TworzymyGłos Regionu

reklama

Oszustwo internetowe w Szlichtyngowej. Policja ostrzega przed fałszywymi ofertami

Piątek, 07 czerwca 2024 o 00:41, autor: 0
Oszustwo internetowe w Szlichtyngowej. Policja ostrzega przed fałszywymi ofertami

46-letnia mieszkanka Szlichtyngowej padła ofiarą oszustwa internetowego. Kobieta na jednym z portali społecznościowych znalazła atrakcyjną ofertę sprzedaży wiszącego fotela ogrodowego. Cena była konkurencyjna, a sprzedający obiecywał szybką wysyłkę. Przekazał jej link do strony z płatnością. Po dokonaniu przelewu towar jednak nie dotarł.

Rosnące ryzyko oszustw w internecie

Nadkomisarz Maja Piwowarska z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie zwraca uwagę na wzrost liczby oszustw internetowych. „Zakupy w internecie są bardzo wygodne. Bez wychodzenia z domu możemy skorzystać z ofert sklepów internetowych i zapełnić wirtualny koszyk wszystkim, co jest nam potrzebne. Oferty sprzedażowe również pojawiają się na różnego rodzaju portalach społecznościowych,” mówi rzeczniczka wschowskiej policji.

Sezon letni a fałszywe oferty sprzedaży

Wraz ze zbliżającym się latem pojawia się coraz więcej ogłoszeń dotyczących mebli ogrodowych, leżaków i innych przedmiotów związanych z relaksem. Niestety, wzrasta również liczba oszustw. Nadkomisarz Piwowarska ostrzega przed zbyt pochopnym dokonywaniem płatności. „Pamiętajmy jednak, aby przed kliknięciem 'zapłać' sprawdzić wszystkie informacje dotyczące strony sprzedającej - czy to firmy, czy to osoby prywatnej,” podkreśla.

Zobacz: Oszuści metodą „na węgiel” w akcji. Ofiarą mieszkaniec gminy Szlichtyngowa

Zasady bezpiecznych zakupów online

Policja radzi, by zakupy internetowe robić u sprawdzonych sprzedawców. Warto korzystać z publicznych rejestrów przedsiębiorców takich jak CEIDG, KRS, REGON czy wykaz podatników VAT, aby zweryfikować firmę. Kupując od osób prywatnych, należy szczególnie uważać na oferty z nienaturalnie niskimi cenami i dokładnie sprawdzać profil sprzedającego na portalach społecznościowych.

Zobacz: Chciała sprzedać kurtkę, straciła 3 tys. zł. Nastolatka ma nauczkę do końca życia

Ograniczone zaufanie kluczem do bezpieczeństwa

Zakupy w internecie mogą zastąpić wizyty w sklepach stacjonarnych, ale wiążą się z ryzykiem. „Aby uniknąć takich sytuacji, zawsze warto poświęcić trochę czasu i zanim dokonamy płatności, sprawdzić sklep bądź sprzedającego,” radzi nadkomisarz Piwowarska. Zasada ograniczonego zaufania oraz ostrożność są nieodzownymi elementami bezpiecznych zakupów online.

Źródło: KPP Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl