TworzymyGłos Regionu

reklama

Nowy sprzęt dla OSP Stare Drzewce (FOTO)

Środa, 30 sierpnia 2023 o 13:05, autor: 5
Nowy sprzęt dla OSP Stare Drzewce (FOTO)

Ochotnicza Straż Pożarna w Starych Drzewcach zyskała nowy sprzęt w ramach programu „Mały Strażak”. Finansowanie na zakup sprzętu pochodziło z kilku źródeł, a jego wartość wynosi 20.000 zł.

Zakup sprzętu był możliwy dzięki dotacji w ramach programu „Mały Strażak” w kwocie 18.000 zł. Dodatkowa środki pochodzą od Gminy Szlichtyngowa w wysokości 2.000 zł.

Co zostało zakupione?

W ramach nowego wyposażenia jednostka otrzymała:

  • Pilarkę spalinową Stihl MS 251
  • Opryskiwacz Stihl SR 430
  • Zestaw oświetleniowy
  • Smok ssawny
  • Trzy hełmy strażackie
  • Zbiornik przenośny na wodę
  • Trzy pary specjalnych butów strażackich gumowych
  • Cztery komplety ubrań koszarowych

Oprócz sprzętu specjalistycznego, zakupiono także artykuły ochrony osobistej dla strażaków, co z pewnością zwiększy ich bezpieczeństwo podczas wykonywania obowiązków.

Zaangażowanie lokalne

Zarówno Prezes OSP w Starych Drzewcach, jak i strażacy z tej jednostki, zasługują na uznanie za swój wkład w pozyskanie środków na zakup sprzętu. Inwestycja w nowoczesny sprzęt jest nie tylko dowodem na rozwój jednostki, ale także znaczącym wkładem w zwiększenie bezpieczeństwa lokalnej społeczności.

Środki z MKiŚ, NFOŚiGW i WFOŚiGW

Fundusze na zakup sprzętu i artykułów ochrony osobistej pochodzą z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze (WFOŚiGW), w tym z Ministerstwa Klimatu i Środowiska (MKiŚ) oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW).

Inwestycja w przyszłość

Zakupiony sprzęt i artykuły ochrony osobistej są nie tylko odpowiedzią na bieżące potrzeby, ale również inwestycją w przyszłość. Wzmocnienie potencjału jednostki OSP w Starych Drzewcach z pewnością przyczyni się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa i gotowości na ewentualne sytuacje kryzysowe w regionie.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (5)

avatar

avatar
~Xxx
30.08.2023 20:03

Jak ten sprzęt pomoże skoro nie jest czynna, starać nie mają przeszkolenia a 70 % załogi to osoby starsze, śmiech na sali

avatar
~Taa....
30.08.2023 23:08

I znów prezes z naczelnikiem będą mieli sprzęt do pracy w ogrodzie. Przecież tam żadnej OSP nie ma. Żadnych wyjazdów, żadnego samochodu gaśniczego, żadnej pracy z młodzieżą... Wyrzucone pieniądze w błoto. Tak działa PiS. Daje kasę na trupy. A Komendant Piasecki to wszystko przybija swoją pieczątką i autorytetem... Jeśli go w ogóle ma...

avatar
~Ja.
30.08.2023 23:29

Ciekawe gdzie tam jest OSP? Ściema jak nic.

avatar
~Heheszki
31.08.2023 14:05

Maszt z milkiłeja to pewno na budowę, po co ze swoich skoro można w taki sposób się wyposażyć. Buty idealnie na gospodarstwo, pilarkę w domu trzeba co jakiś czas wymienić, opryskiwacz idealnie do prac wokoło domu czy w ogrodzie, a reszta poleży chwilę na remizie i też znajdzie zastosowanie... masakra

avatar
~8 gwiazdek
03.09.2023 13:24

To tam jest jakaś jednostka osp????

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl