TworzymyGłos Regionu

reklama

Nowe mieszkania w Sławie. Z niskim czynszem i możliwością dojścia do własności

Czwartek, 29 lutego 2024 o 10:07, aktualizacja Czwartek, 29 lutego 2024 o 10:23, autor: 0
Nowe mieszkania w Sławie. Z niskim czynszem i możliwością dojścia do własności

W Sławie podpisano umowę z SIM KZN Zielona Dolina, otwierając drogę do realizacji nowej inwestycji mieszkaniowej. Burmistrz Cezary Sadrakuła, wraz z zespołem, spotkał się z prezesem Stanisławem Kierasem i projektantem Maciejem Barbarą, aby sfinalizować „Umowę o świadczenie usług w ogólnym interesie gospodarczym”. To istotny krok w kierunku rozpoczęcia prac nad budową wielolokalowego budynku mieszkalnego.

Mieszkania na wynajem w Sławie dzięki SIM

Nowa inwestycja ma przynieść mieszkania na wynajem z możliwością dojścia do własności, wyposażone w odnawialne źródła energii. Dodatkowe udogodnienia, takie jak balkony, miejsca parkingowe czy plac zabaw, mają podnieść standard życia w spokojnej i zielonej okolicy Sławy. To odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na przystępne cenowo mieszkania dla osób o niższych dochodach.

SIM Sława. Plan działania i regulamin najmu

Podczas spotkania ustalono również plan działania na najbliższe miesiące. Gmina Sława, jako wspólnik spółki, wraz z Radą Miejską, będzie odpowiedzialna za stworzenie list najemców, zgodnie z wcześniej zatwierdzonym regulaminem.

Budownictwo społeczne w gminie Sława

Inicjatywa SIM KZN Zielona Dolina wpisuje się w szeroki kontekst budownictwa społecznego non-profit, którego celem jest dostarczanie dostępnych cenowo mieszkań. Gmina, nie angażując własnych środków finansowych, otrzymała wsparcie z budżetu państwa w wysokości 3 mln zł, co pozwala na realizację takich projektów bez obciążania lokalnego budżetu. 

Zobacz: Sława i Szlichtyngowa w Zielonej Dolinie! Wybudują mieszkania na wynajem z niskim czynszem

Źródło: UM w Sławie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl