TworzymyGłos Regionu

reklama

Oddaj krew i uczcij niepodległość - akcja RCKiK i Policji we Wschowie

Piątek, 03 listopada 2023 o 12:42, autor: 1
Oddaj krew i uczcij niepodległość - akcja RCKiK i Policji we Wschowie

W przededniu 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, mieszkańcy Wschowy i okolic będą mieli okazję połączyć patriotyczne świętowanie z niesieniem pomocy potrzebującym. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (RCKiK) w Zielonej Górze we współpracy z Komendą Powiatową Policji we Wschowie organizuje akcję zbiórki krwi. Wydarzenie to zaplanowano na 10 listopada 2023 roku, rozpoczynając o godzinie 9.00.

Zdrowie i solidarność w jednym akcie

Akcja odbędzie się przed siedzibą Komendy Powiatowej Policji we Wschowie, gdzie każdy zdrowy dorosły będzie mógł wziąć udział w życiodajnej inicjatywie. Organizatorzy przypominają, że każda kropla krwi jest na wagę złota i może uratować czyjeś życie.

Zasady uczestnictwa i bezpieczeństwo dawców

RCKiK przypomina o konieczności przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz o warunkach, które musi spełniać potencjalny dawca krwi. Wszelkie informacje dotyczące kryteriów zdrowotnych i przygotowania do donacji będą dostępne na miejscu oraz na stronie internetowej Centrum.

Jakie są korzyści z oddawania krwi?

Specjaliści z RCKiK podkreślają, że oddawanie krwi to nie tylko pomoc dla innych, ale również korzyść dla samego dawcy. Regularne donacje mogą przyczyniać się do poprawy ogólnego stanu zdrowia, w tym redukcji ryzyka wystąpienia niektórych chorób sercowo-naczyniowych. Ponadto każdy uczestnik akcji z krwiobusa wyjdzie z czekoladą i ogromną satysfakcją.

Patriotyzm w działaniu

Udział w akcji to także wyjątkowa okazja do okazania patriotyzmu poprzez czyn. W ten sposób uczestnicy będą mogli wyrazić swój szacunek dla tych, którzy swoją krew przelali na polu walki.

Źródło: KPP Wschowa, RCKiK

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~RHB+
03.11.2023 19:51

To już w tym kraju - Wschowie nie można NORMALNIE oddać krwi?. Trzeba, aż podciągać to propagandowo pod rocznicę niepodległości !????. Krew oddaje się honorowo i należało to tylko uszanować, a nie robić z tego propagandy wolnościowej ?!.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl