiej listy do Polskiego Senatu ???. Czy to uchodzi coś takiego pisać emerytowi policji, który służył temu miastu za kadencji różnych partii u władzy III RP !!!->? . Proszę powiedz nam - jeśli ci na to ta twoja partia pozwoli - Co z tym waszymi aferami ???, - co z tą "listą milionerów" i " Willą plus" , co z tymi "tłustymi kotami" co przy napływie szczerości wasz prezes wspominał, że się za nich zabierze ???????. Czy to się GODZI takie bzdury wypisywać jak samemu się w tej kampanii tylko na "usatwkach pis plus" w towarzystwie jeno posła występuje ????> A program was to tylko 8 punktów z poprzednich 8 lat totalnej władzy ????/. I to zakłamanie z tym referendum co to 250 tysięcy Afrykanów i Azjatów na " Wiza plus" sprowadziliście ??????. To jest ta wasza wiarygodność i twoja jako ich kandydata w tych wyborach ??????. Mój Boże !.

avatar
~DO "emeryta TK"
15.09.2023 12:33

Proszę swoje uwagi pod tą inwestycją Urzędu Miasta i Gminy Wschowa i Pani Sołtys porównać z waszym "BUBLEM plus" dot. remontu ulicy Ogrodowej we Wschowie !!!. Dalszy komentarz pod tymi "wypocinami" , a la kampanii wyborczej zbędny !. Z racji swojego byłego zawodu proszę się raczej zająć wyjaśnieniem , aż do bólu plus AFERY WIZOWEJ, aby obce służby ( czytaj USA _) nie musiały was informować co się dzieje w waszym rządzie !!!!.

avatar
~asd
15.09.2023 09:53

Czy inwestycja obejmowała także położenie nowej instalacji wodno - kanalizacyjnej oraz światłowodowej? czy dalej u nas jest gorzej niż w Afryce?

avatar
~DO<>(asd)
15.09.2023 14:16

Z Afryki jak donoszą wolne media to ta władza - tego pana co to startuje z ich listy do Senatu - sprowadziła już ok 250 tysięcy emigrantów za wysokopłatne wizy plus !!!!. To ci powinno na tym etapie wystarczyć szanowny ( asd) !!!.

avatar
~ktoś
15.09.2023 20:53

Szanowne ratuszowe trole po tych nastepne wybory Sie nieuchronnie sie zbliżają a wtedy pozostanie

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl