TworzymyGłos Regionu

Nowe umundurowanie strażaków OSP Szlichtyngowa i OSP Wyszanów

Środa, 04 sierpnia 2021 o 10:56, autor: 4 1099
Nowe umundurowanie strażaków OSP Szlichtyngowa i OSP Wyszanów

Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych w Szlichtyngowie i Wyszanowie, w roku bieżącym wzbogaciły się o nowe ubrania specjalne i hełmy strażackie.  Jednostka OSP Szlichtyngowa zakupiła 4 ubrania specjalne i 2 hełmy strażackie, jednostka OSP Wyszanów zakupiła 3 ubrania specjalne i 4 hełmy strażackie.

Zakup ubrań specjalnych i hełmów strażackich  był możliwy dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze w kwocie po  15.000,00 zł każda jednostka i przy wsparciu gminy w kwocie 5.000,00 zł na każdą z jednostek, w ramach Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych, część 2) Dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych na zadanie pod nazwą „Doposażenie jednostek OSP Szlichtyngowa i OSP Wyszanów w sprzęt ochrony osobistej strażaków”, tzw. Mały Strażak.

Pozyskanie nowego wyposażenia ochrony osobistej przyczyni się do zwiększenia gotowości bojowej OSP Szlichtyngowa i OSP Wyszanów, a tym samym zdecydowanie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa publicznego.

(Szlichtyngowa.pl)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

avatar

avatar
~Wyborca
04.08.2021 15:09

Co za burmistrz z p. Wielgus, wszystko umie teraz załatwić nie to co za poprzedniej .

avatar
~O-P-F !!!
05.08.2021 06:59

WYBORCA , a la taki bez mydła .......... gdzie tu jest udział Waszej Wielgus ????. A już myślałem, że obywatelstwo klakierów skończyło się z ówczesną władzą !!!!!.

avatar
~do OPF
05.08.2021 10:38

cyt. - " Zakup ubrań specjalnych i hełmów strażackich był możliwy dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze w kwocie po 15.000,00 zł każda jednostka i przy wsparciu gminy w kwocie 5.000,00 zł na każdą z jednostek" . Burmistrz Wielgus to gmina i jak czytam to wsparła inicjatywę - 5tys.

avatar
~DO-"do OPF"
06.08.2021 06:13

Co to znaczy panie kol, ..." zakup.....był możliwy dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z FOŚi GW,,,,itd." ???. Panie kol. to jest ich zakichanym obowiązkiem finansować lokalne OSP i inne tego typu organizacje !!!!!, łaski nie robią, bowiem są utrzymywani z naszych - Suwerena Pieniędzy !!!!!. To mi dopiero sukces - a co z własnej kieszeni to dali?, a OSP to co działa prywatnie dla siebie?, czy całego lokalnego społeczeństwa i nie tylko !!!!!!. To nie partyzantka tylko Organizacja społeczna i im sie to należy jak przysłowiowa "psu zupa...." !.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl