TworzymyGłos Regionu

reklama

OPS Wschowa poszukuje asystenta rodziny. Czy spełniasz wymagania?

Wtorek, 09 kwietnia 2024 o 13:11, autor: 0
OPS Wschowa poszukuje asystenta rodziny. Czy spełniasz wymagania?

Ośrodek Pomocy Społecznej (OPS) we Wschowie ogłosił nabór na stanowisko asystenta rodziny, skierowany do osób z odpowiednim wykształceniem i doświadczeniem zawodowym. Praca ta wymaga zaangażowania we wspieraniu rodzin w trudnej sytuacji życiowej, a także w rozwiązywaniu problemów socjalnych, psychologicznych i wychowawczych.

Asystent rodziny - kryteria kandydatów

Wymagania niezbędne obejmują polskie obywatelstwo, wykształcenie wyższe w obszarach takich jak pedagogika, psychologia, socjologia, nauka o rodzinie, praca socjalna, lub pokrewne kierunki uzupełnione odpowiednim szkoleniem. Kandydaci muszą także wykazać się co najmniej rocznym doświadczeniem pracy z dziećmi lub rodzinami. Dodatkowo, oczekuje się nieskazitelności charakteru potwierdzonej brakiem skazania za umyślne przestępstwa oraz nienotowania w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym.

Wymagania dodatkowe to posiadanie prawa jazdy kategorii B i dysponowanie samochodem, a także stan zdrowia pozwalający na wykonywanie obowiązków związanych ze stanowiskiem.

Zadania na stanowisku asystent rodziny

Asystent rodziny będzie odpowiedzialny za opracowanie i realizację planu pracy z rodziną, udzielanie wsparcia w poprawie sytuacji życiowej oraz motywowanie do aktywności społecznej i zawodowej. Do jego obowiązków należeć będzie również wspieranie dzieci poprzez udział w zajęciach psychoedukacyjnych oraz prowadzenie indywidualnych konsultacji wychowawczych. Asystent będzie współpracował z jednostkami administracji rządowej i samorządowej oraz innymi specjalistami w celu zapewnienia kompleksowej pomocy rodzinom.

Warunki zatrudnienia

Praca na pełny etat w zadaniowym czasie pracy, w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej oraz na terenie miasta i gminy Wschowa. Kandydaci zainteresowani ofertą powinni składać swoje aplikacje do 19 kwietnia 2024 roku, włącznie z wymaganymi dokumentami takimi jak list motywacyjny, życiorys, oraz dokumenty potwierdzające kwalifikacje i doświadczenie.

Więcej informacji na temat procesu rekrutacji, wymagań oraz zakresu obowiązków można znaleźć w ogłoszeniu Ośrodka [LINK] lub bezpośrednio kontaktując się z OPS we Wschowie.

Źródło: OPS we Wschowie 

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl