TworzymyGłos Regionu

Od 1 lipca wróciły stare terminy przerejestrowywania pojazdów

Środa, 19 lipca 2023 o 11:44, autor: 0
Od 1 lipca wróciły stare terminy przerejestrowywania pojazdów

Od 1 lipca 2023 r. w Polsce przywrócone zostały przepisy dotyczące rejestracji i zgłaszania pojazdów. Znów obowiązuje termin 30 dni na dokonanie zgłoszenia nabycia lub zbycia pojazdu. Wcześniej przepisy zostały zmienione ze względu na stan zagrożenia epidemicznego.

Po zakończeniu pandemii, Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju podjęło decyzję o skróceniu czasu na przerejestrowanie pojazdu. W czasie „covidu” rejestracja pojazdów możliwa była w terminie 180, a później 60 dni.

Wprowadzony nowy 30-dniowy termin rejestracji pojazdu dotyczy zarówno pojazdów zarejestrowanych w kraju, jak i sprowadzonych z terytorium Unii Europejskiej. 

W praktyce oznacza to, że jeżeli kupisz samochód, motorower, motocykl lub inne pojazdy, musisz zgłosić ten fakt do Wydziału Komunikacji i Dróg w Starostwie Powiatowym w ciągu miesiąca od zawarcia transakcji. W przypadku sprzedaży pojazdu również masz 30 dni na dokonanie zgłoszenia. 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl